fbpx Hiina imeline mikrofonivõimendi ehk käisime oma mikrofonide-kaameratega metsas | AM.ee

Hiina imeline mikrofonivõimendi ehk käisime oma mikrofonide-kaameratega metsas

AM võttis kätte ja läks metsa, seljakotis pundar juhtmeid, pikk (hiina) mikrofon, Nikoni peegelkaamera ja akupank. Eesmärk oli üks - uurida välja, kas need odavad alla 50-eurosed mikrofonivõimendid Hiinast on ka midagi asjalikumat kui kärarikkal peol karaoke karjumiseks.

Meie test-isend saabus, nagu sellistel puhkudel ikka, eBay kaudu otse Hiinast, peatudes korraks ka Eesti Posti Hiina Müüris. Tootjaks on firma nimega ABC-1. Ei kõla just usladusväärselt, aga eks oluline on ikkagi, et nende toode töötaks. Tüüpilise Hiina tootjana tehakse kõike alates LED-pirnidest kuni helivõimenditeni. Mikrofonivõimendeid on neil ka mitut sorti, testitu oli mudelinimega JX-AM01B+.

Karbist välja võttes (karp oli muide elegantne, kujundatud ja puha) leiab selle sisemusest võimendi enda (väga kerge), USB-toitekaabli ja 3,5 mm helijuhtme. Ülejäänu peab endal olemas olema. Ja ise läheb vaja üht (või kaht) mikrofoni 6,5 mm otsaga, helikaablit heliallika stereosisendisse (kui peaks vaja olema) ja USB-toidet.

Tagaküljelt sisenebki toide (5 volti, USB standard), stereoheli ja väljub võimendatud heliväljund. Esiküljel on suur sisse-välja lülitamise nupp, kaks mikrofonisisendit ja võimenduse reguleerimise nupp.

Alumiiniumprofiilist korpusse paigutatud metallist esi- ja tagapaneelidega võimendi paistab olevat korralikult varjestatud, samas on ta piisavalt võike, et kummiga kuhugi statiivijala külge tõmmata või isegi taskusse pista.

Napis juhendmaterjalis pole suurt palju kirjas, aga Internetist saab teada, et kaks nuppu võimendi taga reguleerivad kaja ning helisisendi ja mikrofonisisendi nivoosid (kas ühte juurde ja teist vähemaks või vastupidi).

Esimene suurem test seisneb õige toite leidmises. Kuna kaasas on vaid USB-juhe, siis tuleb proovida erinevaid USB-allikaid. Alustame sülearvutist. See ei sobi, sest kõva madalsageduslik põrin tuleb sisse. Süleri toiteplokk ei vaevu USB-sse aitavat toidet täiuslikult siluma.

Teine katse on mobiililaadijatega - Samsungist Nokiani. Kõik need põrisevad-jörisevad-sahisevad. Ükski mobiili toiteplokk ei paista suhtuvat pinge silumisse mikrofonile sobiva tõsidusega.

Lootus on, et äkki akupangad, mis eriti ei tohiks midagi muundada, teevad akudelt väljundisse ideaalselt sileda pinge.

See akupank, mida kunagi ka testisime, samuti ei sobi - põriseb. Õnneks on veel üks akupank - Powermonkey, mida ka oleme testinud. Ja sellega on juba pilt ilusam - pörinat, pininat ega jörinat ei teki. vaid väike taustasahin kostab võimendust põhja keerates.

Nüüd on mõtet loodusesse linnuhääli kuulama minna - millegipärast röögivad linnud terve öö, aga kui neid linti tahad võtta, siis on pärast salvestuselt vaevu kuulda. Äkki võimendi aitab? Proovime linnuröökimise poolest lärmakas kohas - Kõrvemaal, kus inimtegevuse hääli nii palju kõrva ei hakka. Sõidame Paukjärve äärde.

Nii kostsid Paukjärve hääled mikrofonivõimendiga:

Sahinaid võimendatakse, aga linnud on ka kuulda.

Ja nii Nikoni kaamera enda sisemise mikrofoniga:

Siin on veel üks proov, alguses mikrofonivõimendiga...

...ja siis ilma:

Hinna-kvaliteedi suhe võib olla isegi siis paigas, kui on plaan midagi enamat kui karaoke üles võtta. Vaikne linnulaul (mis öösel kuidagi talumatuks lahtise akna taga muutub) jääb peale küll. Inimkõnest rääkimata. Siiski tuleb arvestada, et varjestus on üsna nõrk, seega juba mõne meetri kaugusel asuv mobiiltelefon võib võimendisse sisse lüüa oma kõrgsagedusliku põrinaga. Lülita mobiil välja, kasuta suundmikrofoni ja ära keera võimenduse nuppu täiesti põhja ning sellest võimendist saab asja, kui ei raatsi just mitmesajaeurost profivõimendit osta. Vähemalt amatöörist loodusvideo tegija jaoks saab asja.

 

TEHNILISED ANDMED
Mikrofonivõimendi JX-AM01B+

Hind: Ca 30 eurot
Kasutusvaldkond: professionaalne mikrofonivõimendi video salvestamiseks, karaokeks, arvuti mikrofonisisendi võimendamiseks
Sisendid: 3,5 mm helisisend (stereo), 2 6,5 mm mikrofonisisendit, 5V USB-toite sisend
Seadistused: võimendus, kaja, mikrofoni/lisaheli balanss
Nõuded mikrofonile: 6,5 mm pistik, autonoomne toide, kondensaator- või dünaamiline mikrofon
Korpus: metallist, varjestatud
Komplektis: võimendi, USB kaabel (toide), 3,5 - 3,5 mm helikaabel
Mõõtmed: 83 x 70 x 25 mm

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.