fbpx Graafikakaartide skandaal: testijatele antud MSI kaardid töötasid kiiremini kui tavalised | AM.ee

Graafikakaartide skandaal: testijatele antud MSI kaardid töötasid kiiremini kui tavalised

Hiljuti tabas autoajakirjandust skandaal, kuna selgus, et Nokian jagas testimiseks pehmemast materjalist rehve, kui tavakasutajatele müüdi. pehmemad rehvid aga näitasid pidurdamisel rasketes oludes paremaid tulemusi, mis siis, et kulusid kiiremini ära.

Nüüd on automaailmast tuntud nipp paljastatud ka IT-ajakirjanduses: MSI jagas testimiseks videokaarte, mis olid kiiremad kui tavakasutajatele müüdud. See tähendab - olid eelseadistatud kiiremaks, mida saab teha ka kasutaja ise ajutiselt parema kiiruse saavutamiseks, aga MSI oli ajakirjanikele saatnud juba vastavalt eelseadistatud kaardi. Kui karbist välja võttes on videokaardil kiiruseks n-ö "Gaming Mode" ja siis MSI spetsiaaltarkvaraga saab lülitada kaardi kiiremaks - nn "OC Mode" režiimi, siis testijatele anti juba kohe "OC Mode" režiimi sätitud kaardid, mis näitasid paremaid tulemusi, kuid olid lärmakamad ja kuumenesid kiiremini.

MSI eeskuju järgis ka Asus.

"Dopinguga" graafikakaart MSI GTX 1080 Gaming X jookseb "Gaming mode´is" 1683 MHz (tuum) ja 1822 MHz (GPU) peal, "OC mode´is" aga 1708 MHz (tuum) ja 1847 MHz (GPU) peal.

Videokaartide testija Techpowerup avastas, et MSI on osade kaartidega seda trikki teinud juba aastaid. Nüüd on sama praktikaga liitunud ka Asus.

Loe lähemalt siit.

(Nokiani rehviskandaalist loe siit)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.