fbpx Öökapiraadio, mis tarbib WiFit | AM.ee

Öökapiraadio, mis tarbib WiFit

Kui sulle meeldib magada WiFi levialas, siis Scansonicu pisikene Taani disainiga netiraadio i100 sobiks öökapile küll. Kuid nagu toote karbilt lugeda, võiks see seade teenida ka koduse analoogvõimu laiendusena üllamaid eesmärke. Paraku peab tõdema, et netiraadiod pakuvad paljuski kvaliteeti, mida mõne korraliku võimendi taha on siiski veidi kohatu ühendada. Netiraadio ja äratuskell koos väikeste arvutikõlaritega oleks aga asjalikud küll. Köögiraadioks oleks ka hea, või suvilaraadioks.

i100 seest leiab ligi 15 000 ettepaigaldatud netiraadiojaama. Eestist pakutakse valikus kümmekond raadiot. Kuid alati saab neid ka ise lisada. Klaviatuurita seadmesse veebiaadresse tippida on küll keeruline, aga tehtav. Selleks on numbriklaviatuuriga pult. Kuna i100 paneelil pole ühtki nuppu, välja arvatud tagaküljel olev sisse-välja lülitamise nupp, tulebki kõiki asju ajada puldist, mis on üsna korralike ja tundlike kummiste, kuid väikeste nuppudega.

Siiski, ainult puldist ei pea asju ajama. Nagu korralikule asjade Internetile kohane, on ka see netti ühendatud raadio juhitav veebikeskkonnast. Selleks tuleb aadressil www.mediayou.net oma seade ära registreerida. Siis saab natuke raadiojaamu konfigureerida, lisada ja eemaldada, valida striimikvaliteeti jne. 

UPNP seadete alt peaks olema näha samas WiFi-võrgus olevad UPNP seadmed, kui nad oma sisu jagavad. Nii saad moodsast krapist ehk öökapiraadiost maha mängida ka arvutis (või nutiseadmetes) olevaid muusikafaile.

Öökapiraadio funktsioonide jurde kuuluvad tänapäeval ka ilmajaam ning muidugi vana hea äratuskell. Saab määrata kaks äratust - kumbagi kas igapäevaselt või päevakaupa, kordusalarmi intervalli ja meloodia, milleks võib muidugi olla ka mõni netiraadio. Ilmateadet võib kerida kuni nädal aega edasi ja vaadata ennustust. Kui oled börsimängur, saab kiigata ka aktsiate kursse otse voodist.

Kui lased end äratada internetiraadiol, siis võib muidugi juhtuda, et jaam on sel hetkel vait. See ei takista äratuskella, sest kui minuti jooksul piuksugi ei kosta, äratatakse traditsioonilise piiksumisega.

Väljundiks on kas kõrvaklapid või line out (heli välja). Oma helitekitajat i100 ei paku. Ekraan on mustvalge, õigemini sinakas-must. Värve pole, raster on ka üsna rohmakas, seega ilusat visuaalset kasutajaliidest ei maksa oodata.

Enamus Eesti netiraadioid mängivad i100 sees üsna korralikult, vaid mõni üksik kord õhtu jooksul ilmub ekraanile kiri puhverdamisest. 128 kilobitti sekundis peaks olema jõukohane igasugusele kodusele netiühendusele, isegi maailma TOP 20 raadiod kuskilt Baierimaalt mängivad reipalt šlaagreid puhverdamata. Muusikagurmaanidele jääb muidugi sellest 128 kbit/s striimist kvaliteedi poolest väheseks, aga samas see ei sea netiühendusele mingeid erilisi nõudmisi.

Miks sellist eraldi seadet vaja on, kui meil on sülerid, tahvlid ja nutitelefonid, mis suudavad kõik väga hästi netiraadioid mängida? Tõepoolest, miks. Kui mõelda, et nutiseadmed asendavad päris paljusid koduseadmeid, sealhulgas ka raadiot, siis tõesti pole sellel seadmel eriti mõtet. Samas - kui tahad nutitelefoni ikkagi telefonina kasutada ja seal olevate äppide-elektronkirjade-veebilehitseja jaoks akut säilitada, siis eraldi seade kodus kapil on ehk isegi vajalik. ja kindlasti on suur kasutajagrupp need, kes endiselt pole arvutiasjanduse ja nutiseadmetega sina peal. Netiraadio kasutamine on lihtne nagu tavalise raadio tarbimine ja lisaks saab kätte kõik maailma raadiod. Ainult keegi oskajam peab koduse WiFiga ühendama, sest sisestada tuleb parool ja turvaprotokoll. Kõik oleks veelgi ilusam, kui hind nii kallis poleks - 150 euro eest võiks mõni nutitelefon ka öökapi-krappraadioks juba hakata, pakkudes ka palju muud peale pisikese mustvalge ekraani ja muusikamängimise. Aga see on juba harjumuse küsimus.

Seadme andis testida Mamear.

TEHNILISED ANDMED:
Netiraadio Scansonic i100

Hind: 149 eurot (Mamear)
Raadiod: Internetiraadio, 15 000 raadiojaama üle kogu maailma
Heliväljund: 3,5 mm - line out ja kõrvaklapid, oma kõlarid puuduvad
Kell ja äratus: jah, kaks äratust
Ekraan: mustvalge LCD
WiFi: jah, toetab WEP, WPA krüpteeringut
Mõõtmed: 13,5 x 3,9 x 9 cm

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.