fbpx Aasta tööstur 2019 on Cleveroni asutaja Arno Kütt | AM.ee

Aasta tööstur 2019 on Cleveroni asutaja Arno Kütt

Selgus aasta töösturi konkursi võitja ehk aasta tööstur 2019, kelleks valiti Cleveroni asutaja Arno Kütt. Tiitel kuulutati välja täna toimuval konverentsil „Tööstuse äriplaan 2020“.

Arno Kütt on juht, kelle mõtteviis, visioon ja tegutsemistahe on kui tõeliselt värske tuuleiil tänases majanduselus, kõlas põhjenduses, miks just Kütt peaks olema aasta tööstur.

„Juhina pean ma end nii-öelda mängivaks treeneriks – löön kaasa ise ja osalen ka arendustöös. Mind käivitavad eelkõige väljakutsed. Kui keegi ütleb, et midagi pole võimalik teha, on hea tõestada vastupidist. Kuid üksinda ei tee kunagi midagi, suured väljakutsed saab vastu võtta ainult koos tiimiga. Väljakutse on siinkohal ka meeskonna veenmine selles, et asi on võimalik ära teha,“ ütles Arno Kütt.

„Ettevõtte juhtimine on nagu rallisõit. Kogu aeg tuleb anda gaasi või pidurit, oluline on leida nende vahel õige tasakaal. Sirge peal tuleb anda gaasi ja kurvis pidurdada,“ lisas Kütt.

ABB Balti riikide juht ja konkursi žürii liige Jukka Patrikainen ütles, et Eesti töötleva tööstuse tegijad väärivad esiletõstmist, sest tegu on Eesti suurima majandussektori esindajatega.

„Töötleva tööstuse osakaal eelmise aasta sisemajanduse kogutoodangu kasvus oli 20 protsenti. Sellesse kasvu on andnud oma osa tugev ja innovaatiline tööstusettevõte Cleveron – hea tööandja, kes on viinud omas valdkonnas Eesti maailmakaardile. Cleveron on ettevõte, mille üle täna võib uhkust tunda iga eestimaalane. Selle ettevõtte juht väärib aasta töösturi tiitlit!“ märkis Patrikainen.

Cleveron paistab silma ka aktiivse tootearendusega. Augustis tutvustas ettevõte uut toidurobotit, mis hakkab pakkide asemel hoiustama toidukaupu. Juunis avaldas Cleveron, et alustab koostööd Tšiilis asuva Falabella Retailiga.

Aasta töösturi konkurssi korraldasid juba teist aastat järjest Äripäev, Tööstusuudised.ee ja ABB Eesti. Žüriisse kuuluvad eelmise aasta võitja Heiki Einpaul (Hekotek), Jukka Patrikainen (ABB), Igor Rõtov (Äripäev), Tanel Rebane (EAS), Mait Palts (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda) ja Kaupo Reede (Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium).

Selle aasta konkursile laekus kokku 14 kandidaati. Nominendid olid Ruth Oltjer (Chemi-Pharm), Arno Kütt (Cleveron), Juhan Viise (Aru Grupp), Mihkel Tammo (Estanc) ja Urmo Sisask (HY Tech Comp/Hyrles).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.