fbpx Canoni uus kaamera näeb peaaegu kottpimedas - ISO 4 miljonit! | AM.ee

Canoni uus kaamera näeb peaaegu kottpimedas - ISO 4 miljonit!

Digikaamerate sensorid on inimsilmast juba ammu tundlikumad, kuid ISO numbrid, millega uusi tooteid reklaamitakse, kerkivad juba ulmelistesse kõrgustesse. Canoni mitmeotstarbeline kaamera ME20F-SH suudab pildi kätte saada ka kohtades, kus inimese isegi pimedaga harjunud silm enam suurt ei seleta. Milleks seda vaja? Eks ikka militaarvalkonnas, aga ka äris: valvesüsteemides, filmitööstuses, televisioonis, looduskaamerates.

Full HD video jaoks piisab sellel kaameral vähem kui 0.0005 luxist (vastab ligikaudu ISO 4 000 000 tundlikkusele). Pimedas salvestatud pilt on värviline.

Canoni uus kaamera kasutab täiustatud 35 mm täiskaadrisensorit. Üliväheses valguses ei kasuta kaamera infrapunast valgust, nagu teevad tavalised öökaamerad. Full HD video on täisvärvides ja müravähendustehnoloogiad proovivad ka pilti kvaliteetsemaks pöörata.

ME20F-SH kaamera CMOS-sensori piksli suurus on 19 μm2, mis on oluliselt suurem kui tavalistel sensoritel: täosemalt 5,5 korda suurem. Megapiksleid sellisel öökullisilmal palju pole - 2,26. Rohkemate megapikslitega pole praegu nii kõrge tundlikkusega täiskaadersensorit võimalik teha.

ME20F-SH sisaldab ka Canoni Wide DR´i, mis tagab väga laia dünaamikaga videopildi erinevates valgustingimustes.

Palju selline öökaamera maksab? Loomulikult palju. Detsembris müügile tuleva mudeli hind on USA-s 30 000 dollarit.

Tehnilisi andmeid vaata siit.

Uue kaamera ülesvõtete näiteid pole veel Canon avaldanud, aga kuna sensor, mida kaameras kasutatakse, pärineb 2013. aastast, siis saab vaadata selle aja videot sensori võimekusest pimedas:

Vaata ka seda demo, kus filmitakse Sony A7s kaameraga ISO-ga kuni 80 000 - võib vaid ette kujutada, milliseid ebamaiseid maastikke näitab uus ISO 4 000 000 pimedas öös...

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.