fbpx Sony uus kaamera filmib teravalt ka väga hämarates oludes | AM.ee

Sony uus kaamera filmib teravalt ka väga hämarates oludes

Kui Canon toob aasta pimedaimal ajal välja oma "ISO 4 miljonit" kaamera, siis Sony on samuti ülitundlike kaamerate suunas liikumas. Nende täiskaadersensoriga mittepeegelkaamera tagab küll tundlikkuse veidi alla pool miljonit, kuid tegemist on siiski tavainimese kaameraga, millel ka see ISO väärtus on enam kui küll hämaras öös asjade salvestamiseks. Ja seda veel 4K formaadis.

Sony auhindadega pärjatud kompaktsete α7 täiskaaderkaamerate seeriasse lisandus nüüd mudel α7S II. Ülisuurest tundlikkusest juba rääkisime, aga lisaks iseloomustavad uut kaamerat veel ka lai dünaamiline ulatus (HDR) terves ISO-vahemikus ja viieteljeline pildistabilisaator, mis pakub pildistamisel rohkem võimalusi ning tagab erakordse pildikvaliteedi ka siis, kui pildistatakse ebasoodsates valgusoludes. α7S II sisaldab ka erinevaid professionaalseid videofunktsioone, kaasa arvatud võimalus jäädvustada 4K-videot täiskaadervormingus koos pikslite täieliku väljalugemisega ilma pikslite liigitamiseta.

α7S II pakub ISO 50–409 600 tänu 35 mm täiskaadersensorile (12,2MP) ja BIONZ X-i pilditöötlusmootorile. BIONZ X-i täiustatud pilditöötlusalgoritm suurendab sensori suutlikkust ja parandab kujutamistaset terves ISO tundlikkuse vahemikus, kusjuures erilist rõhku on pandud keskmisele ning suurele ISO väärtusele. See tähendab, et müra on õnnestunud tunduvalt vähemaks suruda.

Videote detailirohkus

α7S II suudab jäädvustada 4K-videoid XAVC S-i vormingus, mis tähendab, et sisu on detailiderohke. Kuna kõigist pikslitest saadavaid andmeid kasutatakse ilma pikslite vahelejätmise või liigitamiseta, suudab kaamera täielikult ära kasutada täiskaadersensori võimalused ning luua 4K-videosid, mis on varasemast teravamad ning väiksema muaree-efektiga. Täiskõrglahutusega videote jäädvustamisel rakendatakse täielikku pikslite väljalugemist ilma pikslite liigitamiseta, mis tähendab, et kaamera kogub andmeid ligikaudu viis korda suuremalt arvult pikslitelt, kui on vaja täiskõrglahutuse loomiseks, ja tihendab andmeid, et luua parema kvaliteediga videoid.

Esimest korda α7-seerias suudab α7S II salvestada 120 kaadrit sekundis kiirusel 100 Mbit/s täiskaadervormingus koos pikslite täieliku väljalugemisega ilma pikslite liigitamiseta. Salvestist saab redigeerida suurepäraseks 4×/5× aegluubis videoks täiskõrglahutuses. Kaameral α7S II on võimalus jäädvustada ka 4×/5× aegluubis videot sisemiselt, mida saab kohe vaadata kaamera ekraanilt.

Video funktsionaalsust on täiendatud uute profiilidega: S-Gamut3.Cine/S-Log3 ja S-Gamut3/S-Log3. Need uued tagavad laia dünaamilise ulatuse (HDR) ning muudavad värviparanduse lihtsamaks.

Viieteljeline pildistabilisaator

Uuel α7S II on uuenduslik viieteljeline pildistabilisaator, mida seni kasutati kaamerates α7 II ja α7R II. Süsteem vähendab jäädvustamise ajal kaamera rappumist viiel teljel, kaasa arvatud värin kallutusel (liikumine piki- ja ristisuunas), mis mõjutab pildikvaliteeti kõige rohkem ja tekib telefoto-objektiivi kasutamisel, nihkeline värin (X- ja Y-teljel), mis muutub suurenduse kasutamisel järjest märgatavamaks, ja pöörlev värin (pöördliikumine), mis mõjutab võtteid öösel või video jäädvustamisel.

Automaatse teravustamise täpsus

Kaamera α7S II automaatse teravustamise süsteemi on täiustatud ning see sisaldab nüüd 169 automaatse teravustamise punkti, mis tagab kiire ja täpsema teravustamise. Video jäädvustamisel on automaatne teravustamine kaks korda kiirem kui varasemal mudelil.

Elektrooniline pildiotsija

Kaamera α7S II pildiotsijat XGA OLED Tru-Finder on täiustatud nii, et see pakub parimat pildiotsija suurendust - 0,78-kordset (ligikaudu 38,5 kraadi diagonaalis) ja näitab selgeid kujutisi terves kuvatavas vahemikus.

Kasutaja uuendused

Peale selle on kasutusele võetud mitu uuendust, mis muudavad kaamera α7S II välimuse ja tunnetuse kasutajale hõlpsamaks, töökindlamaks ning intuitiivsemaks. Kaamera magneesiumisulamist korpus on kerge ja väga vastupidav ning käepideme ja päästiku nupud on saanud uue kujunduse, et kaamera tunduks käes veelgi loomulikum.

Olukordades, kus soovitakse lihtsalt tausta sulanduda, saab aktiveerida vaikse pildistamisrežiimi, milles toimub pidev pildistamine kaadrisagedusel viis kaadrit sekundis. Töökindluse suurendamiseks on vähendatud katiku liikumise vibratsiooni. Objektiivi kinnituse tugevdamisega on suurendatud vastupidavust eriti muude tootjate objektiivide ühendamisel, lisaks saavad kasutajad nüüd laadida kaamerat USB-pesa kaudu kaamera kasutamise ajal, mis pikendab aku tööiga. α7S II on varustatud ka Wi-Fi ja NFC-ühiendusega ning selles saab kasutada Sony mobiilsiderakendust PlayMemories Mobile, mis on saadaval Androidi- ja iOS-seadmetes, samuti Sony allalaadimisteenuse PlayMemories Camera Apps järjest kasvavat valikut, mis lisab kaamerale uusi loomingulisi võimalusi. Vaadake lisa aadressil.

Sony uus vahetatavate objektiividega täiskaaderdigikaamera α7S II on Euroopas saadaval 2015. aasta novembrist ja selle hind on ligikaudu 3400 eurot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.