Kaks tööd ja üks telefon

(Arvutimaailm 3/11)

Kahe SIM-iga telefonid on muu progressi sabas sörkinud, nii on teinud ka see LG P520. Kuid kehvema ekraani ja vananenud platvormi juures võib leida ka üllatavaid eeliseid. Näiteks puuteekraani saab vabalt ka kindaga katsuda.

Välimuselt on kahe SIM-iga telefon üsna elegantne, tagakaas metallist ning värviline, andes võimaluse isegi natuke isikupärane olla. SIM kaardid on aku kõrval huvitavalt „riiulis“, mitte kõrvuti ja akule on üsna ohtralt ruumi jäetud. Suur aku kestab seetõttu üsna hästi – paarinädalase testimise jooksul ei pidanudki telefoni veel laadima, ehkki sees oli kaks kaarti ja kumbki tarbis.

Kahe SIM kaardi majandamine on üsna lihtne. Avaekraanil näidatakse mõlema SIM kaardi võrgu levi eraldi. Kontaktid on selgelt eristatavad – sinised ühel, rohelised teisel SIM kaardil. Kuid eriti mugav on see, et välja helistades saad valida olenemata kontakti asukohast ühe või teise SIM kaardi kontaktiraamatus, milliselt numbrilt tahad välja helistada. Valjuhääldist saab kõne panna ka konverentsina kõlama.

Hea puuteekraaniga harjunule võib tunduda survetundlik ekraan liiga tuim, sest nõuab jõulisemat vajutust. Rakendusi saab laadida telefoni vanaviisi – toetatakse mobiili Java-rakendusi. Vaikimisi on laaditud sotsiaalvõrgurakendus Facebooki, Twitteri ja MySpace´i jaoks ning Opera veebibrauser. Lausa suvalised Java-rakendused ei tööta ja maksab foorumitest uurida, millised LG enda platvormil käima lähevad.

14 MB mälu on häbematult vähe, kui kasutada seda kahe SIM-iga telefoni nutitelefonina, kuid ega eriti ei maksakski – puudub WiFi, kiire andmeside ja vajalik tarkvara. Lisada saab vähesele mälule microSD mälukaardi, kus oma asju hoida.

Kiita tuleb LG pingutusi eestikeelse telefoni tegemisel. Varem leidus neis palju keelevigu ja klaviatuur ei toetanud maakeelseid tekste, nüüd on olemas lisaks eestikeelsetele korrektsetele menüüdele ka ennustav tekstisisestus T9, mis teeb kitsal ekraanil teksti kirjutamise numbriklaviatuuril poole kiiremaks. Täisklaviatuuri seda tüüpi ekraanile paraku ei mahu.

Kahemegapiksline kaamera on lisatud moepärast, kvaliteeti sellelt oodata ei tasu. Kõrvaklapiauk puudub – kuularmikrofoni saab kasutada vaid microUSB augus ehk siis sobib vaid LG enda oma. Arvutiga ühendamine on LG-le omaselt keeruline, selleks tuleb hankida PC Suite´i nimeline tarkvara ja siis sellega veidi pusida.

Kaks SIM kaarti tähendab paraku tavalisest nutitelefonist vähemaid omadusi, kuid mugavus nõuab ohvreid. Ühes kestas on kaks telefoni, millega saab helistada ja ega rohkem eriti polegi teha, sest isegi EDGE´i andmeside tugi puudub, on vaid üliaeglane GPRS. Kui helistamine ja mitu võrku on põhilised, siis just sellist lihtsat ja odavat „kaheraudset“ LG P520 pakubki.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.