VIDEO: Postikana leiutatud? See pikakoivaline robot Cassie võib hakata postipakke tooma

Agility Robotics arendab kahejalgset kana või jaanalinnu sarnast robotit, mis võiks tulevikus olla ka näiteks Starshipile konkurent ja hakata pakke laiali vedama. Kuna kaks pikka koiba sobivad raskel maastikul liikumiseks, siis on robot Cassie kasutusvaldkondi muidugi veelgi rohkem - sõjaväelastest koduabilisteni välja. Robot Cassie läheb igale poole, kuhu ratastel robotid minna ei saa.

Robot Cassie esitlus avalikkusele toimus paar päeva tagasi - 8. veebruaril. Robot sai valmis 16 kuuga, arendus maksis miljon dollarit ja rahastati USA kaitseministeeriumi DARPA poolt. DARPA on rahastanud ka MIT-i humanoid- ja koerakujuliste robotite projekte. Humanoidroboti Atlas arendusega tegeleva ettevõtte Boston Dynamics ostis mõned aastad tagasi ära Google. Agility Robotics aga alles tuli oma kahejalgsega välja ja ilmselt on juba suured tehnoloogiahiiud ka sellest ettevõttest üsna huvitatud, sest roboti prototüüp kõnnib üsna kabedalt. 

Robot Cassie.

Nii nagu paljud teisedki kõndivate robotite arendajad, nii kasutavad ka Cassie arendajad liikumise algoritmide väljatöötamiseks loomariigi jäljendamist. Loomad on miljonite aastatega välja töötanud kõige efektiivsemad liigutused kahel või neljal jalal kulgemiseks, miks mitte siis nende kogemust ära kasutada.

Liigesed on kolme vabadusastmega ja kerged, et oleks lihtsam kulgeda. Tõugates robot niisama lihtsalt ümber ei kuku ja kui kukub, siis ei ole sellest midagi - konstruktsioon kannatab ka pikalikukkumise ära ja suudab end jalule ajada.

Veebruaris kommertskasutuseks esitletud tootel on veel vaid jalad ja hulk sensoreid, kuid järgmise etapina kavatsetakse lisada käed või mõned manipulaatorid, mis olenevalt robot Cassie kasutusest vajalikud on. Robotit saab tulevikus juhtida virtuaalreaalsuse rakendusega.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.