fbpx Samsungi LED projektor purustas 1000 luumeni piiri | AM.ee

Samsungi LED projektor purustas 1000 luumeni piiri

Oleme meiegi Arvutimaailmas LED projektoreid testinud ja tavaliselt on need küll mõnusalt kerged ja õhukesed, kuid jäävad pildinäitamisel kahvatuks. Samsungi SP-F10M ei sisalda vahetamist vajavat elavhõbedaga pirni, selle asemel kasutab projektor LED-valgusallikat, mille kasutuseaks on üle 50 000 tunni ning see suudab seinale tekitada 1000-luumenilise pildi.

Tegelikult peaks õigluse huvides ära mainima ka juuni Arvutimaailmas testitud uue Casio projektori, mis tagab 2000 luumenit ja ei sisalda samuti vanamoodsat "pirni". Casio aga võtab ereduse juures lisadopinguna kasutusele laseri, seega pole nende XJ-A135 päris puhas LED mudel, kuid sinnakanti ikkagi.

LED valgusallikas muudab projektori kasutamise vähem tülikaks ja keskkonnasäästlikumaks ning valgusallika vajalik eredus püsib peaaegu kogu projektori kasutusea jooksul. Projektori värviintensiivsus ja -spekter on suurem kui ühelgi teisel praegu saadaoleval LED-andmeprojektoril, ütleb Samsung oma pressiteates.

Tavaliste projektorite pirne peab vahetama pärast 2000-3000 kasutustundi, kuid projektori SP-F10M LED-valgustus kestab Eco-režiimis 50 000 tundi, muutes selle kasutusea ligi 17 korda pikemaks.

Tavapärasest elavhõbedast hõõgniite sisaldavast halogeenpirnist loobumine vähendab lambi jäätmekäitlusega seotud negatiivset keskkonnamõju. Käitluskulud suurendavad ka projektori koguomamiskulu (TCO) selle kasutusea kestel.
Mudeli SP-F10M eeliseks on veel LED-valgusallika väiksem müra, väiksem voolutarve ja lühem käivitumisaeg.

Projektoriga saavad kasutajad arvuti vahenduseta avada mitmeid failitüüpe, sealhulgas pdf, txt, html, mpeg ja Microsoft Office’i faile. Esitlusi saab vaadata USB-mälupulgalt ning käivitamiseks kulub vaid 3 sekundit.

Kodukinoprojektoriks ei pruugi see mudel veel sobida, sest on mürarikas ja ei toeta Full HD eraldusvõimet, kuid ka selline mudel on Samsungilt peagi tulemas. Koosolekuruumi sobib seade aga just oma pika lambi eluea tõttu ja vähese energiatarbega. Videote mahamängimise toetus on projektoril kohati napop, aga jällegi - see on rohkem kodukasutajate kui kontoriinimeste mure.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.