fbpx Huawei uus lipulaev P7 - õhuke ja veel kiirem selfie-masin | AM.ee

Huawei uus lipulaev P7 - õhuke ja veel kiirem selfie-masin

Kui AM selle Huawei uue lipulaeva testimiseks sai, järgnes laboris hetkeks hämming: mida-mida, seda me oleme ju kunagi juba testinud?

Jah, tõepoolest. Deja vu on peaaegu täielik. Me olemegi testinud sellise välimusega telefoni, sest Ascend P6 ongi üsna sarnane. Siis oli P6 maailma õhim nutitelefon, nüüd enam paraku seda Ascend P7 kohta öelda ei saa, sest Hiinas tuli välja hiinlaste toodetav Gionee Elife S5.5. Nagu nimigi ütleb, on see 5,5 millimeetrit paks. HuaweiAscend  P7 aga on saanud P6-st silmale märkamatult paksemaks: 6,18 mm asemel 6,5 mm.

Silm seda vahet ei erista ja endiselt on P7 puhul tunne, et tegemist on keskelt lõhki lõigatud iPhone- iga. Ebatavaliselt õhuke telefon on eelkäijaga üsna äravahetamiseni sarnane. P6 kasutaja, kes miskipärast võib otsustada uuema, P7 kasuks, peab harjuma, et sisselülitusnupp on küljel liikunud keskele ja helivaljus ülespoole.

Jõudlustestid: Huawei P7

  • Quadrant: 6079
  • Linpack: 259.887 MFLOPS
  • RealPI (1M): 16,62 s

 

SIM kaardi ja SD kaardi kättesaamiseks on endiselt vaja peenikest pulka, mida muidugi pole kunagi kaasas, kui seda peaks vaja minema.

Heli on uuel Huaweil väga hea. Üks kõlar küll, aga mängib puhtalt ja vägagi valjult. Protsessori kohta öeldakse: Hisilicon Kirin 910T, neljatuumaline, 1,8 GHz. Tegemist on meile küll nime poolest suhteliselt tundmatu protsessoriga, kuid see on Huawei enda omanduses oleva Hiina kiibitootja kiibistik, mille tootmislitsents on hangitud kõigile tuntud ARM-ilt: põhimõtteliselt on tegemist ARM Cortex A9 protsessoriga.

Kiirus on selle protsessoriga Androidi kohta hea, sujuvus samuti. Telefon on kiire ja ka stabiilsem kui P6, eriti just GPS-i osas.

Ekraan on veelgi suuremaks läinud. Kvaliteet on ka paranenud: Full-HD ehk 1920 x 1080 pikslit.

Kaamera on paranenud (8 MP asemel nüüd 13 MP), aku kestab kauem (2000 Wh asemel 2500 mAh ja tõesti, kestis rohkem kui ühe päeva, aga mitte kaks. Ühendustest on lisandunud NFC. Ka esikaamera on paranenud, 8 MP tähendab, et selfiede tegemine kvaliteetselt pole enam probleem.

Huawei on ka Androidi natuke tuuninud. Natuke Hiinas populaarset MIUI-d meenutav lihtne, puhas ja IOS-ilik disain võib paljudele meeldida, mõnedele ka mitte. Aga kindlasti on see rohkemate inimeste jaoks meelepärane, kui mõnede Lõuna-Korea tootjate kellade ja videleda ülekuhjatud rohkem aasiapärane kasutajaliides. Lihtne ja lakooniline liides võib ka sisu poolest meeldida iPhone´i välimusega Huaweid kasutama neid mobiilikasutajaid, kes plaanivad IOS-i rüpest lahkuda.

Samas pole see lahkumine Hiina telefonitootjalt oodatava piisavalt odava hinnaga. Elisa pakub püsikliendihinnaga Huawei Ascend P7 telefoni 399 euroga. Hinnatundlikum klient võib seda hinda juba peljata.

Kokkuvõtvalt on see telefon meeldivalt õhukese disainiga, keskmiste akunäitajatega, hea ekraani ja üsna hea kaameraga. Kuigi sisus midagi erilist silma ei torganud (kui just häirivad power-reminderid välja jätta, mis teatavad mõne äppi liigsest akutarbimisest liigagi tihti), on tegemist stabiilse, kiire ja mugava nutitööriistaga. Kuid hind on veel natuke krõbedavõitu ja mõned võivad karta ka liiga õhukese telefoni vastupidavuse pärast (näiteks pealeistumisel) või kriimustustele vastlikkuse pärast, sest ka tagakülg on klaasist.

 

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon Huawei Ascend P7

Hind: 399 eurot (Elisa)
Protsessor: Hisilicon Kirin 910T, neljatuumaline, 1,8 GHz
Mälu: 2 GB (välkmälu 16 GB)
Ekraan: viietolline, 1920x1080 pikslit (Full-HD)
GSM sagedused: 850/900/1800/1900 MHz
WCDMA/HSDPA sagedused: 850/900/1900/2100 MHz
LTE sagedused: 800/1800/2600 MHz
Operatsioonisüsteem: Android 4.4 2 KitKat / kasutajaliides Huawei Emotion UI 2
Standardaku: 2500 mAh, Li-ion
Mõõdud: 139,8x68,8x6,5 mm
Kaal: 124 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.