fbpx Exadata privaatpilves sai Oracle´i lahendus kümme korda kiiremaks | AM.ee

Exadata privaatpilves sai Oracle´i lahendus kümme korda kiiremaks

Tavaliselt räägitakse andmebaasilahenduste kiiruste kasvust üsna väikestes numbrites, kuna enamus optimeeritavaid sõlmi on juba niigi optimeeritud ja uus lahendus toob vaid kerge kiiruse kasvu. Kuid uus pilvetehnoloogia võib ka siin suuremaid muutusi tuua. Proacti tarnitud privaatpilve tüüpi Exadata lahendus andis Oracle´i andmebaasirakenduse migreerimisel Exadata lahenduse peale ca 10-kordse kiiruse kasvu.

Privaatpilve tüüpi Oracle Exadata andmebaasi serverisüsteem tarniti jaeturul tegutsevale suurkliendile. Exadata on Oracle´i poolt loodud integreeritud riist-ja tarkvara, sisaldades kettamassiivi, servereid, Infinibandi ülikiiret võrku ning Oracle´i optimeeritud andmebaasimootorit. Süsteem toimib hajutatuna serverite ja kettamassiivide vahel ning ressursse saab igale rakendusele vabalt provisjoneerida. Seega võib öelda, et tegu on privaatse andmetöötluse pilvelahendusega.

Eriliseks teeb süsteemi seal kasutatav ja omavahel kokku sobitatud riist- ja tarkvaralahendus - ülikiire Infinibandi võrk, Flash-põhised kiired SSD kettad indeksite jaoks, andmebaasiotsinguid teostavad intelligentsed kettamassiivid ja optimeeritud andmebaasimootor, milles on muudetud andmete füüsilist paigutust.

Samas ei eelda süsteem mingeid erilisi lahendusi kliendilt - piisab, kui andmebaasina kasutatakse Oracle´i andmebaasimootorit.

Olemasoleva Oracle´i andmebaasirakenduse migreerimisel Exadata lahenduse peale saavutati ca 10-kordne kiiruse kasv oma Oracle andmebaasi kasutavas OLTP tüüpi rakenduses (ehk igapäevased äritehingud - ERP, CRM, e-kaubandus). Süsteemi kasutajale meeldis, et sama süsteemi sees saab jooksutada ka Data-Warehouse tüüpi lahendusi, ilma et peaks aeganõudvat andmete importi-eksporti tegema.

(Pildil on Proacti Euroopas asuv Exadata Proof-of-Concept keskus)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.