Facebook oli maas (PILDID!) - millist suhtluskanalit Messengeri asemel kasutada?

Sel ajal, kui Facebook, Messenger ja Instagram (kohati isegi Whatsapp) maas on, avastavad paljud, et nende sõbralist ongi kadunud ja ei saa enam inimestega vestelda. Vana hea läbiproovitud lahendus - helista sõbrale või saada SMS on muidugi küberkriisi ajal alles, kuid selle kõrval on ka hulk suhtlusäppe. 

Skype

Jah, Skype eksisteerib ikka veel. Lase endale unustatud parool e-posti aadressile uuesti saata ning võib juhtuda, et seal kontaktide nimekirjas on vähemalt aastaid tagasi olnud sõbrad endiselt olemas. 

Viber

Rakuten Viberi heaks omaduseks on see, et kui end seal oma mobiilinumbriga sisse logid, siis kasutajakontot pole vaja ning sinu kontaktiraamatus olevad sõbrad on oma mobiilinumbriga ka sea, kes Viberit kasutavad. Seega pole kontodega jamamist ja saad alati oma seaded taastada.

Signal

Kui tahad väga turvalist krüpteeritud sidet, siis Signalit kasutatakse selle jaoks päris palju. Ehkki ükski sõnumiäpp ei pruugi olla sada protsenti vettpidav, pole niisama lihtsalt võimalik selle äpi kaudu saadetud sõnumeid nuhkida.

Telegram

Samuti väga turvaliseks peetav äpp krüpteerib sõnumid ja saata saab ka " end isehävitavaid" teateid, mis kustuvad jälgi jätmata. Töötab kõigis seadmetes - saad rääkida nutitelefonis, tahvlis või arvutis ja igal pool vestlus jätkub.

Kas Facebook on ikka veel maas või on probleem minus? Seda saab vaadata siit. Siin on ka põhjalik seletus, mis DNS-i probleem Facebookil siis ikkagi oli. Ja kas tuleb veel?

Kell 00.35 oli juba seis selline, hakkab looma:

FB down

Kell 01.00 on kõik juba peaaegu korras, ainult postitada veel ei saa:

Facebook taastub

Kell 1.25 hakkas sõnumside (Messenger) tööle:

Messenger töötab.

Kell 1.50 saab juba isiklikule seinale postitada, kuid Page´id on kadunud.

Kell 2.00 töötab ka lehele ehk Page´ile postitamine, kuid leht tuleb ise käsitsi üles otsida, Facebooki vasak veerg on veel tühi.

FB post

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.