Sülerijooga: alus püsti, pikali ja istuli töötamiseks

Püsti töötamine on vaatamata istumise ja lamamise pooldajate arvamusele kõige produktiivsem. Asjata pole moodsates Silicon Valley kontorites kõrged lauad, mille ääres hipsterid arvuteid klõbistavad jalalt jalale tammudes. Püstitöötamise produktiivsust on ka mõõdetud - sellepärast pakuvad Google, Facebook, AOL ja teised suured ning muidugi iga endast lugupidav trendikas IT-startup püstijala-töökohti. Facebookis on koguni 250 püstitöötamise kohta. BusinessInsider kirjutab pikemalt, kuidas see produktiivsus täpsemalt ära mõõdeti. Meie aga testime sellist huvitavat sülerialust, millega saab igas asendis töötada.

Erinevates Hiina e-poodides, eBays ja ka Amazonis (Omax - peaaegu samasugune kui testitu)Pilt on eemaldatud. müüdav liigendjalgadega alus on huvitav sellepärast, et selle kolmest lülist koosnevad jalad on sätitavad kümnetesse erinevatesse asenditesse. Seega saab sülerialuse just oma käe jaoks sobivaks kohendada. Olemsa on ka hiireplaadiga aluseid. Lisaks sülerile saab alusele panna ka tahvli ja näiteks laual tekitada tahvlist ja juhtmevabast klaviatuurist niimoodi korralik "lauaarvuti".

eBay kaudu Lõuna-Koreast tellides saabus alus nädalaga. Hinnaks natuke üle 50 dollari koos maksudega. Muidugi pole kõik sada protsendi metallist, kuid arvuti alusplaat on ja liigendite sirged osad ka. Liigesed ise aga on plastmassist. Samas peab ütlema, et konstruktsioon on tehtud küllalt tugev, et liigendid hoiavad oma asendit üsna kindlalt. Ultrabooki kannab ilma tudisemata, ka natuke raskem ja vanem 15-tolline Dell püsib peal. Miks ei peakski, kuna liigendid, millega erinevaid asendeid saab ette väänata, on tegelikult paksude sakkidega hammasrattad, mis küljelt nuppu alla vajutades vabastavad fiksaatori ja nuppu uuesti lahti lastes fikseerivad liigendi uues asendis.

Üks väike puudus siiski sellel alusel on. Nimelt loksub ta õige pisut külgsuunas - vasakule-paremale. See pole seotud mõne liigendi logisemisega, vaid ilmselt paindubki kogu konstruktsioon natukene läbi. 

Alus on väga mugav näiteks kummutikapi ääres püstiasendis töötades. Klaviatuuri kallet saab muuta, samuti liigendeid erinevat pidi sättides aluse kõrgust. Diivanil istudes on samuti käe järgi. Lamades voodis võib see alus olla asendamatuks näiteks haigena tööd tehes. Keegi küll ei sunni palavikuga sülerit näppima, aga näiteks kipsis jalaga võiks see olla päästerõngaks. Või lihtsalt õhtul mugavalt olesklemiseks sobiv.

FOTO: OMAX

Tegelikult võib alus olla ka lihtsalt laste joonistusauseks või musikaalsemal inimesel näiteks noodihoidjaks. Õuekontoris või rannas saab süleriga tööd teha maapinnal. Sellel mudelil küll puudus, aga mõnedel teistel oli ka arvuti fiksaator, mis tähendab, et masina võib ka alaspidi rippuma panna. Nii võib täiesti selili tööd teha, ehkki kaua sedamoodi klahve klõbistada ülespidi ei jaksa. Mõni kallim mudel on varustatud alt puhuva jahutusventilaatoriga (arvuti jaoks).

Kuigi päris paljud sellised imevidinad tundmatutelt (Hiina) tootjatelt võivad olla kätte saades jamamad kui reklaampildil, paistab OMAXi (ja teiste sedalaadi tootjate) liigendiga sülerialus olevat täiesti kasutatav ja mugav. Konstruktsioon on nii lihtne, et siin pole palju võimalik kvaliteedis eksida. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.