Coolpad Torino - kõike seda saab alla 200 euroga

AM on juba mitmeid Coolpadi mobiile testinud – need odavad nutitelefonid on lisaks ka üsna hea disainiga, kuigi jõudlustestides ei hiilga veel nagu mõned maailmakuulsad lipulaevad.

Coolpad Torino on välimuselt soliidne valge ja kuldse servadisainiga telefon, mille ekraaniklaasi ääred on kumeraks lihvitud – seda nimetatakse nn 2,5D klaasiks. Karbis on kaasas veel läbipaistev kest ja valged kõrvaklapid ning muidugi ka laadija – samuti valge. Kaasasolev kaitsekest telefoni soliidsust ei vähenda, sellest jääb läbi kumama natuke luksuslikkust lisav kuldne metalläär ja valge tagakaas muutub piimjalt matiks.

Tagakaane taha ei pääse, mis on nagu ikka õhukestele telefonidele omane. SIM kaart käib sisse peenikese pulgaga vajutades, nii nagu see alguses Apple´I telefonidel ja pärast ka teistel on olnud. Sahtlike, mis välja sõidab, on kaheosaline – mõlemisse võib pista nano-SIM-i. Seega töötab Coolpad Torino ka Dual-SIM-iga telefonina. Andmesidet saab kasutada mõlemis pesas oleva SIM-kaardiga, kuid esimeses sahtlis on rohkem võimalusi, sealhulgas ka kiire 4G. Teine pesa on pigem kõnede jaoks.

Kui aga kahte SIM-i pole vaja kasutada, saab teise SIM-i pessa pista ka microSD kaardi mälu laiendamiseks.

Sisse lülitades vaatab vastu natuke kohendatud, iPhone´ilik CoolUI kasutajaliides, kus ümarate nurkadega kandilised ikoonid paiknevad järjest ekraanilehekülgedel. Veel selgub, et telefonis on vaatamata suvele 2016 veel Android 5.1. Ah et millal see Marshmallow´ peale uuendatakse? Odaval hinnal on ka oma tagasilöögid, Coolpadi esitlusel Tallinnas öeldi, et ilmselt neid telefone ei uuendatagi Android 6.0 peale. Miks? Aga 6.0-il pole piisavalt palju uusi vajalikke omadusi, mis seda vaeva õigustas ja samas nõuab see versioon riistvaralt oluliselt rohkem ning võib olemasolevad telefonid aeglasemaks teha.

Kuid praegu pole Android 5.1-l ka veel häda midagi, alustame testi.

Coolpad Torino sõrmejäljelugeja.

Telefoni tagaküljel on ümar sõrmejäljelugeja. Laseme ära tunda vasaku ja parema käe nimetissõrme – selle registreerimine käib kähku. Siiski ei ole sõrmejäljelugeja iga kord oma ülesannete kõrgusel ja vahest ei tunne sõrmejälge ära, kui seda pole asetatud ümmargusele valgele lugerile kohe kaamera all tagaküljel piisavalt otse ja keskkohaga. Siin aitab üks väike nipp – registreeri sama sõrm ka teise sõrmejäljena, näiteks natuke sõrmeotsa poole või allapoole. Nii loetakse ka kergelt tsentrist väljas sõrmejälg paremini välja. Kokku saab registreerida viis sõrmejälge, lugemisaeg on pool sekundit.

Erinevaid sõrmi saab panna ka erinevaid asju tegema. Näiteks võib mõne muu sõrme võtta telefonis privaatse keskkonna käivitamiseks. See on nagu Android Androidis – saad samasse telefoni tekitada teise, salajase keskkonna, kus on oma äppid, meilikontod ja miks mitte ka oma SIM-kaart, see teine, mida saab kasutada dual-SIM-i režiimis. Kasutaja saab samasse telefoni teha niimoodi teise Facebooki, Twitteri, Instagrami, WhatsAppi, Skype’i, Viberi vm konto.

Telefonil on 3 GB operatiivmälu ja 16 BG välkmälu. Kahetuumaline protsessor on keskmiste klassist. Vaatame, mida ütlevad jõudlustestid.

 

Coolpad Torino jõudlustestid

  • Quadrant: 21 223 p
  • AnTuTu: 33 699 p
  • Geekbench 3: 2387 p

 

AM-i suures Androiditelefonide võrdlustabelis annab Quadranti tulemus 16. koha, mis pole küll teab mis hiilgav, aga eespool näiteks Nexus 5X-ist ja Meizu telefonidest.

13 MP tagakaamera teeb pilte tava-, öö-, ilu- ja profirežiimis. Tava- ja ilurežiimis saab ka HDR-i sisse lülitada.

Tavarežiimi kohta pole suurt midagi lisada – pildistab nagu uued nutitelefonid ikka, ehk isegi üle keskmise kvaliteediga, siin on mõni proovipilt (kliki peal, avaneb originaal).

Coolpad Torino proovipilt.

Profirežiim aga on põnev neile, kes tahavad ise kõike sättida. Sättida saabki kõike: ava, säri, ISO, valge balanssi, kontrasti, makrot jne. Kruttimisvõimalusi on peaaegu sama palju kui peegelkaameral.

5 MP esikaamera pakub aga selfiede tegemiseks vajalikke lisarežiime: 25 täiustustaseme seast leiad naha valgendamise, kortsude silumise, saledamaks muutmise ja silmade korrigeerimise (suuremaks). Seltskondlikuks lõbustamiseks pakub kaamera välja ka pildistatava ligikaudse vanuse – tavaliselt tegelikust noorema. Nalja kui palju.

Lisaks Full HD videokaamerale saab nii esi- kui tagakaameraga salvestada ka lühiklippe otse GIF-animatsioonideks. Nendega saab ka palju nalja.

Coolpad Torino.

Miskipärast ei läinud telefon kohe ise 4G võrku, tuli kasutada SMS-iga (Elisa) võrguseadete tellimise teenust. Võimalik, et põhjus oli ka testtelefonis, mis saabus otse tootja juurest. Mobiil toetab 4G LTE FDD 1 (2100), 3 (1800), 7 (2600), 20 (800 MHz) ribalaiusi. Seega saab ka maapiirkondades edukalt 4G võrku, sest 800 MHz sagedusel 4G levib mastidest üsna kaugele. Kiiruseks pakutakse kuni 150 Mbit/s. Ja ehkki Telia kuulutas välja vaid paar mudelit, mis neil VoLTE-t toetavad, on ka Coolpad Torino potentsiaalselt sellesse punti kuuluja, sest kõne üle LTE on toetatud.

Tagasihoidliku hinnaga (paarsada eurot) ei maksa oodata WiFi ac tuge, on vaid 802.11 g/n, kuid mobiilile neist tavaliselt piisab. Bluetooth 4.0, WiFi hotspot, GPS – kõik elementaarne on olemas. Kuid ka aku poile tippklassist, 2500 mAh Li-ion akuga saab 16 tundi rääkida 2G võrgus või 12,5 tundi 4G/LTE  võrgus. Testi tulemusena saab ühe päeva kenasti akuga õhtusse, väga intensiivsel päeval (näiteks mööda linna Pokemon GO-d taga ajades) jõudis aku lõpule kella üheksaks õhtul. Seega võiks aku natuke rohkem vastu pidada, aga ühel tavalisel töö- või puhkepäeval saab hakkama ja ilusti laadimiseta õhtusse.

Kokkuvõtteks – jah, sellise raha eest maksab küll võtta

Kuigi tippmudelitel oleme me harjunud võrdlema telefoni näitajaid ja nentima, et tegemist on uue mudeli puhul tippude tipu või tipulähedase riistvaraga, võime Coolpad Torino puhul rahus öelda, et selle raha eest (Elisas 199 eurot) on telefoni rohkem kui küll. Ja tegemist pole veel Coolpadi kõige tipmise mudeliga – Coolpad Max on veel vingem. Kui eelarves on vaid kakssada eurot, siis on Torino üks kindel kandidaat, mida AM soovitab (TÄIENDUS 07.08.16: hiljem selgus üks oluline puudus navigatsiooni ja VR-i kasutajatele: puudub magnetiline sensor ehk kompass). Kui tahad veel kiiremat telefoni veel parema ekraaniga ja veel tõsisema protsessoriga, siis pane pool raha juurde ja osta teada-tuntud bränd. Aga kui ei taha – siis siin on sobiv mudel olemas.

 

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon Coolpad Torino

Hind: 199 eurot (Elisa)

Ekraan: 5,5-tolline, 1280 x 720, IPS
Protsessor: kaheksatuumaline, Qualcomm Snapdragon MSM8929, 64 bitti, 1,36 GHz
Graafikakaart: Adreno A405
Mälu:    16 GB flash, 3 GB RAM, micro-SD kuni 32 GB
Võrguühendus: 4G LTE FDD 1 (2100), 3 (1800), 7 (2600), 20 (800 MHz), allalaadimine kuni 150 Mbit/s (LTE Cat.4), üleslaadimine kuni 51 Mbit/s, kõned üle LTE (sõltuvalt operaatorist)
Operatsioonisüsteem:   Android 5.1 (Lollipop) CoolUI 8.0 kasutajaliidesega, turvaline privaatruum
SIM-kaart: kaks SIM-kaardi pesa, SIM 1 – nano SIM 4G/LTE, SIM 2 – nano SIM GSM või micro-SD
Kaamerad:         tagakaamera 13 MP, autofookus, f/2.2, LED-välk, geomärgistamine, näotuvastus, panoraam, GIF, sound&shoot, 1080p video; esikaamera 5 MP, f/2.2, geomärgistamine, näotuvastus, GIF, sound&shoot ja 1080p video.
Ühenduvus:       Bluetooth 4.0, WiFi (802.11 g/n), A-GPS, micro-USB 2.0, WiFi hotspot, FM raadio
Sensorid:            sõrmejäljesensor, valgusesensor, lähedusesensor
Aku:      2500 mAh, Li-ion; kõneaeg 16 tundi 2G puhul / 13 tundi 3G puhul / 12,5 tundi 4G/LTE puhul, ooterežiim 250 tundi 2G puhul / 250 tundi 3G puhul / 166 tundi 4G/LTE puhul
Suurus: 154 x 76,5 x 8,7 mm
Kaal:      163 grammi

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.