Mobiiltelefonid

Mobiiltelefonid

Kõik mobiilidest, nutitelefonidest ja pihuarvutitest.


Milline nutitelefon sobiks hästi Jõuluvana kingikotti? Elisa ekspert soovitab

Jõulude ja aastavahetuse vääramatust lähenemisest annavad märku soovitused, mida kingikotti valida. Robotitest on juba räägitud. Milline nutitelefon aga sobiks Jõuluvanal tuua ja kellele? Sellest kirjutab Elisa ekspert Mailiis Ploomann jagab nõuandeid, kuidas selles maailmas orienteeruda ja millest lähtuda, kui on soov lähedasele või sõbrale kinkida jõuludeks nutitelefon.

Nutitelefoniga pildistamine: asjatundja annab nõu, kuidas paremini teha

Nutitelefoniga pildistamine on tõrjunud massidest välja nii digiseebikad kui peegelkaamerad, sest kvaliteet on igapäevapildistaja jaoks enamasti täiesti vastuvõetav. Kuid ka täisautomaatse mobiilikaamera režiimiga ei pruugi pilt igas olukorras välja tulla.

Tele2 tootedirektor Katrin Aron soovitab: kuigi nutitelefoniga pildistamine tundub esmapilgul elementaarne, võiks selleks, et lihtsast toiduklõpsust saaks midagi kestvamat, appi võtta kümme lihtsat nippi.

Hiina mobiilinduse ihaldatud püha graal Oneplus 3T jõudis fännide rõõmuks Soomes müügile

Eile jõudis iPhone´iliku fännikogunemise saatel (kuid siiski põhjamaise vaoshoitusega) Soomes müügile ihaldatud Hiina telefon Oneplus 3T. Soomlased on esimesed, kes seda Euroopas osta saavad. Sabas seisnud said Oneplus 3T omanikuks 479 euro eest, ostuga kaasnes hulk nänni (vaata pilti allpool).

Mobiil sai kaks silma – kuidas mitu kaamerat pildi paremaks teevad?

Aasta tagasi ilmus tehnoloogiauudistesse pilt mobiilist, mille tagakaas oli auklik nagu juust – erineva suurusega augud olid tegelikult mitu kaamerat, „objektiivid“, mille taga fotosensorid. Kokku 16 kaamerat pidid andma välja peegelkaamera efekti, kuna läätsed olid laotatud mobiili tagaküljele ja tarkvara pani neist hiljem korraliku pildi kokku. Kuid kas saaks äkki ka lihtsamalt? Sel aastal selgus, et saab küll.

Mobiilimüügi TOP 5: hiinlased kasvatavad mühinal müüki AM 22. november 2016 - 0:37

Gartneri ülevaate põhjal võib öelda, et aasta kolmandas kvartalis surusid mobiilimüügi kasvule vaid hiinlased. Mobiilimüügi TOP 5 seas hõivab kolmanda koha Huawei, neljas Oppo ja viies BBK Communication Equipment. Oled juba kuulnud? Varsti kindlasti kuuled, kui veel pole. Alles teatasime ka Xiaomi Euroopa turule tulekust ja sellega suur Hiina telefonide ekspansioon alles algab.

Kuidas mobiiliga talve pildistada?

Lumi ja jää on olnud aegade algusest fotograafile tõeliseks nuhtluseks, et pildile saada. Kuidas kõige paremini talve pildistada? Kuna pildistamine käib valgusega, siis lumi kui ülivalge jäähelveste mass annab valesid signaale tegelikult võib-olla üsna hämaravõitu talveilma kohta. Mobiilide väikesed sensorid on selles suhtes veelgi tundlikumad. Mida teha, et lumi jääks valge ka mobiilipildil?

Xiaomi tuleb Euroopas müügile - sealhulgas ka Eestis AM 15. november 2016 - 15:44

Hiinas on üks imeline mobiili- ja vidinatootja - Xiaomi, mille tooteid saame me tellida vaid e-poodidest, mis Hiinast kaupu saadavad ning siinsetest poodidest leiame mõnikord harva vaid selle tootja akupankasid. Nüüd on seee defiitsiidiaeg läbi. Xiaomi nutitelefone hakkab siinkandis müüma hulgifirma ABC Data.

Olukorrast 4G maailmas: Eesti pole esirinnas

Millised on kiireima ja parima 4G ühendusega riigid maailmas? Kodus me siiski veel parimat LTE-d või 4G-d ei saa. Opensignal on koostanud ülevaate riikide kiire mobiilse Interneti tasemest ja avaldanud ka hulga graafikuid ning edetabeleid.

Tegemist on teise ülevaatega sel aastal ning kohe-kohe on esimesed riigid keskmise kiirusega jõudmas üle 50 Mbit/s künnise. LTE või 4G on juba ka keskmiselt kiirem, kui kaabliühendused maailmas.

Nutitelefon on olemas 64 protsendil mobiiliomanikest

Kuigi me toimetuses testime muudkui aina uusi nutikaid mobiile, on nutitelefon kõigest 64 protsendil Telia võrgus olijatest. Siiski-siiski, nuputelefone on ka olnud proovimisel. Kuid edetabeli tipus asuvad hoopis mitmesugused vanema põlvkonna iPhone´id. Ja isegi Nokia on edukalt esindatud. 

Novembri alguse seisuga kasutab Telia mobiilivaldkonna kliendibaasist vähemalt üht nutiseadet 64% klientidest, aasta alguses oli see näitaja veel 59%. 2014. aasta alguses oli nutitelefoni kasutajaid kõigest 39%.