Logitech G100S – Hea hiir alustuseks

Seda hiirt esimest korda kätte võttes käib läbi mõte: see küll mängimiseks mõeldud pole, näeb nii igav välja. Tegu on optilise hiirega, kuid ühendades hiire arvutiga, jääb tavapärane tuttav punane sensorivalgus tulemata. Küll mitte hädavajalik, aga mänguri hiir peaks ja võiks olla kasvõi väiksegi visuaalse wow-efektiga. Kõigile ju meeldivad vilkuvad tulukesed.

Logitech turustab oma hiirt arvutimänguritele, mille peaasjalik müügiartikkel on vastupidavus. Väidetavalt peab hiir vastu vähemalt 20 000 000 nupuvajutust ning 250 km liikumist. Lisaks on peopesa alune pind ja hiire nupud kaetud erilise niiskust hülgava materjaliga. Peale kaht tundi mängimist on tõepoolest tore näha, et hiir püsib kuiv ja puhas.

Hiire sensor on võimeline eraldama 250-2500 DPI-d, mida on kaks korda enam, kui tavapärasel 10-eurosel hiirel, aga nõudlikumale kasutajatele jääb sellest väheks.  Hiirel on ka eraldi nupp, millega saab ka keset mängu vahetada hiire tundlikkust kuni viie eelprogrammeeritud astme vahel. See on küll meeldiv, aga tihtipeale unustan ma, mis astmel hiir hetkel on ja ikka peab kõik läbi proovima, et leida uuesti „see õige“ režiim. Vaatamata sellele on hea, et tundlikkuse vahetamise võimalus ikka olemas on ja kui tõesti ei meeldi, võib selle nupu tarkvaras ära muuta.

Meeldiv on hiire juures asjaolu, et sensor töötab ka väga erinevatel materjalidel ja pindadel sujuvalt (väga paljud tänapäeva hiired on pirtsakad ja tahavad kindlasti hiirematti, aga tore on avastada hiiri, mida saab ka mati puudumisel niisama laua peal libistada).

Pilt 1. Pointer settings
Pilt 1. Pointer settings.

Tarkvara seevastu on väga ilusaks ja arusaadavaks tehtud. Hiire menüü on jaotatud kaheks: hiire osuti sätted (pilt 1) ja hiire nuppude sätted (pilt 2). Osuti sätete alt saab muuta hiire tundlikust 250 DPI astmetega.

Hiirenuppude sätete alt läheb asi natukene huvitavamaks. Valikuid, mida nuppudele määrata annab, on pealtnäha lõputult (Pilt 3) ja kõik on siiski väga selge ja arusaadav. Uskumatult kasutajasõbralik! Hea töö Logitech!

Esimese asjana programmi käivitades tuvastab see ära, mis mängud on installeeritud ja pakub vastavalt mängule hiir ära seadistada. (See on koht, kus ma tunnen, et hiirel võiks paar pöidlaalust lisanuppu olla).


Pilt 2. Hiire nuppude sätted.


Pilt 3. Nuppude täppis-seaded.

Kokkuvõttes on Logitech välja tulnud odavapoolse mängurihiirega (39 Ameerika dollarit kodulehe järgi), mis on mõeldud nii parema- kui ka vasakukäelistele. Kahekäelisuse tõttu jätab hiir natukene soovida ergonoomika osas. Logitech on läinud turvalist teed ja teinud hea universaalse hiire, aga mitte hiire, millega oleks nauding mängida. Need kaks küljenuppu ei anna rahu, kasvõi netis sirvimiseks. Hiir võiks ju olla võimekas ka mujal kui mängimisel: kasvõi arvutitöödel, fototöötluses!

Palju ma ise maksaksin käesoleva hiire eest? Ilmselt maksimaalselt 20 eurot, kuna sellel on kahekordselt nii hea täpsus, kui on 10-eurosel hiirel.

Muus osas jääb see nn päris mänguhiirtele natuke alla. Arvuti- vs. konsoolmängude erinevus tulebki peaasjalikult hiirest, seega peab hiir olema hea, et saada ka hea mängukogemus.

Kui Logitechi arvetes on antud hiire sihtgrupiks inimesed, kes mängivad ja ei soovi hiire peale suurt summat panustada, siis on oht, et mõne vaid natukene kehvema kontorihiire saab odavamalt ja ostetakse hoopis kontoritööriist. Tõenäoliselt koos hädavajalike lisanuppudega.

Ise eelistaksin korralikku mängurihiirt; vastasel korral ei ole see raha väärt.

KAUPO SILLAM

 

TEHNILISED ANDMED
Mängurihiir Logitech G100S

Nõuded süsteemile: Windows 8, Windows 7, Windows Vista või Windows XP
Ühendus: USB pesa, Internetiühendus lisatarkvara jaoks
racking
Eraldusvõime: 250 dpi - 2500 dpi
Maksimalane kiirendus: 20 G
maksimaalne kiirus: kuni 4.08 meetrit sekundis

Hinne: 3 punkti 5st

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.