fbpx Google Nexus 7 tahvel saab USB-seadmetega hakkama | AM.ee

Google Nexus 7 tahvel saab USB-seadmetega hakkama

Pole mingi saladus, et Asus Google Nexus 7 tahvelarvuti sisaldab ka USB hosti funktsiooni ehk siis selle tahvli külge saab ühendada väliseid USB-seadmeid. Kuid mitte otse. Hankida tuleb üleminek micro-USB pealt tavaliseks USB-pesaks ning siis on vaja ka mõnede operatsioonide jaoks vastavat tarkvara. Ja siis töötab tahvel USB lisaseadmetega.

AM testis järgi, mis töötab ja mis mitte. Hiinast sai tellitud USB On-the-Go (OTG) ja see jõudis täna kohale. Maksis 2 dollarit. Kipakas küll, aga mis sellise hinnaga asjast ikka tahta. Ilmselt siiski oleks pidanud mõne parema ostma, sest pistik natuke loksub.

USB mälupulgad enamasti töötavad. Pildid ja dokumendid on näha Nexus Photo Vieweriga (tasuta), aga see rakendus ei luba faile kopeerida, vaid ainult näitab. Nexus Media Importer (maksab 2,32 eurot) aga aitab USB pulgalt ka faile tahvlisse kopeerida. Krüptitud Ironkey ei tööta.

SD kaardi lugeja koos USB HUB-iga – jääbki kaarti lugema, tahvel ei toida ilmselt seadet ära, sest tööle kaardilugeja ei hakkagi.

Väline kõvaketas (Hitachi, USB 2.0) – lisatoitega töötab. Kõvakettal on teine USB kaabel lisatoite jaoks, mis käib näiteks mobiililaadija külge ja nii saab tahvli abiga kõvakettalt lugeda küll. Ilma lisatoiteta kõvaketas ei tööta.

Nikoni peegelkaamera – lausa üllatavalt hästi töötab. Toetab kaamera mälukaardilt lugemist ka ilma Photo Viewerita, Androidi enda rakendus Gallery tunneb kaamera ära ja lubab importida pilte kaamerast tahvlisse. Menüüs on isegi valikuvõimalus, mis pilte tahvlisse laadida ja milliseid mitte. tahvisse tekitatakse uus album nimega Imported. Nii on mugav näiteks reisil kaamera piltidest tühjendada tahvli mällu ja tahvlist näiteks edasi Dropboxi (või Facebooki seinale) saata, et kaamera mälukaardile jälle ruumi teha.

Nutitelefon Windows Phone 7.5ga – tahvel ei kõssagi selle peale, et midagi külge ühendatakse. Telefon aga hakkab aplalt akut laadima, muud moodi ei reageeri.

Nutitelefon Androidiga - töötab, nagu tavaline USB mälupulk.

Logitechi Unified juhtmeta hiir ja vanem juhtmeta hiir – töötab tõrgeteta. Selgub aga USB OTG kaabli kehv kvaliteet – see annab halvasti ühendust ja juhtmega hiirt liigutades katkeb vahest ära. Trusti juhtmeta klaviatuur USB adapteriga töötab ka. Seega saab ka klaviatuuri kasutada. Hiirega saab vajutada isegi Android 4.1 alumisi juhtnuppe.

Tänu USB OTG-le võib Nexus 7 tahvlile osta kaantega lisaklaviatuuri - Kingsoft Office´i kontoripaketiga (või mõne muuga) õnnestub nii lausa tööd teha ja tekste sisse lüüa.

Osta Nexus 7 tahvel Amazonist

Osta USB-adapter Amazonist: USB on-the-goPilt on eemaldatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.