fbpx Swedbank majutab oma serverid kümneks aastaks Elioni | AM.ee

Swedbank majutab oma serverid kümneks aastaks Elioni

Elion ja Swedbank sõlmisid 10-aastase serverimajutuse lepingu, millega pank andis oma serverite majutuse Elionile üle. Swedbanki serveriruumid on nüüdsest Elioni omanduses ning kümne aasta vältel osutab Elion serveriruumide haldusteenust.

„See on meie jaoks suur tunnustus, et Swedbank usaldas sedavõrd olulise osa oma IT-infrastruktuurist Elioni kätesse,“ ütles Elioni müügidirektor Tarmo Kärsna.

Kärsna sõnul tegutseb Eestis terve rida ettevõtteid, kes täna majutavad ja haldavad oma servereid ise, kuid kellel oleks mugavam ja soodsam kasutada serverimajutuse teenust.

„Meil on väga lihtne soov – tegeleda oma põhitegevusega ehk pangandusega," põhjendas Swedbanki grupi IT infrastruktuuri ja operatsioonide üksuse juht Aivo Adamson Elioni valikut. "Kuigi tänane pangandus muutub üha enam elektroonsete kanalite põhiseks, siis serverite majutus meie põhitegevuste hulka ei kuulu. Nii nagu me täna ladustame sularaha Sularahakeskuses, ladustame me elektroonset raha oma serverites, kuid pind raha ladustamiseks ei pea ilmtingimata kuuluma pangale. Elioni kasuks rääkis varasem tulemuslik koostöö kogemus ühe meie andmekeskusega."

Elionile kuulub täna rohkem kui 1000 ruutmeetri ulatuse serveriruumi pinda, olles sellega suurim serverimajutuse teenuse pakkuja Eestis. Elion ja MicroLink on serverimajutuse teenust pakkunud üle 10 aasta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.