Kaks ühes: klaviatuur ja dokk iPadile

(Arvutimaailm 5/12)

Olles juba mõnda aega iPadi igapäevaseks märkmetekogumiseks kasutanud, tundus mõte välisest klaviatuurist mulle esmalt pisut kentsakas: puutetundliku ekraani peal saab ju kõik tehtud, virtuaalklahvistikul trükkimine ei tundu “päris” asjast aeglasem.

Tegin igaks juhuks väikese katse: klaasil trükkides sain kiiruseks 38 sõna minutis, 95% täpsusega. Logitechi tahvliklaviatuur andis tulemuse 48 sõna minutis, täpsus 97%. Tõsi ta on, minu puhul annaks välise klaviatuuri kasutamine 1000 sõna trükkimisel tervelt 6 minutit ajavõitu.

Ebamugavaks teeb asja see, et iPad on algusest peale väga puutetundlikuks disainitud. Igasugune kasutajaliidesega suhtlemine eeldab üldjuhul ekraani katsumist, klaviatuurist on kasu ainult tekstitöötluses. See aga on antud isendiga eriti mõnusaks tehtud, vähemalt minu näppude alla sobis Logitechi taies pea ideaalselt: klahvid on suuremad, kui paljudel süleritel.

All vasakus servas asuv “fn”-klahv tundus esialgu väga tüütu. Nimelt Windowsi-maailmast sisse harjunud klahvikombinatsiooni “Ctrl-Backspace” (kustutab eelmise sõna) tõlgendab antud klaviatuur käsuna “lukusta ekraan,” misjärel peab kasutaja edasi trükkimiseks vältimatult näpud ekraanile ajama. Sarnast viga küll kiire guugeldamisega teistel kasutajatel ei paistnud olevat, aga minu eksemplar kaotas aeg-ajalt iPadiga ühenduse, jättes viimase klahvivajutuse korduma. Tausta ei õnnestunud paraku täpsustada, aga ei saa välistada ka võimalust, et viga on hoopis minu iPadis.

Bluetooth-ühendus tähendab, et tegu on universaalse seadmega, mida võib ka suvalise muu ühilduva vidinaga paaritada. Töötas näiteks Windows 7 ja Android ICSiga.

Karbist välja võttes on klaviatuur kaitsva plastikust ümbrise sees, mis on volditav ka iPadi aluseks, mis võimaldab tahvlit hoida nii püsti- kui ka põikiasendis. Selles funktsioonis on antud plastikutükist märkimisväärselt rohkem kasu, kuna kaitseümbrisena võiks ta kuidagigi klaviatuurist kinni hoida. Praegusel kujul on kotist pimesi haarates kaks võimalust: klaviatuurist kinni hoides kukub karp ümbert ära, karbi poolt võttes võib jällegi klaviatuuri maha pillata. Lisaks tundub Tablet Keyboard piisavalt robustne, et ilma karbitagi edukalt hakkama saada.

Kokkuvõttes on tegu kasuliku investeeringuga neile, kes iPadi abil mõnikord pikemaid kirjatöid teevad.

KRISTJAN KARMO

 

Tehnilised andmed
iPadi klaviatuur Logitech Tablet Keyboard For iPad
Bluetooth: versioon 1.2
Mõõtmed: 288x16x130 mm
Kaal (koos patareidega): 398 g

Plussid:
+ Suured klahvid
+ AAA patareid
+ Sisse/välja lüliti
+ iPadi alus / dokk

Miinused:
- Raske
- Laiem ja paksem kui iPad
- Ebapraktiline kaitseümbris

AM hinne: 4

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.