Test: muda-aeg on tulekul, robot Olliega võib ikka välja minna!

Aitab arvutite ja telefonide testimisest, aeg on natukeseks õue ka minna. Kuigi enamus testidest selle uue tootega sai tehtud toas, on mängurobot meie mudase aja jaoks nagu loodud. Päris veekindel pole, kuid roomikutega poris müttamisega saab hakkama küll. Roomikud on vahetatavad.

Ollie on karbist välja võttes kohe töövalmis. Korraks USB juhet taha pistes ka stardivalmis. Mobiilile peab alla laadima vastava äpi ja siis töötab seade üle Bluetoothi vaid telefoni Ollie lähedale korraks pannes. Isegi Bluetoothi paaritamisprotsessi pole vaja, kohe toimib kõik.

Ollie toas.

Esimesed juhtimiskogemused ajavad muidugi sõiduki kapi alla ja selgeks saab see, et juhtimine toimub natuke teistmoodi, kui näiteks mudelautol. Puuteplaadiks muutunud nutitelefoni ekraanil on kaks välja - trikiväli ja juhtimisväli. Juhtimisplaadil üles liigutades sõidab Ollie otse juhtijast eemale, alla tõmmates lähemale, kuid alati ühes kindlas suunas. Natuke paremale-vasakule liigutades pöörab Ollie vastavas suunas. Tagasipöördeks ei muuda Ollie mitte suunda, vaid pöörab "näo" uues sõidusuunas. Mida kaugemale vastavas suunas ekraanil näppu libistada, seda kiiremini Ollie sõidab. Toas tekib hirm, et ega see masin end sodiks ei sõida, sest kiiruse saavutab see vaibal ikka päris korraliku. Ametlikult on tippkiiruseks 22,5 km/h.

Juhtimine on mõne(kümne) minutiga käpas. Edasi tulevad trikid: pöörlemine ümber iseenda, pöörlemine edasi-tagasi ja hüpped üle takistuste. Peale trikke tavaliselt vajab sõidusuund kalibreerimist. Selleks on Olliel eraldi režiim, kus saab asendi õigeks sättida. Keerad nupust ja Ollie keerab - kuni on jälle otse.

Ollie õues.

Robotiga sõitmiseks on hea võtta mõni suurem ruum. Kuigi paarkümmend meetrit eemal hakkab juba Bluetoothi leviala kaduma, on siiski avaramas kohas mõnusam trikke teha, pealegi on robot väga kiire. Juhtimine on ka momentaalne, viidet praktiliselt pole. Ametlik leviala ulatub 30 meetrini ja nii kaugel veel juhtimine ka toimib, ehkki leviala piiril juba viidetega ja uimasemalt.

Aku kestab natuke vähem kui tunni, aga sellest on küllalt, sest isegi täiesti täis laetud mobiil ei kesta kauem. Telefon läheb väga kuumaks kätte ja aku tühjeneb kiiremini kui Pokemon Go´ga. Laadimisaeg Ollie´l on kiirlaadimisega mobiilidest pikem - kuni 3 tundi.

Ollie on kõige põnevam siis, kui ka sõpradel on oma robot. Nendega saab trikitada ja võistlusi korraldada, liivasel maastikul vormida ekstreemraja ja siis võidu seda läbida jne. LED-tuledemängu saab valida erinevate programmide hulgast, olemas on ka demonupp, millest Ollie näitab, mis trikke teha saab.

Ollie juhtimine käib mobiiliekraanilt.

Juhtimine käib selliselt mobiiliekraanilt - vasakul trikilaud, paremal juhtimisplaat ja kalibreerimine (hetkel käsil, noolega ratas).

Natuke arvutijuttu ka. Kui on soov Olliele mingeid oma rakendusi teha, siis tootjal Spherol on selleks olemas oma SDK. Kunagi idufirmana alustades oli see üks oluline omadus, mille pärast vabatahtlikud uut tünjat robotit toetasid. Androidis, IOS-is ja Windowsiga arvutis töötav Sphero äpp on laiendatav ja kohendatav, saab teha etteprogrammeeritud trikke, etteseadistatud marsruute jne, kui oskad mõnda programmeerimiskeelt. SDK on olemas 14-le erinevale programmeerimiskeelele. Windows 10 äpp siiski Olliet üles ei leia, ilmselt pole see seade ametlikult toetatudki. Sphero nö originaalseade on pallikujuline, Sphero Ollie on uuem mudel, silindrikujuline.

Kassid ja väikesed lapsed natuke kardavad Olliet, aga samas on suurematel lastel ja hingelt noortel sellega mõneks ajaks tegevust küll. Eriti just õues.

TEHNILISED ANDMED
Mängurobot Ollie (Sherio)

Hind: 108,50 (ATF Arvutisalong, testida andis ELKO)

  • Ühildub iOS-i ja Androidiga (mobiiliäpp´id)
  • Tippkiirus kuni 22,5 km/h
  • Vastupidav polükarbonaadist korpus
  • Programmeeritavad LED-tuled
  • Ühendus: üle Bluetoothi (SMART instant connection, leviala ca 30 meetrit)
  • Laadimine: USB (3 tundi)
  • Aku tööaeg: 1 tund
  • Mobiiliäpp´id: Ollie, Draw N' Drive
  • Programmeerimisrakendused: MacroLab, OrbBasic, häkitav-programmeeritav robot
  • Automaatne tarkvarauuendus

Ollie seaded.

Ollie seaded.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.