Mobiiltelefonid

Kõik mobiilidest, nutitelefonidest ja pihuarvutitest.


Qualcommi 5G kiip X50 tuleb ja tagab 100 korda kiirema netiühenduse

Kui pidid seni megabittides oma kiirusi hindama ja unistama sellest, millal Elisa, Tele2 või Telia välja kuulutatud uued 5G kiirusrekordid ükskord kasutajateni jõuavad, siis nüüd on rohkem lootust. Qualcomm, see tuntud mobiiliprotsessorite tootja, tõi välja oma uue kiibi, 5G modemi X50, mis tagab kuni 5 Gbit/s ühenduse. Aga see pole veel võrgurekord, see on lubatud laiatarbekiirus mobiiltelefonidele.

Mobiiliekspert: 8 nippi, mida peaksid teadma telefoni kasutamisest välismaal

Euroopas plaanitakse rändlustasusid ühtlustada. Välismaal on aina odavam helistada. Tele2 klienditeenindusdirektor Sirli Seliov jagab universaalseid soovitusi telefoni kasutamiseks välismaal, mida iga reisija peaks teadma.

Telefonikasutajad ei tee üldjuhul mobiilsideteenust tarbides vahet, kas nad viibivad kodumaal või võõrsil. Siiski tuleb vahel ette olukordi, kui avastad, et seade ei käitu pärast lennuki maandumist enam päris ootuspäraselt.

Samsung peatas Galaxy Note 7 nutitelefonide tootmise

Pärast teateid süttima kippunud Galaxy Note 7 väljavahetatud telefonide samamoodi süttimisest järgnes hetkeks vaikus, kuid nüüd kirjutab Yonhap News, et Samsung on peatanud selle telefoni tootmise kuni asjaolude selgumiseni. Mis põhjustab akude ülekuumenemise ja süttimise, pole veel täiesti selge, ehkki esialgu räägiti, et tegemist oli vigase elemendiga akuga.

Honor 8 vol. 2 - pikk test Hiina odava ja hea kahe kaameraga telefoniga

Hiina telefonide ekspansioon jätkub - nii, et isegi Lõuna-Korea ja Taiwan annavad veidi järele nende pealetungi ees. Honor on Huaweiga seotud bränd, mis katsub turule tulla iseseivalt ja Huawei nime ei maini. Euroopas küll veidi segadust tekitav strateegia, aga iseenesest on nii Huawei kui Honor väga kõvad Hiina brändid, mis pakuvad tippklassi kvaliteeti ootamatult odava hinnaga. Honor 8 on küll AM-il testitud, kuid juhuste kokkusattumise tulemusena sai toimetus seda mudelit testida veel kord ja juba pikemalt.

Telefonimüügi TOP: Telia poodides tõukas Samsung Apple´i troonilt

Rohkem kui poolteist aastat Telia müüduimate mobiiltelefonide edetabeleid valitsenud Apple oli sunnitud selle aasta kolmandas kvartalis oma positsiooni Samsungile loovutama. Seda vaatamata Samsung Galaxy Note 7 ilmselt ajaloo suurimale akuskandaalile, kui Samsung oli sunnitud uued Note 7 telefonid ülekuumenevate akude tõttu tagasi kutsuma ja välja vahetama.

Nutikas vanadus: äpid, mis teevad eaka elu lihtsamaks

? Kui noored ostavad oma vanematele või vanavanematele telefoni, siis suure tõenäosusega valitakse nende paari-kolme hulgast, millel hiiglaslikud numbriklahvid, pisike ekraan ja igasuguse nutikuse puudumine. Kuid nii nagu noori, nii ei saa ka vanu ühe mütsiga lüüa. Inimesi on erinevaid. Paljud tahavad ka pensionipõlves ajaga kaasas käia ning nutikaid seadmeid kasutada. Kuidas aga leida selliseid abivahendeid, mis pisut kehvema näemise-kuulmise ja võib-olla batuke töntsimate sõrmedega kasutaja elu lihtsamaks teeks.

Cat S60 ja põletav küsimus: mida pildistada termokaameraga telefoniga

Cat S60 on vastupidavate, tugevate ja natuke uimasevõitu riistvaraga telefonide sarjast uus eriline mobiil, millel esimesena sisseehitatud termokaamera. Kui Huawei ja Apple panevad lisakaameraks telefoni tagaküljele kas lisaks põhikaamerale mustvalge sensoriga kaamera (Huawei P9 ja Honor 8) või teleobjektiivi (Apple iPhone 7 Plus), siis Cat S60 hoolitseb endiselt selle eest, et inseneride ja sinikraede maailmas midagi kasulikku pakkuda. Nimelt on sellel telefonil teiseks "silmaks" termokaamera.

Just5 ieradās Igaunijā! Läti mobiilimark kinnitab alates septembrist kanda Eesti turul

Täna teatas Läti telefonitootja JUST5, et tuleb jõuliselt Eesti turule. AM on Just5 Freedom X telefoni juba testinud. Oma hinna kohta on see väga hea telefon (seni müüdi Euronicsis, nüüd on oodatud rohkematesse kohtadesse müügile), ehkki välimuselt üsna tavaline (nagu kõik uuemad nutitelefonid) ja mõnede sensorite puudumisega, millega uhkeldavad maailmakuulsad nutitelefonitootjate lipulaevad, kuid sellest pole tavainimese jaoks suurt häda, kui just kompassiga metsa ei lähe.