Windows 11 esimesed tagasilöögid: AMD protsessorid võivad jääda aeglasemaks, mängurid võivad näha jõudluse kukkumist

Windows 11 ei teegi arvutit alati kiiremaks. Selgunud on esimesed riistvaralised tagasilöögid uue operatsioonisüsteemiga. Lisaks sellele, et aku võib kesta sülearvutitel natuke vähem, võivad ka protsessorid olla aeglasemad. 

AMD teatas, et teatud äppidega võivad protsessid tõesti aeglasemalt töötada, mis tähendab arvuti kuni 15% aeglasemat töökiirust. Mõlemale puudusele, mis välja on toodud, lubas Microsoft Windows 11 jaoks uuendust juba oktoobri jooksul. Üks neist puudutab otseselt mängude mängimist.

PCGamer leidis koguni kuni 25% jõudluse vähenemist mõnedel arvutitel, mängides mänge uue Windows 11-ga. Näiteks "Shadow of the Tomb Raider" läks koguni 28% aeglasemaks.

Tom's Hardware siiski mainib, et mängudes võib Windows 11 turvaseadete tõttu jõudlus tõesti kahaneda, kuid põhjalikes testides jäi see Inteli ja AMD protsessoritega ikkagi vaid mõne protsendi piiresse.

Küll aga võib arvuti oluliselt aeglasemaks minna, kui kasutada Windows 11 nõuetele mittevastavat arvutit. Tavaliselt puudutab see turvakiibi toimimist, mis uuematel ja Windows 11 nõuetele vastavatel masinatel aitab riistvaraliselt Windowsi osasid operatsioone teha, vanematel mitteühilduvatel mudelitel aga peab selle töö enda peale võtma protsessor. Samuti mõjutab mängude kiirust oluliselt turvaseade Virtualization-based Security (VBS) sisselülitamine. VBS on puhtal Windows 11 installil automaatselt sisse lülitatud, uuendamisel Windows 10 pealt aga mitte.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.