fbpx HP printerisse saab töö saata e-kirjaga | AM.ee

HP printerisse saab töö saata e-kirjaga

HP uutele e-printimist võimaldavatele seadmetele saab nüüd väljatrükiks minevad failid saata e-postiga. Selline trükkimisvõimalus aitab näiteks hoides oma dokumente või faile mõnes veebipõhises pilveteenuses (nt Google Docs) neid sealt vajadusel kohe printida, saates dokumendi printerisse e-postiga. Samuti saab trükkida dokumente seadmetest, millel puuduvad sobivad printeridraiverid (mobiilid, mängukonsoolid jne).

E-printimiseks tõi HP turule ka veebipõhised kõik-ühes printerid nii kodu- kui kontorikasutajatele. Need tunneb ära nimetuse e-All-in-One järgi. Kui esialgu veel e-printeri tarkvara seadmetes puudub, saabub see võrku üphendatud kombainile tarkvarauuendusega, mis annab endast printeriekraanil teada ja küsib luba paigaldamiseks. Uus printimismeetod nende printeritega annab näiteks võimaluse printida dokumente mis tahes internetiühendust omavast seadmest - näiteks nutitelefonist, iPadist, sülearvutist mistahes kohast mistahes e-printeri tehnoloogiaga varustatud seadmele.

Kõik HP e-printerid on seega varustatud oma meiliaadressiga, mille kaudu saab saata prinditava dokumendi õigesse printerisse, kõik toimib samamoodi nagu tavalise e-kirja saatmisel. Samuti saab saata prinditavaid dokumente nutitelefoniga koju, kontorisse või avalikku printimiskohta. Lisaks Microsoft Office’i dokumentidele saab saata ka Adobe PDF-faile, JPEG pildifaile jne.

Tootega käib kaasas online-keskkond HP ePrintCenter, kus saab toote registreerida, saada regulaarselt uuendusi, häälestada oma seadmeid ning jälgida ePrint-töid.

Muidugi tekib nüüd õigustatud küsimus, et kui igasugune soovimatu reklaam ja spämm tulevad mu postkasti, siis kas nüüd hakkavad loteriivõitude teated ja viagrareklaamid ka printerist paberi peal välja tulema? HP lubab, et seda ei juhtu kolme filtri abil: esiteks, ePrint töötab juhuslikult genereeritud e-posti aadressidega, mida kasutaja saab ka ise muuta; teiseks läbivad printimistööd HP hallatava e-posti spämmifiltri ning kolmandaks võivad kasutajad veel täiendavalt koostada musti või valgeid nimekirju, mis aadressidelt saadetud trükitööd alati blokeeritakse või alati lubatakse. Riskide vähendamiseks olekski kõige mõistlikum printeri veebihaldusliideses määrata need domeenid või aadressid, kust printida tohib.

HP lubab omalt poolt veel e-posti aadresse mitte reklaamitellijatele edasi anda ja kui on soovi, võib e-printimise üldse printeris välja lülitada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.