Kaspersky raskemeelne turvaja

(Arvutimaailm 10/11)

Turvaline keskkond peab mitte ainut olema, vaid ka näima turvalisena. Turvaparanoik teab, et „mustad nimekirjad“ kaitsevad teda efektiivselt terroristide eest,  tarbib oma 100 ml vedelikku ära ammu enne lennujaama turvakontrolli ja installeerib arvutisse Kaspersky Interet Security 2012.

Turvatunde sisendamise alal on Kaspersky kindlasti üks parimaid. Teile teatatakse pidevalt, kui hästi teie arvuti kaitstud on, milline on ohutase (tolle jaoks on olemas isegi ekraanividin, mis arvuti turvaolukorrast kas rohelise või punase värvikoodiga märku annab, hullult ressurssi õgib ja vähemalt minu arvuti korra ka kokku jooksutas) ning milliseid meetmeid on tarvitusele võetud.

Tunnete end kui peaminister, keda ei lasta enne kempsu, kui see on kaamerate, lutikate ja bakterite suhtes üle kontrollitud, desinfitseeritud ning lisaks tuleb üks turvamees teile vaderiks kaasa ka.

Tegelikult on Kaspersky pahavaratõrjujad viirustõrjetestides ikka tublilt esinenud. Lisaks ei saa jätta märkimata, et firma looja Jevgeni Valentinovitši tooted räägivad juba mitmendat aastat suurepärast eesti keelt – erinevalt mõnedest Lääne konkurentidest, mis ei kavatsegi meiesuguse tühise turu jaoks tõlkemasinat tööle panna. Naljakaid kohti on ka, näiteks teade „Rakenduse käivitamiseks vajuta nuppu „lõpeta““ .

Kui paigaldamisest juba juttu tuli, siis minu jaoks tundub alati lapsik, kui viirustõrje paigaldamise käigus arvutist konkurendi avastab ning jonnima hakkab: kas läheb tema või mina!

Pärast paigaldamist tirib Kaspersky Internet Security (KIS) alla ligi 30 MB suuruse signatuuride andmebaasi. Kui nüüd arvutis olevaid faile selle andmemassiivi suhtes võrdlema hakatakse, on üsna ootuspärane, et arvuti muutub aeglasemaks. Minu neljatuumalise protsessori ja 4 GB mäluga masin muutus suisa märgatavalt aeglasemaks, näiteks brauseri ja Outlooki avamist ootasin ligi minuti kauem. Muide, rämpspostifiltri lülitasin selle tõttu parem välja.

Kokku võttis esimene täiskontroll aega veidi üle viie tunni, leiti mõned haavatavused ning peotäis troojalasi. Rämpspostifilter ja veebilinkide kontrollija läksid peale vaikimisi, lisaks võinuksin seadistada lapseluku ja päästeketta, võimalike klahvinuhkide vastu aga saanuksin kasutada virtuaalklaviatuuri. Olgu ka kohe öeldud, et pärast paigaldusjärgseid möllamisi rahunes Kaspersky maha ning järgmisel päeval hakkasid olulisemad rakendused töötama enam-vähem sama kiirelt kui varemgi.

AARE KIRNA

 

TEHNILISED ANDMED
Turvatarkvara Kaspersky Internet Security 2012
Hind: 44,95 eurot (1-2 litsentsi, Softkey.ee)

Nõuded arvutile: Windows XP/Vista/7, protsessor  1 GHz või kiirem, mälu 1 GB või rohkem, 375 MB vaba kettaruumi, internetiühendus toote aktiveerimiseks
Toote omadused: vt http://www.antiviirus.ee/static,kis,1.htm

PLUSSID
mitmekülgne kaitse

MIINUSED
koormab arvutit

AM HINNE: 4+

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.