Nokia hakkab tegutsema uues nišis - nutivalgustuse alal

Hiinas toodetakse Nokia telefone, Soomes aga võrguseadmeid. USA-s aga hakkas Nokia pakkuma nende jaoks hoopis uutmoodi tooteid - nutivalgustuse lüliteid ja pesasid.

Nokia Smart Lightning seeriasse kuulub pöördlüliti, kahe asendiga klahvlüliti, nelja nupuga nutivalgustuse lüliti, USA pistikupesa, valgustuse juhtimise keskseade. USA pesa tähendab seda, et praegu on Nokia selle uue tooteseeriaga kohal vaid USA-s.

Hinnad on üsna krõbedad, ületades lülitite puhul 50 dollarit, mis teeb Hiina päritolu targa kodu vidinatega konkureerimise raskemaks. Kuid eks kuulsa brändi väike lisatasu käib ka hinna sisse.

Nokia komplektiga saab oma kodu elektrisüsteemi põhimõtteliselt üles ehitada Nokia lülitite ja pistikupesade põhjal, ühendus komponentidega käib nii elektrijuhtmeid pidi kui oma raadiovõrgu teel läbi keskseadme. Juhtimiseks WiFit pole vaja. Küll saab aga Nokia äpiga kodu üle Interneti ka kodust eemal olles juhtida.

Nutipirne siiski komplektis pole, need peavad endal olemas olema. Milliste valguse heledust ja tooni muutvate pirnidega Nokia nutilülitid ühilduvad, pole teada. Dimmer ehk heleduse reguleerija peaks olema ühilduv kõigi pingega reguleeritavate heledust muutvate pirnidega, mitme kontaktiga lüliti aga tuleb lihtsalt programmeerida eelseadistusi pirnidel sisse-välja lülitama ja sõltub juba teistest targa kodu lahendustest.

Nokia äpp on ühilduv Alexa ja Google´i virtuaalsete assistentidega.

Nokia lülitid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.