fbpx VR oma kätega - Samsung tuli välja 360 kraadi kaameraga | AM.ee

VR oma kätega - Samsung tuli välja 360 kraadi kaameraga

Selle aasta trendiks on saamas virtuaalreaalsus - prillid, millega enda ümber vaadata, on asja üks pool, teine ja hoopis huvitavam on aga ise 360 kraadi "mullipiltide" tegeine, mida hiljem VR prillidega imetleda. Samsung esitles pühapäeval oma uute Galaxy S7 telefoniega koos ka veel üht vidinat - Gear 360 kaamerat, mille kaks ülilainurkobjektiivi suudavad üles võtta kogu sfääri enda ümber.

Varsti hakkame nägema turiste, kes asetsevad tuntud vaatamisväärsuste juurde palle või viskavad neid õhku, et täispanoraampilte teha. Mõnesid üksikuid juba näemegi. Tehtud pilte võib vaadata Samsungi Gear VR prillidega või näiteks Google´i lehele üles laadida, kust saab ülesvõtteid Street View´ stiilis igas suunas uurida.

Näiteks selline siin on küll tehtud vanamoodsalt mobiiliga igas suunas pildistades ja hiljem sfääriks kokku pannes, aga kui Gear 360 teeks kogu sellise mullipildi ühe klõpsuga (või filmiks), siis võib uskuda, et uus trend jõuab varsti massidesse.

Samsung Gear 360 on varustatud kahe kalasilm-objektiiviga, millel mõlemal on 15-megapikslised pildisensorid. Jäädvustada saab kõrge resolutsiooniga (3840 x 1920) 360-kraadilise vaatega videoid ja 30-megapiksliseid fotosid. Kaameraga on võimalik teha ka ainult 180-kraadiseid lainurkvideoid ja pilte, kasutades vaid üht objektiivi. Gear 360 kaameraga saab luua (täis)panoraamvideoid ka hämaras - seadmel on tundlikud Bright Lens F2.0 objektiivid.

Kerge ja kompaktne, kerakujulise disainiga Gear 360 on kaasaskantav ja ilmakindel. Kaameral on kasutajasõbralik statiiv ja seda saab kasutada paljude universaalsete kaamera lisatarvikute ning alustega.

Kui Gear 360 sünkroonida Samsungi nutitelefoniga, on võimalik näha salvestatavat sisu eelvaadet reaalajas salvestamise ajal. Samuti kuvab Gear 360 automaatselt filmitud sisu, et kasutaja saaks seda vaadata ja salvestada oma nutitelefoni või üles laadida ja jagada otse sotsiaalmeedia kanalites, sealhulgas Facebookis, YouTube'is ja Google Street View's.

Tõelise 360-kraadise vaatamiselamuse saamiseks võib muidugi vaadata enda loodud videoid Gear VR-peakomplekti abil. Kõik need funktsioonid on saadaval spetsiaalsete mobiilirakendustega, mida saab alla laadida Galaxy Appsi ja Google Play poodidest või PC tarkvaraga. 

Gear 360 ühildub mõnede Samsungi nutitelefonidega, sealhulgas äsja turule tulnud Galaxy S7 ja Galaxy S7 edge, Galaxy S6+, Note5, Galaxy S6 edge ja Galaxy S6. Tellides uue Galaxy S7 või S7 edge’i enne 6. märtsi, annab Samsung kõigile ettetellijatele tasuta kaasa Gear VR virtuaalreaalsusseadme.

Gear 360 tuleb valitud riikides turule 2016. aasta teises kvartalis. Kas ka Eestis tuleb, pole (veel) teada.

 

TEHNILISED ANDMED
360 kraadi kaamera Samsung Gear 360

Kaamera

Kaks CMOS 15-megapikslist kalasilm-objektiivi

Pildiprotsessor

DRIMe5s

Video

MP4 (H.265)

   - Kaksikobjektiiv: 3840 x 1920 pikslit (30 fps)

Foto/pilt

JPEG

   - Kaksikobjektiiv: 30 MP (7776 x 3888)

Audio

Koodek: MP3/AAC/AAC+/eAAC+

Formaat: MP3, M4A, AAC, OGG

Mälu

microSD kaart (kuni 128 GB)

Funktsioonid

Kuva - 0.5” (72 x 32) PMOLED

Võtterežiim - video, foto, madala kaadrisagedusega video, video ülekirjutamine

Kaamera režiim - kahe/ühe objektiiviga

Kaamera seaded - teravus, valge tasakaal, HDR, EV, ISO piirang, tuulemüra eemaldus

IP53-sertifitseeritud tolmu- ja veekindluse osas

Samsungi teenused

Samsung Gear 360 App, PC S/W (Gear 360 ActionDirector)

Ühenduvus

WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz)

WiFi Direct,

BT v4.1

USB 2.0

NFC

Andur

Kiirendusmõõtur, güroskoop

Mõõtmed

66,7 x 56,2 x 60 mm

Kaal

153 g (aku kaasa arvatud)

Aku

1,350 mAh Li-ion

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.