Jaanuaris täiendas Elisa ülikiire 5G võrgu võimekust viies maakonnas

Alanud aasta esimesel kuul tihendas Elisa mobiilsidevõrku mitmes maakonnas üle Eesti, täiendades sellega piirkonniti 5G leviala ning 4G võrgu võimekust. Kokku lisati võrku 16 uut 5G tugijaama, millega koos viidi uuele tehnoloogiale ka 4G võrgukiht.

Tänavu jaanuaris jätkas Elisa hoogsate arendustega 5G võrgus, rajades enim uus tugijaamu Harjumaale ja Tartumaale. 5G tugijaamu paigaldati Tallinnas näiteks Balti jaama, Kakumäe ja Salme Kultuurikeskuse piirkonda ning Harjumaal Laitsesse ja Ämarisse. Tartumaal jõudis uus võrk Soinaste ja Vahi linnaosadesse.

„Möödunud aastal tõime Elisa 5G üle 70% elanikkonnast ja uute arendustega jätkame ka tänavu, keskendudes piirkondadesse kus senised võrgukoormused on suuremad. 4G mahud on täna kasutajatest üsna pingul ja uus 5G võrk toob kasutajatel kiirema ning stabiilsema üle õhu kodu- või kontoriinterneti,“ sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.

Lisaks eelnevalt mainitud piirkondadele rajati 5G võrku jaanuaris ka Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Viljandimaal ja Võrumaal. Koos 5G tugijaamadega moderniseeriti samas mahus ka 4G tugijaamad, läbi mille parendatakse väga kvaliteetset mobiilse interneti teenust ning tuuakse klientideni veelgi parem kogemus 4G võrgus.

„Mobiilse interneti võrgukoormus on ajas stabiilselt kasvav ja kodukontorite populaarsus on piirkonniti seda veelgi tõstnud. 5G ja sellega kaasnev suurem andmesidekiirus võimaldab kasutajatel teha oma igapäevaseid toiminguid kiiremini ning stabiilsemalt,“ lisas Polli.

Mobiilseandmesidevõrgu arendused jätkuvad. Alanud aastal võtab Elisa osa ka uuest 5G oksjonist ja valmistub astuma esimesi samme 3G võrgu sulgemiseks. Lisaks sellele alustas Elisa koostöös Ericssoniga eraldiseisva 5G tuumikvõrgu rajamist, mis loob eelduse ülimadala hilistumisega 5G võrgu avamiseks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.