Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Skype´i kaasasutajad teevad kulleriteenuste Skype´i - Starship´i ehk robot-kulleri

Jälle needsamad tuntud sariettevõtjad - Ahti Heinla ja Allan Martinson teevad midagi uut. Seekord on võetud ette kullerteenused ja pakivedu. Ei ole siin mingit drooniga kohaletoimetamist - pakk saabub Starhsipi tehnoloogiaga maad mööda.

Firmas tegutseb ka tehnoloogia- ja mobiilitööstuse vana tuntud tegija Keith Cornell ning Skype´i üks looja Janus Friis.

Täna esitletud kuukulgurit meenutav seadeldis Starship lubab muuta kaupade kättetoimetamise linnas praktiliselt tasuta kättesaadavaks. Starship Technologies esitles täna väikeseid, praktilisi ja turvalisi robotkullereid, mis liiguvad elektri jõul mööda maapinda ja toimetavad kauba soovijatele ukse taha tasuta. Vähemalt nii loodavad asutajad, et see on tulevikus võimalik.

“Meie nägemus on pakkuda kolme nulli - nullhind, nullemisioon (CO2) ja null-ooteaeg," selgitab Ahti Neinla, üks Skype´i Eestist pärit asutajatest. "Tahame kohalikul kullerteenuse turul teha sedasama, mida tegime Skype´iga kõneteenuste turul."

Robotid kannavad kaupa kahes kotis, vedades need 5-30 minutiga poest kliendini. Tellija saab täpselt määrata, mis kell ta soovib asja kätte saada ja ei pea sellepärast kodus passima, et oodata kulleruga paki saabumist. Poemüüjad aga saavad jälgida robotite liikumist ja roboti saadetise saab "avada" vaid kauba ettenähtud kättesaaja oma mobiilist.

Robotid oskavad tänaval liigelda ja takistusi vältida. Kindlasti on tehnoloogia väljatöötamisel olnud abi eestlaste "kuukulgurite" osalemisest 2013. aastal NASA robotivõistlusel, kus saabuti 1000-dollariga ja suure hulga kogemustega iseliikuva ja ülesandeid täitva roboti ehitusel. Kas varsti võib siis loota kulgurite Säde, Äke, Kõu ja Öö ülesastumist uues kuues ja uues ametis? Kindlasti on nendel ideedel igatahes sugulust.

Kuigi kuller-robotid liiguvad autonoomselt, saab neid eemalt ka operaatori poolt juhtida.

Robotid liiguvad aeglaselt - umbes jalakäija liikumiskiirusel ning ei lenda. Kasutatakse kõnniteid.

Starship Technologies testib praegu oma tehnoloogiat ja loodab selle USA-s, Suurbritannias ja mujal välja tuua 2016. aastal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.