klaver ja hiir: MS Natural Ergonmic Desktop 7000

Pilt on eemaldatud. Tegu juba üsna vana komplektiga turul, aastast 2007 vms, aga kuna valik ei ole selle ajaga oluliselt suurenenud ning see siiani müügil 1100, tunnen, et teema on piisavalt aktuaalne.

Olen aastaid kasutanud ergonoomilist klaviatuuri MS Natural Elite suvaliste hiirtega, kuid visale tööle tuginedes, tõden, et need on oma elu ära elanud. Nii siis haarasingi võimalusest, kui tehti hea pakkumine, juhtmevabale komplektile, millest ei suutnud loobuda.

Side toimub tüüpilise mälupulga suuruse USB saatja kaudu, millega win7 suudab luua koheselt ühenduse nii hiire, kui klaviatuuriga. Osade multimeedia klaviatuuridega on install eriti lihtne, kuna ära tuntakse ka kõik lisanupud: päris nii edukalt siin see ei käi. Kuid sellegi poolest saab elementaarsegi ingliskeele oskusega hakkama. CD pealsed draiverid kohe mitte ei kõlba, kuid abi nupukest vajutades suunatakse õigele lehele, kust valinud toote ja OS-i saab kõik vajaliku tarkvara kätte.

Klaviatuuri seadistus on umbes sama, mis vanakooli juhtmega komplektil, boonuseks hulgaliselt lisa nuppe. Kahe klaviatuuripoole vaheline tühimik on täidetud mugava zoomi nupuga. F klahvid aga ülemises reas pandud tegemema tüüpilisi ctrl+ funktsioone, nagu seda on Undo, Redo, Save ja hulgaliselt erinevaid mailifunktsioone. Kõige kõige ülemine rida on täidetud 14 funktsiooniklahviga, millele on tühiku all lisaks veel back ja forward.

Funktsioonid suht samad nagu igal teisel: ava mingid eelseadistatud programmid, omavalikulised, heli seaded, email, kalkulaator.

Pakendis on kaasas ka esimene äär, mis kergitab klaviatuuri serva ligi viis cm, mis väga friiki tundub. Peale mõningast kasutust ei olegi asi nii hull ja eks näis kuu lõpus, kui suuremaks kirjutamiseks läheb, kas see ka randme koormust vähendab.

Randmetugi ise on kaetud pehme kunstnaha laadse materjaliga, mis käe toetamiseks väga mõnus.

Muidu tegu väga paljutõotava klaviatuuriga, kui ainult ei oleks seda põrgulist tühikuklahvi, mis on ca 15cm pikk ja kasutatav on vaid 4cm keskelt. Olen harjunud parema käe pöidlaga kasutama umbes kahte cm servast, kuid siin ei tule see kõne allagi.

Kogu trükkimist ja käte asetust ümber õppida olek ka ulme, seda enam, et ma enam ammu tähti ei otsi ja pimekirja teen. Seega muud ei jäänudki üle, kui tuli vasaku käe pöidlaga space vajutamine ära õppida, kuid seegi on täpsust nõudev, et selgi juhul tühiku keskosa tabaks. Hetkel on tegu veel väga väga häiriga tegevusega, kuid näis, mis peale paari nädalat on.

            Komplektis on ka hiir, mis on samuti omasuguste seas värdjas. Kasutatud on praegu populariseeritavad küllili käe asendiga hiire põhimõtet. Vigur on umbes sama kõrge, kui on lai, rullik nelja suunaga ja küljel kaks pöidla nuppu, mis asetsevad ebamugavalt kõrgel pöidla süvendist. Kogu hiir on kaetud kummilise materjaliga ja usun, et peale mõningast harjumist peaks hakkama saama küll.

 

Komplekt on hea ja kuna sain selle üle poole odavamalt turuväärtusest, olen nõus seda mingi aeg kasutama, et näha kui reaalne on ümber õppimine.

Kokku võttes on tegu rahuldava komplektiga, millel vead, mis takistavad olema tootel väga head. Tühikuklahv peab siiski töötama terves ulatuses või olema lihtsalt selle arvelt lühem.
Hiire küljenupud peaks olema pöidlale piisavalt lähedal, et nende kasutust päris nädala treeningkavva ei saaks panna.
Sõltuvalt käte paigutusest trükiimisel, on kasutusele võtt lihtsam või raskem, kui parema käe nimetissõrme standard asend on Y klahvi peal, ei tohiks esineda probleeme, mul on selleks täheks I.
Seniks pisikese vea tõttu, mis omab nii suurt kaalu, saab pakett hinde 4+ asemel 2. Täpsel nii tähtis on tühiku klahv.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.