Terminalid

Võimalik, et terminalidest on midagi ka praegu kirjutada. Vanasti tähendasid nad lahjasid võrguarvuteid, mille tarkus ja mälu asusid serveris.


Microsoft toob alates 2. augustist välja virtuaalse Windowsi ehk Windows 365

Windows 365.

Microsoft toob 2. augustil välja täielikult virtuaalse pilvepõhise operatsioonisüsteemi Windows 365, mida saab hakata kasutama üle interneti suvalisest masinast. Teenuse hinnaklass saab olema ühe näidiskonfiguratsiooniga, mis Microsofti Inspire´i esitlusest lekkis, ca 25 eurot kuus kasutaja kohta.

Sunvell – esimene kokkupuude väikese alla 30-eurose Android TV-ga

Sunvell H3.

Jah, meiel laborist on juba läbi käinud näiteks suured Sony telerid, millel Android TV sees, kuid „vaese mehe“ Android TV on väike karbike, mille ühendad oma „tavalise“ teleka külge ja mis teeb sellest kõiki Androidi võimalusi pakkuva meelelahutuskeskuse. Üht sellist nüüd proovimegi – Sunvelli, otse Hiinast.

Saabunud pakile postkontorisse järgi minnes pole vaja suurt seljakotti või vaba pakiruumiga autot kaasa võtta, sest karp on ülimalt pisike. Nii väikestes karpides müüakse tavaliselt mobiiltelefone.

Starman ja Elisa uuendasid teleteenust - sisu jääb samaks, aga on paremini kättesaadav

Starmani uue teleteenuse esitlus Kanal 2 Reporteri stuudiorõdul.

Eile avalikustasid Starman ja Elisa unikaalsete lahendustega nutitelevisiooni, mis toob kliendini tema vaatamisharjumustele vastavad temaatilised maailmad ning võimaldab meelepärase saate või filmi üles leida kõigest mõne nupuvajutusega.

Näiteks saab otsida kõikides kanalites viimase seitsme päeva jooksul näidatud filme. Need olid ka varem 7 päeva järelvaatamises olemas, aga nüüd on eraldi välja toodud. Lähipäevadel hakkab uuendus jõudma kõigepealt Starmani uutesse digiboksidesse, hiljem kõigisse teistesse. Uued Starboksid on kandilised, vanemad pealt natuke ümarad.

Kas üks kallis nutitelefon sobiks ka arvutiks?

Nagu me teame, jälgib nii Google kui Facebook meie otsinguid ja internetikülastuse harjumusi ning seega suunab meile ka vastavasisulisi reklaame.
Üks, mis otsides informatsiooni Samsung Galaxy S8 kohta igale poole ilmuma hakkas, oli Samsung DeX Stationi reklaam.

Dex reklaam.

Kas pangandus kaotab äppidele? Mobiilirakendused võtavad teenuseid üle

Mõni päev tagasi tutvustas Bigbank uuringut, milles nenditi, et Eestis on 153 000 mobiilsest krediitkaardist huvitatud inimest. Arvestades, et Eestis on täna ligi 340 000 plastikust krediitkaarti, on selge, et turul on kohe toimumas oluline muutus.

Bigbanga juhatuse esimees Kaido Saar on seisukohal, et traditsionaalse panganduse hiilgeaeg on lõppemas ning tugevalt puhumas uued väikepanganduse tuuled.

Filmiminutid: "Sundays" ehk uus depressiivsem "Matrix", kus Neod vist ei tulegi

"Matrixi" triloogia motiive on kirjeldanud juba uusaja filosoofid. Ja muidugi on see ka põnev aines ulmefimlideks.

"Sundays" on kontseptsioonfilm, mis pole (veel) päris film, vaid juhatab sisse uue loodava teose kandva mõtte. Lugu räägib sellest, mis juhtub, kui tehisreaalsuses inimesed hakkavad taipama, et maailm pole päris see, nagu paistab ja midagi on selles maailmas katki läinud. Lisaks sellele, et inimesed saavad aru, et elavad tehisreaalsuses, mõistavad nad korraga, et see süsteem, mis kogu seda maailma üleval hoiab, on korraga lagunema hakanud.

Mis saab edasi?

E-arvete maht Baltimaade kaubanduses kasvas 2012. aastal ligi 25%

Baltimaade juhtiv EDI operaator Telema AS vahendas 2012. aastal 8 miljonit EDI dokumenti, mis on ligi veerandi võrra rohkem kui aastal 2011.

Läbi Telema vahetatud  EDI dokumendid esindasid hinnanguliselt 3,4 miljardi euro väärtuses kaubatehinguid.

Kõige suuremad e-arvete ja muude e-dokumentide kasutajaid on jätkuvalt toidu- ja esmatarbekauba sektori ettevõtted. 2012. aasta lõpuks kasutasid e-tellimusi ja e-arveid enamus Balti riikide suurematest jaekettidest (Selver, Prisma, Rimi, ETK ja ühistud jpt). Näiteks Prisma jaeketi tellimustest 90% ja ostuarvetest 65% on juba elektroonilised. Kõik jaeketid on kinnitanud ka oma kindlat suunda e-dokumentide osakaalu pidevale suurendamisele.

TeamVieweriga saab nüüd ka Maci kasutajat aidata

Saksa tarkvarafirma TeamViewer GmbH teatas täna, et nüüd saab nende kaughaldustarkvara kasutada ka Maci juhtimiseks. 17. mail välja tulnud Teamviewer Host for Mac aitab Mac-ile ligi pääseda teisest Maci, Linuxi või Windowsiga arvutist, iPhone´ist, iPadist või Androidiga seadmest.

Ühe populaarseima kaughaldustarkvara teamvieweri kasutajatingimustes on öeldud, et privaatseks kasutamiseks võib seda kasutada tasuta (näiteks sõpra aidates või eemalt koduarvutisse ligi saades), kuid kommertskasutuseks tuleb osta litsents.

TeamVieweri kaugarvutustarkvara sai Androidi versiooni

Teamviewer, mis kaugarvutustarkvarade võrdluses möödunud aasta mainumbris võitis suure testi, sai endale nüüd ka Androidi kliendi. See tähendab, et oma Andoidiga telefonist saab nüüd ühe nupuvajutusega ligi eemal asuva abivajaja (või iseenda lauaarvuti) töölauale ning seal ringi toimetada nii, nagu istukski selle arvuti taga.

TeamViewer on mittekommertslikuks kasutamiseks vaba, kuid ärieesmärkidel kellegi aitamiseks või kontoriarvutisse pöördumiseks tuleb maksta registreerimistasu. Võib osta ka eluaegse litsentsi. 

Estobuntu, terminalid ja firmavõrgu võib julgelt ühendada

(Arvutimaailm 9/10)

? Kui töökohtadel on vaja vaid tööd teha ja puudub vajadus kalli Windowsi tarkvara järele, siis kas oleks võimalik kuidagi odavamalt läbi saada, näiteks Linuxi ja terminalidega?

! Selline lahendus on täiesti olemas. Estobuntul jooksvad Tigma terminalid VIA C7 protsessoritega annavad töökohale serveri võimsuse.

Arvutimaailm kirjutas Tigma terminalilahendusest Estobuntu baasil poolteist aastat tagasi. Toonane beetaversioon on nüüdseks jõudnud Rahvusraamatukogus avalikke töökohti ja otsinguarvuteid juba pikemat aega jooksutada. Uurisin veidi põhjalikumalt terminalilahenduse tarkvara köögipoolt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.