fbpx Intel heidab kiibipuuduses maailmale päästerõnga - Euroopasse plaanitakse 80 miljardi euro eest kiibitehast | AM.ee

Intel heidab kiibipuuduses maailmale päästerõnga - Euroopasse plaanitakse 80 miljardi euro eest kiibitehast

IAA Mobility messil Münchenis polnud just kõige helgemad meeleolud, kuna paljud autotootjad on kiipide puuduse tõttu olnud sunnitud oma autotootmist piirama. Intel lubab leevendust, investeerides peagi Euroopa tehasesse 80 miljardit eurot.

Inteli tegevjuhi Pat Gelsingeri esimese päeva lõpukõnes IAA Mobility üritusel Münchenis selgus, et juhtival kiibitootjal on plaanis kiiresti autotööstuse kiibipuudust leevendama hakata lisainvesteeringutega. Autotööstuse kiipide turg kasvab selle kümnendi lõpuks Gelsingeri sõnul enam kui kahekordseks - ligi 100 miljardi euroni.

Aina kasvava nõudluse rahuldamiseks kavatseb Intel ehitada Euroopasse uusi megatehaseid, kuid kõigepealt on plaanis luua Iirimaale Intel Foundry Services Accelerator.

Gelsinger lisas, et Intelil on plaanis ehitada Euroopasse vähemalt kaks uut tipptasemel pooljuhtide tehast koos plaaniga investeerida järgmise kümnendi jooksul kuni 80 miljardit eurot. Vastav investeerimisprogramm kohaldatakse spetsiaalselt Euroopa Liidu auto- ja transporditööstuse jaoks.

Kui kiirendi Intel Foundry Services Accelerator tuleb Iirimaale, kus on ka Intelil tootmine olemas, siis uute mega-kiibitehaste asukohti pole veel paika pandud. Tõenäoliselt võivad need tulla Saksamaale ja Prantsusmaale.

Kui 1990. aastal oli Euroopas kogu maailma kiibitööstusest ligi 44 protsenti, siis nüüd on see USA ja Aasia tootmiste kõrval kahanenud üheksa protsendini.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.