fbpx Nüüd on see aeg käes: ka sinu Brita veekann tahab WiFi-ühendust | AM.ee

Nüüd on see aeg käes: ka sinu Brita veekann tahab WiFi-ühendust

Me võime küll naerda tuleviku üle, kus iga viimnegi vidin tahab internetiühendust, aga tegelikult on see aeg juba käes. Amazonis müüakse uut Britta veekannu, mille nutikas veefilter teab, palju sealt vett on läbi voolanud ja mitte lihtsalt ei hakka alarmeerima, kui filter vajab välja vahetamist, vaid tellib selle ise üle Interneti. Muidugi peab ka veekann olema nüüd WiFi-võrgus. Tellimiseks kasutatakse Amazon Dashi, millest oleme AM-is kirjutanud.

Amazon Dash on Amazoni veebipoe poolt aasta tagasi välja tulnud füüsiline nupp, millele vajutades tellitakse automaatselt e-poest eelprogrammeeritud toode etteantud aadressile. Mõne hetke pärast on soovitud majapidamisvahendiga (pesupulber, tualettpaber, veefilter) kuller ukse taga. Kaugemas tulevikus ehk droon.

Kui eelmisel aastal tundus see veel kauge ulmena, siis praeguseks teenus töötab. Lisaks lihtsatele nuppudele, mida kasutaja ise peab vajutama, kui midagi otsa saab (set hiljem arvuti taha jõudes on see niikuinii meelest läinud ja ostetakse siis juba hoopis muid mõttetumaid asju), on juba ka nutikamaid nuppe. Näiteks seesama nutikas veekann Brita Infinity Smart Water PitcherPilt on eemaldatud., mis automatiseerib Amazoni poest ostmist veelgi. Filter tellitakse koju juba siis, kui tootja selleks vajadust näeb. Kasutaja saab muidugi ka teate mobiilile ja võib tellimuse tühistada, kui tundub, et pole õige aeg.

Filtrit vahetab kann umbes iga kahe kuu tagant. Üks uus nutikas filter maksab natuke alla kuue dollari. Nagu Amazoni poes hoiatatakse, Eestis see toode veel ei müü - pole kedagi, kes hakkaks ukse taha filtreid tooma. USA-s aga kindlustab Amazon niimoodi omale püsikliendid, sest aja jooksul hakkavad aina rohkem kodumasinaid ise, inimese vahenduseta nende poest omale juppe ja tarvikuid tellima. Just siis, kui vaja.

Brita nutikas veefilter:

  • Esimene nutikas WiFi-ga veekann
  • Jälgib läbiva vee kogust ja tellib automaatselt Amazoni poest uue filtri, kui kasutusaeg täis.
  • Amazon Dash Replenishment´i hind 5,99 dollarit (ainult USA-s)
  • aktiivsöefiltriga ja muude komponentidega veefilter eraldab kloori, bakterid, ebameeldiva lõhna ja maitse, tsingi, vase, kaadmiumi jm metallid ja kahjulikud ained

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.