Mööbel laeb nutiseadmeid: IKEA tõi välja juhtmevaba Qi laadija, mida pole näha

Kui nullindatel esimesi juhtmevabasid laadijaid tutvustati, siis ennustasid visionäärid, et laadijad peituvad peagi kõikjal meie ümbruses. Näiteks paned telefoni kirjutus- või kohvilauale ja see hakkab juhtmevabalt laadima. Täielik ulme. Nüüd on selline seade IKEA toodete seas olemas ja enam ei tundugi nii ulme.

Sjömärke Wireless Charger maksab ligi 35 eurot ja seda Eesti IKEAst veel ei leia. Tegemist on levinud QI standardiga ühilduva seadmega, mille eripäraks on kindlasti tavalisest suurem vahemaa laadimisel, sest kui muidu pannakse nutiseade laadimisalusele vahetult lebama, siis nüüd jääb laadija vahele lauaplaat.

Väga paks see ei tohigi olla, lubatud vahemaaks lauapinnast laadimisaluseni on 8-22 mm.

Sjömärke.

Paigaldamine käib, nagu ikka, IKEA juhendi järgi. Kuusnurk-võtit ja kruvisid pole vaja, kaasas on kaks kahepoolset teipi. Aga soovi korral võib muidugi ka lasta nurkades olevatest aukudest neli mittesüvistava peaga kruvi lauaplaadi sisse.

Kui salajane nähtamatu laadija on laua alla kinnitatud, tuleb lauale siiski ka märge teha, kus laadimisalus asub. Selleks on kaasas kleeps, mis tuleb täpselt rihtida laadimise keskpunktile. 

Nüüd, kui laadima hakkad, tuleb vaid telefon lauale ristiga kohakuti panna.

IKEA Qi laadija.

Laadija maksimaalne võimsus on 19 W. Ilmselt hajub sellest paksema lauaga üsna palju kadudeks, aga kui harjutad endale sisse alati laua taha istudes telefoni "risti peale panema", siis on ehk abiks ikka. Qi laadija enda võimsus on 5 W ja see vastab Qi 1.2.4 standardile. Kaasa tuleb ka kuhugi laua alla peidetav väike toiteplokk. Seadmel on temperatuuri- ja võimsusejälgija, et ära hoida ülekuumenemist.

Vaata paigaldusvideot:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.