Mobiiltelefonid

Kõik mobiilidest, nutitelefonidest ja pihuarvutitest.


Aastane Test. Saabus tarkvarauuendus B150 - mida uut saime?

Huawei on oma mobiilidele peale pannud EMUI kasutajaliidese, mis hiljuti sai uuenduse versiooniks 5.1. Samuti on olemas uus Android 7.0 Nougat. Kuna meil käib parasjagu Huawei P10 aastane test, siis äsjasaabunud ROM-i uuendus versiooni B150 peale on loomulikult selles blogis sündmuseks. Vaatame, mida siis sellega uut kaasa tuli.

Tegelikult ei juhtunud peale installimist pealtnäha suurt midagi. Üks uus ikoon ilmus aga kaamera valikutesse, kui pilti teha - selle sisse lülitades teatatakse, et käivitada saab funktsiooni "Liikuvad pildid".

Nõuanded, kuidas Euroopa rändlustasude kadumisel mobiilset internetti mõistlikult kasutada

Eelmisel nädalal kadusid Euroopas rändlustasud, mis tähendab, et nüüd saab Euroopa Liidu piirides kasutada mobiilset internetti täpselt nagu koduriigis ilma lisatasu maksmata. Pakettidel on siiski piirid, seega on oluline teada, kuidas mobiilset internetti mõistlikult kasutada ka rändlustasude kadumisel, et vältida pärast paketi ära kulutamist rakenduvaid lisamakseid.

Samsungi mobiilidivisjoni juht Antti Aasma annab neli soovitust, kuidas vältida internetipaketi ammendumist kuu esimestel nädalatel.

Nuputelefon Nokia 3310 müüdi läbi paari tunniga, uus nutikas Nokia 3 on veel saadaval

Täna jõudis Eestisse esimene piiratud kogus kauaoodatud nuputelefone Nokia 3310 ja ka uued odavad Androidiga Nokia 3 nutitelefonid on nüüd müügil. Nokia 3310 müüdi läbi mõne tunniga, Nokia nutitelefoni aga saab osta Tele2 e-poest.

Tele2 turundus- ja müügidirektori Kristjan Seema sõnul on Nokia 3310 järele klientide huvi suur ja eestlased on telefoni oodanud pikisilmi.

Elisa toob Eestis müüki OnePlusi telefonid, teisipäevast saab osta ka uut OnePlus 5 mobiili

Nii nagu AM eelmisel aastal ennustas, on 2017. aasta kahe tagakaameraga telefonide jõulisem turuletuleku aasta. Uhiuus OnePlus 5, mida eile esitleti, on eksklusiivselt juba järgmisel nädalal Eestis Elisa poodides müügil ja sel telefonil on palju omadusi, mida tahta. Kõrgevõitu hind ainult võib sundida mõnesid oma esimesi emotsioone jahutama.

Elisa esindustesse jõuab järgmisel nädalal eksklusiivselt müügile maailmas kõrgelt hinnatud nutitelefonide tootja viimane mudel OnePlus 5.

Huawei P10 aastane test: GPS ja kompass

Arvutimaailma aastases testis olev Huawei P10 on vahepealsel ajal end igati korralikult üleval pidanud. Must korpus kogub hoolega sõrmejälgi, ka metalne tagakaas jätab jäljed hästi peale, kuid kulumise jälgi ja kriimustusi pole sei tekkinud. Samas tundub, et telefoni peab hoidma õrnalt siledatel pindadel - ehkki tagaküljel pole klaas veel kaamera kohal mingeid kriime saanud (küll on üks kriim klaasil kaamera kõrval), on sileda klaasiga tagaküljel oht ära kriibitud saada ja kui kriipimine juhtub olema kaamera ees, siis enam P10 häid kahe kaameraga pilte ei saa teha.

Kui jaanid tulevad vihmased: viis soovitust nutiseadmega kasulikumalt aega veeta

Kui Jaanipäev ja jaanituli ähvardavad tulla vihmased, nagu esialgne ilmaennustus lubab, igavlevad paljud rohkem ka oma nutiseadme taga. See pole muidugi teab mis mõistlik tegu aasta valgeimal ööl, aga kui muud üle ei jää, siis võiks vähemalt mobiili näppida targalt, et sellest ka natuke rohkem kasu oleks. Siin on viis soovitust, mida mõistlikku teha, kui väljas ladistab ja lõkke ääres istudes on ainsaks päästerõngaks masenduse vastu telefon.

Päike, liiv ja niiskus pole mobiili sõbrad ehk kuidas suvel kaitsta nutitelefoni? AM 13. juuni 2017 - 0:41

Päike, liiv ja merevesi on me sõbrad kolmekesi, kuid mitte mobiilide jaoks. Puhkus päikese, mere ja liivaga võib nutitelefonile lõppeda fataalselt, kui seda korralikult ei hoia. 

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul ei saa me ka suvistes tegevustes läbi ilma nutiseadmeteta, sest need aitavad lähedastega ühenduses olla, mälestusi jäädvustada ning pakuvad meelelahutust.

Mobiilsete väljapressimiste arv suurenes 3,5 korda AM 10. juuni 2017 - 14:43

Katusepakkujad ja ähvardajad pole iga inimese igapäevane ht, küll aga küberväljapressijad, kes saavad koputada iga mobiilseadme uksele ja halvemal juhul pääsevad ka sisse. Kaspersky Lab’i aruande järgi tuvastati 2017. aasta esimeses kvartalis 218 625 mobiilsete väljapressimiste ja troojalaste installimisjuhtumit. See on 3,5 korda rohkem kui eelmises kvartalis (61 832 korda).

10 selget märki, et sul on nutisõltuvus

Kas jätad iga nutitelefoni teadaande peale kõik muud tegevused pooleli, et näha, kellele meeldis sinu Facebooki postitus? Kas vastad e-kirjadele ka voodis enne magamaminekut? Kas nutitelefoni aku tühjenemine tekitab sinus stressi? Kas kontrollid oma telefoni pidevalt ja näpid kogu aeg mõttetult ekraani?

„Kui vastasid nendele küsimustele jah, siis ilmselt on sul nutisõltuvus,“ ütles Tele2 personalidirektor Helena Evert, kelle sõnul on nutisõltuvus praeguse aja lääne ühiskonna moodne nähtus.