Viaplay - Uus ja järjekordne telestriim internetis

Üsna selgeks on saanud, et kunagi välja naerdud internetitelevisioonist on saamas standard ning vaikselt sööb see välja voogtelevisiooni.

Ainukene variant dinosaurustest voog-telekanalite pakkujatel ellu jääda on oma telesaated interneti kolida ning loota, et kliendid nendega jäävad ja värsked tulijad suure osa müügitööst ära teevad.

Polnud just kuigi ammu, kui Netflix välja kuulutas, et laieneb ka Eesti turule ning varsti pool aastat teenust pakkudes on selgeks saanud, et nad võivad siia jääda veel päris pikaks ajaks. Makstes kõige vähem 8 € kuus ning kahele ekraanile ja HD televisiooniga 10 €.

Olles praeguseks suuruselt üsna mammut, on üsna selge, et sealt Eesti sisu otsida ei tasu. Samuti on vaid käputäiel valitud sisul eestikeelsed subtiitrid, mis pole ka ime, kui eesti keelt kõnelevaid inimesi on vähem, kui nii mõneski suurlinnas.

Tänasest on Baltikumis oma kanda kinnitamas aga pikalt üle "satipannide" levinud Viasati veebiteenus Viaplay. Turuletulek sünkroniseeriti osavalt Rio olümpiamängudega ning lubadused on suured just olümpia edastamise osas.

Selge on see, et starditi kiiruga, kuna suur osa meediast ei ole kättesaadav põhjusel, et seda laetakse ja konverditakse alles keskserverisse. Kuid kokku lubatakse keskeltläbi 5000 tundi filme, seriaale, sporti ja lasteprogramme ning aastaga 70% sisu kasvu.

Viaplayd pakub ka Tele2, mis võimaldab klientidel maksta mugavalt Tele2 arvega. Ülejäänud peavad maksmiseks omama kas krediitkaarti või Paypali kontot; pangalinke hetkel ei ole.

Kas ja miks siis eelistada?

Kindlasti on tegu hea alternatiiviga voogtelevisioonile, kuid üsna sarnased teenused on hetkel olemas nii Starmanil kui Telial.

Netflixi ja Amazoniga võrreldes on Viaplay peamiseks sihtgrupiks ikkagi kohalik turg: ohtralt kohalike sarju nagu padjaklubi, kättemaksukontor jne. Ohtralt vanu vene filme ja vene sarju. Samuti lubatakse häid spordireportaaže, mis esmaselt hõlmab küll Rio olümpiat, kuid hiljem ka kohalike võistluseid, millele tavalised telekanalid eetriaega ei kuluta.

Palju maksab ja kuidas saab vaadata?

Maksab sama palju kui Netflix: 7 € põhipakett ning 10 € Spordipakett, millele prooviperioodi ei rakendu.

Hetkel saab vaadata saateid üle veebibrauseri ning mobiiliäpi.

Zanridäpi menüü

Arvutimaailma Hinnang

Kuna me pole suured spordihuvilised, on raske hinnata, kas ja kui hea see teenus on. Esmasel vaatlusel tundub paljulubav.

Filmide valik on hetkel kesine ja üsna vana, kuid eks see paraneb mõne nädalaga, nagu oli ka Netflixil, mille sisu lansseerimise päevil sai kokku võtta vaid paari leheküljega.

Isegi kui sisu paistab selline, mida võiks mu esivanemad vaadata, ei kujuta ma neid ette arvuti taga oma saateid striimimas ning hetkel pakutavad puldiga juhitavad lahendused telekasse tunduvad realistlikumad.

Teenus jätab veel üsna toore mulje

Äpp kipub kokku jooksma ja testimiseks kasutatud Samsungi Androidiga tahvli peal see tööle ei hakanudki. Kui lugeda Google´i poe äpikommentaare, siis saab üsna pea selgeks, et me pole ainsad.
Eeldusel, et Apple toodab oma seadmeid ise ning IOS-i rakendustele on karmimad nõuded, võib arvata, et iPhone´i ja iPad´i peal on rakendus stabiilsem.

Samsung tablet Viaplay crash

Striimida saab ainult mobiilist. Olgugi, et Tele2 on hakanud müüma ja pakkuma Viaplay soovijatele Chromecasti seadmeid, ei ole Chromecasti app store´is Viaplay appi. Chrome sarnaselt Youtube´ile ei suuda Viaplay striimi Chromecasti ega Rokusse saata, vaid tuleb tervet ekraani mirrordada.

Nõuded veebile üsna suured

Kui tavaline voogtelevisioon Telia ja Starmani liini pidi jookseb iseseisvalt ja väljaspool kõiki arvestusi, siis Viaplay puhul tasub igaks juhuks üle vaadata oma operaatori poolt seatud kasutusmahtude piirangud.
Mobiilse interneti andmemahu piirangud, mis kuuks planeeritud, võib üle 4G ühenduse tõmmata juba mõne päevaga täis.

Lühidalt: kuna kodus on välja kujunenud mingid trendid mugavuse osas, mida toetavad konkurentide native äpid, on üsna raske hetkel ette kujutada Viasatile üle kolimist.

Samas ei mata me veel mõtet maha ning proovime paari kuu pärast uuesti.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.