fbpx Acer näitas uusi mänguriarvuteid - need peavad olema nüüd virtuaalreaalsuse toega | AM.ee

Acer näitas uusi mänguriarvuteid - need peavad olema nüüd virtuaalreaalsuse toega

Sülerid ja lauaarvutid kaotavad tasapisi turgu, kuid mängurimasinad on endiselt jäänud tehniliste parameetrite teenäitajaks, kuhu kunagi hiljem vantsivad järele ka kodu- ja äriseadmed. Vaatamegi siis, mida tulevik toob. Acer näitas oma tippmudeleid - möödunud nädalal New Yorgis esitleti Predator 17 X sülearvutit ja Predator G1 lauaarvutit. Lisaks hinnale - mängurisüler 2499 eurot ja mänguri-lauaarvuti 1199 eurot - panevad kulmu kergitama ka masinate parameetrid ja mitmed lisad.

Predator 17 X sülearvuti – lauaarvuti klassi komponentide ja NVIDIA® G-SYNC™ 4K UHD kuvariga ning muidugi VR toega

Uus Predator 17 X mängurisüler tõstab jõudlust veelgi, tuues mobiilsesse mängimisse ülekiirendamise ja lauaarvuti klassi komponendid. Jõuallikaks on 6. põlvkonna Intel Core i7-6820HK protsessor ning NVIDIA® GeForce® GTX 980 graafikakaart koos kohandatud kolme ventilaatoriga jahutussüsteemiga. See pakub kompromissitut kombinatsiooni võimsusest ja kergusest, ehkki ülikergete ultrabookidega muidugi võrrelda ei kannata. Ülekiirendamisega naudivad mängurid oma klassi parimaid kiirusi kuni 4,0 GHz kiirendusega protsessori, kuni 1310 MHz graafika ning kuni 3,7 GHz VRAM mäluga. Täiesti valmis on see muskliline riistvara ka rinda pistma virtuaalmaailmadega, seda tagavad masina tipptasemel graafikakaart ja võimas protsessor.

Tipptasemel mängimiseks tekitab sülearvuti 17,3-tolline G-SYNC paneel ülisujuva pildi. Saadaval on nii FHD IPS (Full HD 1920x1080) kui ka UHD IPS (4K 3840x2160) ekraanid, NVIDIA G-SYNC tehnoloogia sobitab ekraani värskendussageduse võimsa graafikaga, mis kõrvaldab ekraanimoonutused ja tagab sujuvuse.

Kogu seda musklijõudu toetab DDR4-2133 mälu ja äriklassi taseme NVMe PCIe välkmälukettad kolme SATA-SSD RAID 0 massiiviga. Killer DoubleShot Pro võrgukaart võimaldab Ethernet- ja WiFi-ühendustel töötada koos. Miks see hea on? Aga sellepärast, et nii saavad mängurid kasutada Ethernetti mängimiseks ja samal ajal üle WiFi vaadata näiteks TV kanaleid, kuulata muusikat või skaipida sõpradega. Thunderbolt 3 port lisab laiendatavust ja pakub ühendust mistahes dokile või salvestusseadmele. Port toetab kuni kahte 4K kuvarit kiirusega 60 FPS. Port ise töötab läbilaskekiirusega kuni 40 Gbit/s ehk kuni 8 korda kiiremini USB 3.0-st ja 4 korda kiiremini USB 3.1-st.

Predator 17 X kasutab ka uut kolme ventilaatoriga jahutussüsteemi, mis maksimeerib soojuse hajutamist ja tagab ülihea ülekiirendamisjõudluse. GPU lähedal asuv Aeroblade-ventilaator kasutab maailma kõige õhemaid metalllabasid (0,1 mm) ja simuleerib ventilaatori kiiruse ja takistuse vähendamise huvides lennukitiiba. Üheskoos optimeerivad kolm ventilaatorit õhuvoogu: tõhus eesmine sisselaskesüsteem toob sülearvutisse jahedama õhu. Aurukamber, mida tavaliselt kasutatakse serverites suure jõudluse ja jahutusefektiivsuse saavutamiseks, aitab sülearvuti kitsast korpusest soojust kiirelt ära juhtida ning parandada ka ülekiirendamise jõudlust, sest siis lähevad tavaliselt temperatuurid kõrgeks. Predator 17 X kasutab ka DustDefenderit ja CoolBoosti, milleks on kaks kiiret ventilaatorit, mis teistpidi pööreldes eemaldavad sisemusse kogunenud tolmu, parandades nii soojuse hajumist. Tagurpidi pööreldes visatakse sisseimetud tlm arvutist välja.

Aceri PredatorSense tarkvara pakub täiustatud kohandamisvalikuid mängufunktsioonidele nagu ülekiirendamisrežiimid, klaviatuuri makroprofiilid ja programmeeritavad klahvid lemmikmängudele koos reguleeritavate valgustuskonfiguratsioonidega. Lisaks on Predator 17 X tagantvalgustusega klaviatuuril kohandatud RGB-valgustus. Mängijad saavad muuta ja personaliseerida valgustus-tsoone ja värve vastavalt mängule või profiilile.

Predator G1 lauaarvuti – kannatab hästi ka LAN-pidudele kaasa võtta

Predator G1 (G1-710) mänguri lauaarvuti pigistab kompaktsesse 16-liitrisesse korpusesse palju võimsust ja on mõeldud mängimiseks nii kodus kui mujal. Kergesti transporditav mängurimasin mahub kaenlasse haarata või lisavarustuseks kandekotti, mis teeb sellest hea lahingumasina tõsisele mängurile ka LAN-pidude jaoks.

Mõõtudelt väikese, kuid suure võimsusega Predator G1 korpusse on mahutatud täissuuruses GeForce® GTX graafika (kuni Titan X-ini), 6. põlvkonna Intel Core protsessorid ja kuni 64 GB DDR4 mälu. Virtuaalreaalsusest huvitatud mängurid võivad VR-peakomplekti külge ühendada ja tehismaailm on samuti tänu riistvara võimekusele sujuv ja kirgas.

Uuel Predatori lauaarvutil on veel üks kohustuslik mängufunktsioon – Killer DoubleShot™ Pro, mis valib kõige kiirema võrguühenduse (ethernet või juhtmevaba) ja saadab kogu suure prioriteediga liikluse üle selle ühenduse, standardliikluse aga üle teise, aeglasema ühenduse. See tagab, et suurima prioriteediga liiklus käib alati üle kõige kiirema ja usaldusväärsema andmeühenduse.

G-SYNC ja 4K2K Ultra High Definition pilti toetav Predator G1 tekitab sujuva kvaliteetse pildi, Creative Soundblaster X-Fi MB5 ja 7.1 kanaliga heli toetab "päris" kinoelamust.

Predator G1 kaasasolev salvestusmaht on kuni 4 TB (7200 RPM) tavalisel kõvakettal või 512 GB SSD-l, USB 3.1 Type-C 2. põlvkonna port lisab uute seadmete jaoks laiendatavust ja pakub kiiremat andmeedastust.

Aceri PredatorSense tarkvara saab kasutada süsteemi oluliste näitajate kontrolliks ja juhtimiseks, kiirklahvide seadistamiseks ja mitmevärvilise valgustuse reguleerimiseks kohandatavatel tuledel piki arvutikorpuse esikülge. Lisamugavuse huvides võimaldavad kaks kõrvaklapihoidjat arvuti kummalgi küljel panna G1 vastu seina ja nii on üks hoidja endiselt käepärast.

Acer pakub Predator G1 mänguriarvutile tervet hulka lisaseadmeid, sealhulgas mehaanilist klaviatuuri, peakomplekti ja ratastega kandekotti.

Predator Z1 kuvar – G-SYNC-iga nõgusekraan ümbritseb mängurit panoraamina

Aceri uus Predator Z1 kuvariseeria sobib ka Aceri mänguseadmetele, nõguskuvar ja NVIDIA G-SYNC tehnoloogia on saadaval 31,5-, 30- ja 27-tollistena. Nõguskuvar parandab kaasahaaravust, suurendades sügavustunnetust ja pakkudes laiemat vaatevälja.

30-tolline mudel on ülilaia FHD  (2560 x 1080) ekraaniga, millel on 21:9 kuvasuhe ja 100% sRGB värvipaleti katvus.

GameView´iga saab teha spetsiaalseid mänguseadistusi, nagu võimendatud tume, mis reguleerib tumedat pilti detailirikkamaks, või sihtimisabi, mis aitab saavutada vastase ees eelist täiuslikke laske tehes.

Hind ja kättesaadavus

Predator 17 X sülearvutid on Euroopas alates juunist, hinnad algavad 2499 eurost.

Predator G1 lauaarvutid on Euroopas alates juunist, hinnad algavad 1199 eurost.

Predator Z1 kuvarid on Euroopas alates juunist, hinnad algavad 599 eurost.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.