fbpx Homme hakkavad robotid jalgpalli mängima | AM.ee

Homme hakkavad robotid jalgpalli mängima

Juba teist aastat järjest pannakse robotid omavahel TTÜs jalgpalli mängima. Rahvusvaheline robootikavõistlus Robotex toimub 3. ja 4. detsembril TTÜ spordihoones. Mõlemal päeval avatakse uksed kell 10.00 ning üritus on kõigile tasuta.

Lisaks võistlusele on Robotexil ka töötoad ning tehnikamess. Vaadata saab näitust „Robotex läbi aegade“, Robotexi joonistuskonkursi parimate tööde näitust, Eesti Disainikeskuse näitust „SÄSI“ ning TTÜ Tehnoloogiakooli kursuse „Tootearendus“ parimaid töid.

Robotivõistlus on jagatud kahte võistlusklassi: esimene ja teine võistlusklass.
Esimese võistlusklassi mõõduvõtmine on reedel, 3. detsembril. Võistlema on oodatud üldhariduskoolide õpilased, välisvõistlejad ning tehniliselt lihtsamad robotid. Mitmed robotid ehitatakse Lego NXT platvormile ja TTÜs välja arendatud AVR kodulaborile.

Teises võistlusklassis katsutakse jõudu laupäeval, 4. detsembril. Omavahel võistlevad jalgpallis tehniliselt kõrgema tasemega robotid.

Robotexi töötoad on suunatud kooliõpilastele ning seal saab programmeerida sumoroboteid ja robottanke RoboCode keskkonnas ning ehitada roboteid LEGO Mindstormi komplektiga. Töötubadesse saab registreerida, kuni kohti jätkub.

Robotexi korraldab Tallinna Tehnikaülikool koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga.

Tekkis soov ka endale üks robot ehitada? Sellest, kuidas ise robot valmis teha, räägivad Robotexiga seotud inimesed lähemalt viimases Arvutimaailmas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.