fbpx Gartner ennustab pilvandmetöötlusele suurt kasvu | AM.ee

Gartner ennustab pilvandmetöötlusele suurt kasvu

Uuringufirma Gartner ennustab, et kuigi 2010. aastal kasvab pilvandmetöötluse turumaht 16,6%, on aastaks 2014 see valdkond kasvanud enam kui kaks korda ja leidub vähe ettevõtteid, kes pilveteenuseid veel üldse ei kasuta.

Ülemaailmne pilveteenuste turumaht peaks sel aastal jõudma 68,3 miljardi dollarini ehk kasvama 16,6  protsenti 2009. aasta 58,6 miljardiga võrreldes, 2014. aastaks peaks aga valdkonna maht olema juba 148,8 miljardit dollarit.

Kuidas firmad sellest aru saavad, et nad on nüüd otsapidi "pilves"? Ega ei saagi, sest paljud firmast välja antud IT teenused võivadki juba olla mingitpidi pilves. Pilvandmetöötluse põhisuunad on praegu tarkvara kui teenus - software as a service (SaaS), platvorm kui teenus - platform as a service (PaaS) ja infrastruktuur kui teenus - infrastructure as a service (IaaS). Lisaks muidugi ka kõigi nende pilvarvutuse nähtuste erinevad kombinatsioonid.

Kui USA omab praegu ligi 60% pilveteenuste turumahust, siis muu maailm hakkab aeglaselt sealt tükke ära võtma, kahandades USA osa 2014. aastaks 58-le protsendile. Siiski jääb uus maailm veel kauaks pilvandmetöötluse turuliidriks. Gartneri uuring näitas ka seda, et paljud ettevõtted, eriti suuremad ja vanemad suhtuvad pilveteenustesse veel väga kõhklevalt ja ei kiirusta neid kasutama oma ärikriitilistes süsteemides.

Uuring on saadaval Gartneri lehelt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.