fbpx 3D printerite buum saab alguse ülejärgmisel aastal | AM.ee

3D printerite buum saab alguse ülejärgmisel aastal

Nii nagu tahvlid ja nutitelefonid vindusid mõnda aega, enne kui toimus müügiplahvatus, nii saab ka 3D printerite turg küpseks järgmise aasta jooksul. Esialgu ei kasva müük veel kordades, aga tee sillutatakse plahvatusega ette ja kasv tuleb sel aastal juba 49%, ennustab Gartner.

3D printereid müüakse 2013. aastal 56 507 tükki, ennustab Gartner edasi. Järgmisel aastal on kasv aga juba 75 protsenti, siis müüakse 98 065 tükki. Ja siis see saabub - 2015. aastal mitmekordistub müük ja kolmemõõtmelisi asju trükkivad printerid jõuavad igale poole massidesse.

Lääne-Euroopas müüdi 2013. aastal 14 335 3D printerit, see on 42,6 protsenti rohkem võrreldes eelmise aastaga. 24 784 tükki ennustatakse müüdavat 2014. aastal.

"3D printerite turg on jõudnud pöördepunkti," ütles Gartneri uuringudirektor Pete Basiliere, "siiski alles tärkaval turul on praegu tehnoloogiline mull suurem kui tehnilised võimalused, kuid areng on sel alal ülikiire ja arenevad nii riistvara, tarkvara kui teenused, et pakkuda lihtsalt kasutatavaid tööriistu ja materjale hea kvaliteediga väljatrükkideks."

Gartner ennustab, et 3D printimine saab lähiaastatel oluliseks muuhulgas prototüüpimises, klienditoodete väljastamises ja meditsiinis.

3D printerite hinnad langevad samal ajal ka hüppeliselt, ehkki juba praegu on need jõudnud kunagiste värvilaserite tasemele, kui need massidesse hakkasid jõudma. 3D printer hakkab lõplikult kõiki kodusid vallutama 2016. aastal, ennustab Gartner, kui odavad ja töökindlad seadmed on saanud müügihitiks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.