Täna tutvustati uue põlvkonna Samsung Galaxy S III-e

Äsja esitleti avalikkusele uusimat Samsungi lipulaeva mobiilinduse vallas - Samsung Galaxy S III-e. Tegemist pidi olema uue kontseptsiooniga, mis mobiiltelefonide turgu muudab. Juunist saame seda loodetavasti ka Eestis oma käes üle kontrollida.

Kuna just oli toimetuse testilaual ka HTC nn lipulaev One X, siis on muidugi kahte kanget hea võrrelda (Galaxy S III võrdlust saab küll esialgu teoorias, tehniliste andmete pealt teha).

Loodusest inspireeritud GALAXY S III tuvastab kasutaja näo, hääle ning liigutused. Samsung GALAXY S III on Euroopas saadaval alates mai lõpust ning Eestis juunist.

4,8-tolline HD Super AMOLED ekraan on väga suur telefoni kohta. Viimasel ajal ongi trend nutitelefonide ekraani suuremaks venimise suunas. Samsungi ekraan on HTC omast vaevumärgatavalt suurem, kuid resolutsioon on sama - 1280 x 720 p HD.

8 MP kaamera taga ja 1,9 MP kaamera esiküljel tegelevad muuhulgas näotuvastusega seotud funktsioonidega, mis on integreeritud Android 4.0 Ice Cream Sandwichi. 

GALAXY S III tunneb ära kasutaja näo, hääle ja liigutuste järgi. Smart Stay tunneb nutitelefoni esiküljel oleva kaamera abil silmi tuvastades ära nutitelefoni kasutaja. 

Burst shot funktsioon salvestab 20 järjestikust kaadrit, Best photo aga valib aga ise välja 8 parimat fotot. HD video saab salvestada ka 1,9 MP esiküljel asuva kaameraga, mille abil saab kasutaja soovi korral teha videot näiteks iseendast. 

S Voice´i hääletuvastusliides kuuleb ja reageerib kasutaja sõnadele. Kasutajaliides võimaldab informatsiooni otsingut ja kasutaja-seadme vahelist suhtlust, samuti seadme juhtimist. Kui hommikul heliseb nutifoni äratuskell, kuid kasutaja soovib veidi veel magada, saab telefonile häälkäsklusega öelda „hiljem". Samuti võib S Voice'i kasutada lemmiklaulude esitamiseks, helivaljuse reguleerimiseks, tekstisõnumite ja e-kirjade saatmiseks ning automaatseks kaamera käivitamiseks ja fotode tegemiseks.    

Lisaks hääle ja näo tuvastusele mõistab GALAXY S III ka liigutusi. Kui kasutaja saadab kellelegi sõnumit, kuid otsustab siiski hoopis inimesele helistada, on vaja vaid telefon kõrva juurde tõsta ning Direct Call-i funktsioon valib numbri.

Smart Alert annab aga märku vastamata jäänud kõnedest või saabunud sõnumistest vibreerimise teel, kui telefon pärast jõudeolekut kätte võetakse.

Uue Android Beami abil on võimalik jagada kuni 1 GB suurused filmifaile kolme minutiga ning 10 MB muusikafaile 2 sekundiga lihtsalt teist Galaxy S III telefoni puudutades ilma WiFi või mobiilvõrgu signaalita. Buddy photo share´i funktsioon võimaldab jagada tehtud fotot üheaegselt kõigi fotol tuvastatud sõprade/tuttavatega otse kaamerast või fotogaleriist. Samsung GALAXY S III pakub ka maailma esimest WiFi Channel Bondingu võimalust, mis dubleerib WiFi lairiba.

AllShare Cast funktsiooni abil saavad kasutajad juhtmevabalt ühendada nutitelefoni GALAXY S III teleriga. AllShare Play abil saab jagada faile erinevate seadmete vahel. AllShare Play alla kuulub ka funktsioon Group Cast, mis võimaldab kasutajatel jagada oma ekraani sõpradega läbi Wi-Fi võrgu.

Minimalistliku ja loomuliku disaini peegeldavad sujuvad ja ebasümmeetrilised nö "looduslikud" jooned seadmel. GALAXY S III on lansseerimise perioodil saadaval sinakashalli ja marmorvalgena, hiljem ka teistes toonides.

Seadmega on võimalikud ka mobiilsed maksed läbi edasiarendatud Near Field Communicationi (NFC). HTC One X on ka varustatud NFC-ga.

Võrreldes HTC One X-iga on ka Galaxy III-l samamoodi neljatuumaline protsessor ja 1 GB operatiivmälu (GSM Arena koormustesti tulemusi vaata siit), kuid välkmälu kas 16, 32 või 64 GB olenevalt mudelist. One X pakub vaid 32 GB sisemist välkmälu. Samsungil on lisaks võimalik mälu laiendada microSD kaardiga, mille võimalust HTC telefonil pole.

Galaxy S III lööb HTC-d ka veidi suurema akuga, kuid mis peamine - see aku on ka vahetatav, mitte sisseehitatud, nagu One X-il. Samuti on Galaxy S III jäänud vanamoodsa SIM-i juurde, sel ajal kui HTC One X on varustatud juba microSIM-iga.

Seega tegi Samsung oma tippmudeliga väheke vingemate parameetritega telefoni, HTC käes on järgmine samm millegiga taas natuke konkurenti üle trumbata.

Äsja toimunud esitluselt on ka esimesed käed-küljes videod üles laaditud, üks neist siin (SlashGearilt):

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.