Getac V110 - süler, tahvel, jääkaabits ja termosealus ühes

Alles see oli, kui testisime Getaci kestvustahvlit, nüüd oli aga testimislaual veelgi tõsisem isend - tahvliks käänatav Getaci sülearvuti V110.

Mutta ja sodi sisse minemisel torkab Getaci uue kestvus-sülearvuti puhul kõigepealt silma kaks olulist asja. Esiteks - auke ja urkeid, kuhu verd, pori ja higi kinni jääks, on palju. Süvistatud kruvipesad, luukide eendid ja vahed on kõik head mustusekogujad. Aja siis pärast muda ja baktereid noaotsaga kruvisüvenditest taga nagu narr... Veel üks uus asi, mis silma torkab, on aga põhja all asuv kaamera. Ja muidugi kaal – tegemist on suhteliselt kerge kestvusarvutiga. Väidetavalt kergeima tahvliks konverteeruva arvutiga üldse.

Sülearvuti on kasutatav ka tahvlina, kui ekraan käänata teistpidi klaviatuuri peale.

Klaviatuur, mis on tavalise Getact kestvustahvliga võrreles getac V110 juures suureks eeliseks, on natuke pladisev ja plastmassine ning jätab näppude all odava tunde. Klahvite vajutamisel võiks käik olla ainult natuke lühem ja tagasiside tajutavam. Kuid kinnastega tippimise jaoks on klahvid piisavalt jäigad ja siis see karmim klahvikäik on juba pigem eeliseks. Seega sobibki klaviatuur pigem tahvli nö omasse elementi ehk õue ja kindaga näppimiseks. Muidugi kannatab ka klaviatuur niiskust ja vee pealetilkumist ning on lisaks efektse punase taustavalgustusega. Taustvalgustust eriti nuppude alt ei leki, valgustatud on läbipaistvad sümbolid klahvidel ja see parandab nähtavust tunduvalt.

Lisanuppe klaviatuuri juures eriti pole, kõik on funktsiooniklahvide all lahendatud. Seega peab enamuse seadeid, ka WiFi sisse-välja lülitamise reguleerima ära kahe käega. Kuid õnneks on küljel kaks programmeeritavat nuppu spets-lahenduste jaoks ja helivaljust saab ka küljel olevate veekindlate nuppudega reguleerida.

Hiireplaat on ülejäänud korpusega samas tükis, mis kestvusarvuti jaoks on hea lahendus, sest täiendavad praod, kuhu sodi ja bakterid saaksid koguneda, on kõrvaldatud. Samas pole hiireplaadi ümber tõmmatud hallikas kontuur helendav, kuigi võiks näiteks pimedas kasutamise jaoks olla, et parandada siis hiirele pihtasaamise võimalusi. Hiirenuppude pind on üsna väike.

Ekraani multipuutetundlikkus on keskmine või isegi üle keskmise, heledus aga parem kui lihtsatel tavasüleritel ja tahvlitel, kuid väidetavalt väiksem, kui eelmisel mudelil, et pikendada aku tööaega. Iseenesest meile peaks sobima, sest palju neid päikeselisi päevi Läänemere kaldal ikka muda-ajal on, kui ere valgus ekraani pimestab.

Getac V110 on kiire Inteli i5 protsessoriga, Inteli HD 4400 graafikaga ja 1366 x 758 pikslise ekraaniga. Tegemist on 11-tollise ekraaniga, mille vertikaalne nägemisnurk on kitsam, horisontaalne aga lai. Ekraan läheb tumedaks kiiresti, kui vaadata seda liiga ülevalt või liiga alt.

Eriti hästi on kaitstud süleri nurgad, sest arvuti kipub ikka nurkade peale kukkuma. Polümeersed, kergelt kummised nurgatoed hoiavad halvima ära ja ei lase ka külgi kriimustada.

Pistikuluugid avanevad kergelt nihutades, seega niisama neid lahti kiskuda ei õnnestu. Samas on nende kiire avamine tülikam ja sulgemisel peab ka jälgima, et pragu sisse ei jääks.

Ühendusvõimalusi on võrreldes Getaci F110 tahvliga tunduvalt rohkem. Kaks kiiret USB 3.0 porti, üks eelmise põlvkonna USB 2.0 port, HDMI, RS232 jadaport, heli sisend-väljund, gigabitine LAN pesa.

Alt leiab ka ventilaatori, mis istub eraldi muust arvuti sisust omaette sahtlikeses ja Getac lubab, et see välistele mõjutustele valla ventilaator on vaatamata sellele, et asub vaid korpuse perforeeritud pilude taga, ikkagi veekindel. Ei hakanud seda seekord proovima, usume.

Jõudlustestid:

Passmark Performance Test 8.0: 2317,9 punkti
Super Pi 2M komakohta 30,345 s
Sunspider: 129,6 ms

Lisa-akude jaoks on muidugi ka eraldi veekindel sahtel kahel pool.

Masin kannatab temperatuure -21° kuni 60°C, vastab IP65 kestvusstandardile ehk lausa vee alla minna ei saa, aga on siiski täielikult tolmu- ja veejoakindel ning kannatab kukkumist seisva inimese käte kõrguselt (see on kõrgemal, kui näiteks kontorimasinate vastupidavus laualt põrandale kukkumisel). Masinat on testitud 26 korda kukkumisel käeshoidmise kõrguselt püsti seistes.

Muidugi pole enam mingit põhjust panna kestvusarvutitesse aeglasemaid ja löökidega kergemini purunevaid tavalisi kõvakettaid. Getac pakub kas 128 GB või 256 GB suurusega välkmälukettaid. Neil pole liikuvaid osi, mis põrutades võiksid kergesti katki minna.

Akud on V110-l väiksemad kui eelkäijal ja jagatud kahte ossa, et saaks kuumvahetatavalt pidevalt tööd jätkata. Samas vahetada tuleb akusid nüüd tihemini.

Äärmise ökonoomsuse tingimustes tarbib süler natuke üle kolme vati ja kestab üle 12 tunni. Maksimaalse koormusega aga paberite järgi 3,5 tundi. Keskmise kasutuse korral, nagu AM.ee testis, tuli tööaeg ligi 7 tundi.

Gibabitise võrgu, valikulise LTE modemi ja WiFi ac-standardi toega on kõik moodsad ja kiireimad ühendusvõimalused sülearvuti juures olemas. GPS- ja LTE-moodul tuleb aga juurde tellida.

Masinal oli peal Windows 7, aga Windows 8 valmidus on olemas: isegi eraldi Windowsi nupp on ekraani all olemas, et saaks kasutada ka tahvlirežiimis.

Kõik on olemas. Kevad on ka käes. Muda on palju. Seega - mutta. Süleri või tahvliga.

TEHNILISED ANDMED
Kestvussüler-tahvel Getac V110

Hind: al 2500 eurot (ATEA Eesti)
Operatsioonisüsteem: Windows 7 Professional
Protsessor: Intel Core i5 vPro, 1,9 GHz
Graafikakaart: Intel HD Graphics 4400
Ekraan: 11,6-tolline TFT LCD HD (1366 x 768 pikslit), heledus 800 nits-i, multipuutetundlik
Mälu: 4 GB DDR3L, kuni 8 GB
SSD: 128 GB
Laienduspesa: ExpressCard/54
kaamera: HD, põhja all teine kaamera (5 Mpix)
Jadaport: 9-pin; D-sub
Heli: sisend-väljund 3,5 mm kombo
Muud ühenduspesad: USB 3.0 - 2 tk, USB 2.0, LAN  (Gigabit Ethernet), HDMI, dokk
WiFi: 802.11ac
Bluetooth: v4.0 klass 1
GPS, LTE: valikulised
Aku: Li-Ion (2100mAh) - 2 tk, 13 tundi kokku
Mõõtmed: 299 x 223 x 34 mm
Kaal: 1,98 kg
Kestvusstandardid: MIL-STD-810G ja IP65, MIL-STD-461F
Töötemperatuur: -21 °C kuni 60 °C
Niiskus: kuni 95%

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.