fbpx Ajujaht valis välja viis viimast edasipääsejat | AM.ee

Ajujaht valis välja viis viimast edasipääsejat

Ajujahi konkursil selgusid viis viimast, kes jätkavad võitlust 50 000 eurose auhinna nimel. Neist neli on seotud IT-ga ja kaks olid ka AM-i novembris ennustatud võimalike favoriitide seas sajast väljavalitust - Hivescale ja Huntloc.

Meeskondadel on nüüd aega veel poolteist kuud, et suurendada oma edueeliseid konkurentide ees ja võita.

SEB äriinnovatsiooni juhi Mart Maasiku sõnul on kõigil kahekümnel meeskonnal, kes eile žürii ees käisid, potentsiaali oma äriideed realiseerida. “See, et täna pidime välja valima viis meeskonda, ei tähenda, et ülejäänud viisteist peaksid oma idee nurka viskama. Vastupidi – nende hulgast tuleb kindlasti palju edulugusid,” ütles Maasik.

Žüriisse kuulusid Erki Mölder (EASi nõukogu liige), Mart Maasik (SEB), Priit Alamäe (Nortal), Indrek Kasela (investor), Karoli Hindriks (Jobbatical) ja Heidi Kakko (EstBAN).

Viis edasipääsejat on järgmised (lisatud ka AM-i kommentaarid):

Senset on täisautomaatne nutitelefonil põhinev ühistranspordi tuvastus- ja piletisüsteem. Nutitelefonil ja ühissõidukisse paigaldatud spetsiaalsel riistvaral põhinev lahendus, mis võimaldab automaatselt sõidu alg- ja lõpp-punkti fikseerides tasuda ühistranspordi kasutamise eest.

AM kommentaar: eks tegemist on suuresti tarkvara-transpordilahendusega. Tallinna tasuta transpordis pole eriti potentsiaali, aga seal, kus raha võetakse, võimaldab seda võtta täpselt selle eest, mida tarbiti. Pika otsa eest maksad rohkem, lühema eest vähem. Jäneseid sellises transpordisüsteemis ilmselt enam ei tunta.

OKKA on akustiliste ja dekoratiivsete omadustega, kodumaistest männiokastest valmistatud plaat, mis aitab luua avalikes ruumides, hotellides ja kodudes sisekujunduslikke/akustilisi lahendusi.

AM kommentaar: IT-ga küll sellel idufirmal palju pistmist pole, aga kui neid okkaid ikka hästi kätte saab ja muidu niisama raisku läheksid, siis miks mitte - seinaplaati pressituna on öko ja ilus ka.

Hivescale pakub täislahendust, mis viib mesinduse uuele tasemele. Seadmed, tehnoloogia ja analüütika, mis võimaldavad reaalajas jälgida mesilastarudes toimuvat ning vajadusel operatiivselt reageerida.

AM kommentaar: kordame oma eelmist kommentaari. Infotehnoloogia traditsioonilistel ettevõtlus-, aiandus- ja põllumajandusaladel vajab täiustamist igal juhul. Lihtsalt IT-d tehes on raskem läbi lüüa, aga lisades mõne niši-majandusharu ja riistvara-tarkvara koostöö infotehnoloogia vallast on edu kergem tulema, kui ka nišivaldkonnast on omal kogemused olemas.

Huntloc on lahendus jahimeestele, mis muudab küttimise nutikaks. Kogu jaht on osalistele reaalajas jälgitav suurendades seeläbi jahi efektiivsust ja vähendades jahiõnnetusi, kulusid ja aega.

AM kommentaar: samuti saame korrata oma eelmist kommentaari. Jahinduses on IT veel kohati üsna vähe levinud. Jahi IT-lahendus oleks üsna huvitav ja teeks jahist kõrgtehnoloogilise asja. Peaasi, et jahti liiga igavaks ei muudetaks näiteks ka jahiloomade jälgimisega. Samas oleks ilmselt hea info kaardil (nutitelefonist) vaadata, kus on ajujahil ajajad ja kus jahimehed ning mida nad teevad. Novembris sattusime metsa, kus käis metsseajaht ja pahaaimamatute turistide jaoks võis tunduda kõmmutamine ootamatult liiga lähedal. Veeb võiks tulla neil ka paljutõotav.

Smart Load Solutions on tark elektrijuhtimissüsteem, mis optimeerib elektriseadmete töö vastavalt avatud turu hindadele ilma toodangut vähendamata.

AM kommentaar: mõtlesime ka novembris, kas seda võiks ehk favoriidiks pidada. Siis tundus ideel üks puudus olevat: kui see lahendus liiga populaarseks saab, hakkab tarbimine suurelt kõikuma vastavalt elektri börsihinnale. Kui praegu ehk keegi ei teagi, et pesumasinatäis läks puhtaks 10 korda kõrgema börsihinna ajal, siis tulevikus võib juhtuda, et niipea, kui hind on madal, pannakse kõik masinad korraga igal pool huugama. Samas tingib kallima hinna vähenenud elektripakkumine. Aga lahendusena iseeenesest on elektri börsihinnaga arvestav nutikas kodu igati tulevikukõlbulik idee.

EASi poolt ellu kutsutud ettevõtluskonkursi Ajujaht partner on SEB ning suurtoetaja Nortal. Konkursi meediapartner on arileht.ee ning ruumipartner Eesti Hotellide ja Restoranide Liit. Ajujahi toetajate hulka kuuluvad Advokaadibüroo Borenius, Buildit, Deloitte, EBS, Levira, Nasdaq Tallinn, Pärnu linn, Solaris, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Tartu Loomemajanduskeskus, Tehnopol, Ülemiste City.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.