IPad - esimesed muljed

Kuna digil õnnestus küüned taha ajada ühele esimestest IPad-idest, mis Eestis, ei saanud ka meie ära öelda võimalusest asjaga põgusalt tutvuda.

Vaid nädalakese müügil olnud vigur on esimesel vaatel kohmaka võitu.
Must ekraani ääris ei paista just kõige sümpaatsem ning kuna esimene külg on suht paksu klaasiga, siis ekraan tundub võrdlemisi sügaval

Samuti on ekraan peale paarikümne minutilist katsumist suheteliselt paksult kaetud rasvaste sõrmejälgedega: Pole hullu, keerame aga heledust juurde ja kärab küll.

Tegu on tõesti väga õhukese seadmega ja tegelikult näeb see stiilne välja.
Eks seda on enamik apple toodang ja see ei ole koht kus nuriseda.

Pigem on konstruktsiooni koha pealt sõna võtta, et seade on suhteliselt raske. ~600g.
Ei tundu palju?
Sellise kujuga seadme kohta on, kui pead seda kahe näpuga kinni hoidma, kui teise käega ekraani toksid.

Jõudsime otusele, et seade on priskematele meesterahvastele, kellel on võimalus seda kõhu peale toetada.

Samas kaalu õigustati kontruktsiooni tugevusega, kuid siiski maha kukutada meil seda ei lubatud.

Antud turusektoril näen ma ilmet ja tõenäoliselt on võrreldes välja kuulutatud konkurentidega MAC os üks parimaid valikuid puutetundlikule seadmele.

PAraku on ka sellel omad mööndused. JAh mugav on edasi tagasi lehitseda jne, kuid tõdeda tuleb seadme vast kõige suuremat puudust: multitasking.

Olemas on küll Skype, kuid reaalselt on see vaid välja helistamiseks, kuna taustale ei saa app-i lahti jätta ja tegeleda millegi muuga samal ajal, kui kõne sisse ootad.
Seega väga Apple-lik lähenemine: Kas kõik või mitte midagi.

Nüüd kui teemaks võtta, et tegu on sama OS-iga mis on Iphonel, siis tegelt ongi tegu ei millegi muuga, kui suure ekraaniga Ipod Touchiga, sest kõnesid sellega ju teha ei saa.

Samas, kui lähtuda kuuldustest, et homme peaks välja kuulutatama 4G iPhone, mis toetab multitaskingut, on lootust, et ka IPad-ile peagi tulemas on softi upgrade. 
Kuid kes teab, äkki tuleb seegi alles järgmise või ülejärgmise versiooniga

Lisaks on oodata seadmesse GPS ja HSDPA tuge, millest vast hetkel enim puudust tunneb. Veebi kaamerad ja lisa mälud ja USB-d jne on muidugi kõik toredad asjad, kuid perspektiivi näen asjal just mobiilsuses,
Hea suur GPS seade autosse, mida saab ilma prillita kasutada.
JA suvalises metsas meili lugeda üle kiire(mapoolse) interneti. Eriti tänuväärt oleks 900mhz UMTS, mis levib edukalt ka linnadest kaugemale.

Hea kerge asi, mis õlakotti visata, minnes kuhu iganes: kergem võiks olla tho.

Seniks aga kuni pole veel prototüübi lõhngi küljest eemaldunud, mina seda ostma ei kipuks ja oleks oma Androidi või Iphonega rahul. GPS, andmeside kõik on olemas.
Ainult ekraani suurus on vajaka, aga pole hullu saab pildi ka telekasse lasta ja selles suuremat raske saada.

Hinnangulise 8k eest ei ostaks, kui ei ole täiendusi ja samas ei teeks halba oodates apple täiendusi tutvuda ka muude konkurentide seadmetega.
Nagu jõudime teiste uudistajategagi otsusele, on vaja veel oodata Androidiga tahvlit ja on IPad-il tõsine konkurent. Sest Win on siiski vaid Win ja tahab saada hiirt ja klaverit.

Hindeks: Hetkel nõrk 3. Hea idee, Keskpärane teostus silmnähtavate puudustega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.