Muidu hea vabakäekõlar Fontastic Cida ei püsi auklikel teedel paigal

Meeletust Bluetooth-seadmete merest võtame seekord testimiseks välja Fontasticu käed-vabad kõlari Cida, millega saab nii muusikat mängida (kui seade toetab A2DP-d) kui ka mobiilikõnedele vastata või neid algatada.

Kõlar on ilus nii autoarmatuuril kui kodus laual. Võimalusi just ülemäära palju pole, aga käed-vabad varustuse põhiomadused kõik on ilusti esindatud.

Fontasticu (D-Parts) nimelise firma kohta on netist keeruline infot otsida. Nende kodulehe põhjal võib järeldada, et tegemist on Saksamaal asuva firmaga.

Saksa disaini on tootes tunda küll. Asetades kõlari lauale, on kõik OK, aga auto armatuurlaual pole iminappade või klambritega kinnitusi ette nähtud ja ilus kõlar peab paigal püsima vaid oma kergelt kleepuvate kummijalgade abil.

Saksamaa siledatel teedel see ehk toimibki, aga meie augupuru vahel manööverdades hüppab igatahes Fontastic Cida kiirelt põrandale. Peab vaatama, et see piduripedaali alla ei lendaks. Hea koht aga on keskkonsooli riiulis, kui autol on selline koht. Seal hoiab see seade end paigal küll. Kõne vastuvõtuks tuleb vaid küünitada vastuvõtunupuni.

Cida paaritamine telefoniga peaks olema lihtne. Windows Phone 7.5-ga telefon siiski tahab mitu korda Bluetooth-paarituse alustamist, esimene kord jutule ei võta. Hiljem on kõik korras.

Kui seadmed paaritatud, suudab Cida ühenduse tagada (või on selles süüdi telefon) kuni 7 meetri kauguselt. Helistades teistele on nende kuularites heli puhas ja korralik, mürasummutus on ka olemas ja see puhastab heli ka sahisevas või asfaldiaukudes kolisevas autosalongis. 

Teiste kuulmine kõlarist on pisut vaiksevõitu ja kui heli põhja keerata, hakkab kergelt kumisema. Aru siiski kõnest saab. Tagasisidestus on korrektselt eemaldatud, nii et enda häält kõlarisse tagasi ei pääse.

Kui telefonikõne maksimaalne valjus oli võibolla Windows Phone´iga Nokia telefoni omapärast tingitult vaikne (teistega proovida ei saanud), siis muusikat mängib see väike boombox päris kärarikkalt. Vaid helivaljust päris põhja keerates hakkab kerget kõlariplärinat kostma. Oma suuruse kohta on aga tegemist üsna talutava kvaliteediga Bluetooth-kõlariga. See pole küll mingi gurmeekuulamine, aga ajab asja ära.

Aku laadimine käib üle mini-USB kaabli. Miskipärast pole ikka sellised lisaseadmed micro-USB peale läinud ja nii tuleb autos või kodus hoida endiselt neid vanamoodsaid mini-USB kaableid (või tuleb osta üks üleminek mini->micro, paar eurot tükk).

Fontastic Cida toetab ka häälvalimist. Selleks on vaja helistamisnuppu natuke all hoida ja öelda helistatava nimi. Ega eestikeelsete nimedega see kerge pole.

Saabunud SMSide kohta teatab naishääl ka seda, kellelt see on. Nimed käänatakse kenasti inglise keelde - Aarnest saab Aarn ja Jürist Džiri. Kuid eks harjub lõpuks ka sellega. Kui kõrvapandavad handsfreed ei sobi, siis Cida on parajalt hea küll. Ei maksa unustada, et see võib ka konverentskõne seadet väga edukalt asendada.

 

TEHNILISED ANDMED
Bluetooth-kõlar ja käed-vabad lisavarustus Fontastic Cida

Hind: 39 eurot (iLike)
Bluetooth: 3.0, klass 2 (A2DP toega)
Mikrofon: sisseehitatud, müravähendusega
Laadimine: mini-USB-st
Aku: 400 mAh, 12 tundi kõneaega, 3 tundi muusikamängimist, ooteaeg 400 tundi
Mõõtmed: 75x58,5 mm

PLUSSID:
+ hea disain
+ mõistlik kvaliteet

MIINUSED:
- kõne helivaljus ja valju heli kvaliteet võiks parem olla
- mini-USB laadimine

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.