fbpx Jolla tahvel ilmselt tuleb! Rahvas annetas selleks 1,8 miljonit dollarit | AM.ee

Jolla tahvel ilmselt tuleb! Rahvas annetas selleks 1,8 miljonit dollarit

Soome endiste Nokia töötajate loodud uus mobiilitootja Jolla alustas vaid mõni nädal tagasi rahvarahastamise saidil Indiegogo rahakogumist oma uue tahvli väljatoomiseks ning nüüd on traha koos. Isegi viis korda rohkem raha. Eks näis, kas tuleb ka kordades parem tahvel, kui alguses lubati.

Kuid ka lubatud tahvel oli nii ahvatlev, et 13 115 annetajat pidasid vajalikuks oma säästudest mingi summa sinna alla panna.

Jolla on oma telefonid teinud oma väljatöötatud operatsioonisüsteemiga Sailfish. Muidugi saab ka nende esimene tahvel platvormi Sailfish OS 2.0. Avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteemi lubavad tootjad mitte kunagi panna mitte kellegi tagauksi, kasutaja andmeid ei müüda reklaami või mõnel muul eesmärgil maha kolmandatele osapooltele, turvaline keskkond peaks vältima ka pealtkuulamist ja nuhkimist.

Sailfish OS näitab ühel ekraanil kõiki multitaskivaid rakendusi, nii et neid ei pea tervenisti avama. Nii saab näiteks multitaskingu ekraanilt video peatada või uue muusikapala valida, ilma et rakendust üle ekraani peaks avama.

Kasutajaliidese reaktsioon on ülikiire ja millegi järgi ei pea ootama, lubavad Jolla arendajad. Kõik liigub sujuvalt ja reageerib viibetele kohe.

Aga rakendused? Jolla lubab, et tahvlil jooksevad kõik Androidi rakendused ka tõrgeteta. Alguses olid ka esimestel Jolla telefonidel Androidirakendused, kuid nende käivitamisega oli tihti probleeme. Sailfish 2.0 peaks olema enamuse neid ühilduvuse probleeme seljatanud.

Tahvlil on operatiivmälu 2 GB, välkmälu 32 GB, microSD kaardi pesa, 7,85-tolline ekraan eraldusvõimega 330 ppi (nagu iPad mini 3) ning 64-bitine kahetuumaline 1,8 GHz protsessor. Kaamerad on mõlemal pool: taga 5 MP, ees 2 MP. Ühenduseks on esialgu vaid WiFi, aga kui aetakse kokku 2,5 miljonit dollarit annetusraha, tehakse ka 3G-ga mudel (hinnalisaga 30 dollarit).

Tahvli hind on 249 dollarit ja esialgu saab see olema kättesaadav Soomes, Austraalias, Suurbritannias, Ameerika Ühenriikides, Norras, Šveitsis, Indias, Hiinas, Hong Kongis,  Venemaal, Austraalias ja Kanadas. Müügilejõudmise aeg on mai 2015.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.