Androidi esindustelefon Nexus 5X sobib pimedaimal ajal hästi

Mitte sellepärast, et telefon oleks kole kui öö, vaid sellepärast, et kaamerad on Nexusel väga head, sobib see praegusel pimedaimal ajal kasutamiseks hästi. Nimelt on Google´i LG-lt tellitud esindustelefonil suured pikslielemendid, mis hästi valgust koguvad. Peaks nagu meie kliima jaoks ideaalne olema.

Aga eks nexuse telefonidel on muidki häid omadusi, kuigi esialgu kätte võtted tundub Nexus 5X ehk isegi natuke odavavõitu ja lihtne. Väike ka.

Plast-tagakaas nagiseb kohatult. Kuna ka varem on testtelefonidega olnud korpusega probleeme, siis iial ei tea, kas see on nüüd testmudeli problem või üldine jama. Igal juhul tasub sellele tähelepanu pöörata, kui ostad.

Ostmisega on see lugu, et kui oled Google´i poolt tunnustatud riigis, saad Google´i enda poest osta soodsalt: näiteks 379 dollariga USA-s. Tunduvalt kallimalt, 479 euroga saab osta Euroopas, sealhulgas Eestis.

Väljast vaadates märkab ühe esimene erisusena, et USB-C port on küljes. See uus standard lubab telefoni kaabliga ühendada ükskõik kumba pidi pistikut pesasse pistes. Annab mugavusele palju juurde. Tagakaas aga ei käi lahti. SIM käib küljeluugist sisse ja välja peenikese orgiga aidates.

Sisse vaadates leiab sealt kõigepealt tarkvarauuenduse ning pärast seda on keskkonnaks puhas, ilustamata Android 6.0 Marshmallow, nii nagu Google´i insenerid seda tahtsid näha. Tavalise androidikasutaja jaoks esmapilgul mingeid suuri muudatusi märgata pole, pikemalt uurides selgub, et näiteks aku kestab kauem: Marshmallow hoiab harva kasutatavad, kuid taustal jooksvad programmid nö uinunud olekus, nii nagu näiteks Windows Phone´is tehakse. See ühtlasi teeb telefoni ka kasutades veidi kiiremaks.

2700 mAh aku peab päeva ilusti ja ka natuke rohkem vastu. Kiirlaadijaga laeb täis natuke üle pooleteise tunniga.

Tagaküljel on sõrmejäljelugeja – töötab kergelt ja igast asendist, kui sõrme sisse oled skänninud. Skanner on õiges kohas – telefoni taga. Mugav on niimoodi ühe käega telefoni hoides sõrmega üle libistada.

Ekraaniks on LG valinud koos Google´iga sellele uuele mudelile tavalise Full HD, kriimustuskindluse tagab tavaline Gorilla Glass 3. Ekraani kvaliteedile pole siiski miskit väga ette heita - selge ja loetav, piksleid ei erista tavaliselt lugeiskauguselt.

Ekraan on ka piisavalt väike, et ühe käega mugavalt hakkama saada. Veebi lugedes pole ehk nii mugav kui nuhvliga, aga mis teha.

Mälu operatsioonide jaoks on 2 GB, mis on kaasajal juba natuke vähevõitu uue tipptelefoni kohta, 32 GB välkmälu aitab oma meediat mahutada ja osa äppe telefoni enda mälust ära kolida. Mälu SD kaardi näol lisada ei saa, on niipalju nagu ostes pakutakse. Nexus 5X-ist on olemas ka 16 GB mudel, kuid paistab, et Eestiski müüakse enamikes suuremates poodides vaid 32 GB isendit, 16 GB võib olla ka keskmisele kasutajale juba liiga vähe ja seda ei tasu osta.

Nexus 5X kiirus on küll hea, kuid aeg-ajalt esines ka paar mõtlemispausi.

Mõned jõudlustestid:

Nexus 5X tulemused

  • Quadrant: 18678 p
  • Antutu 6.0 – 61929 p
  • PCMark for Android – 4717 p
  • Geekbench 3 – 3245 p

Vaata ka kohta Androiditelefonide edetabelis

Telefonikõned on valjud ja selged, kvaliteet keskmine. HD kõnet siiski ei õnnestunud tekitada samas võrgus teisele HD-kõnesid toetavale telefonile tehes. Kuid mõned foorumipostitused välismaa saitidel väidavad, et HD-kõnede tugi on sel telefonil siiski olemas. 

Telefoni ainuke kõlar kõlab muusikat mängides keskpäraselt, valjust põhja keerates isegi pläriseb veidi.

Väidetavalt on Nexus 5X-il parim kaamera üldse, mis Nexustel kunagi olnud. Suuremad pikslid koguvad rohkem valgust ja testiks proovisime hämaras pilvises detsembrihommikus, kuidas oli.

(klõpsa pildil, näeb originaali)

Tagakaameral on 12 miljonit pikslit, mis pole väga vähe, aga ka mitte silmatorkavalt palju. Vähem piksleid aitavad suurema pinnaga (1,55 mikronit) sensorielemente ära mahutada, mis peavad rohkem valgust koguma. Laserfookus aitab paremini teravustada.

Kokkuvõtteks - osta see telefon, kui tahad uut, puhast ja just inseneride poolt selliseks disainutid Android 6 operatsioonisüsteemi. Osta ka siis, kui selle juures hindad head kaamerat, mis pildistab hästi ka hämarates oludes. Samuti on plussiks neile, kes tahavad ühe käega hakkama saada ekraani paras suurus (või väiksus).

Kui aga tahad soliidse väljanägemisega suure ekraaniga telefoni, mis teeb ka kõlarist kvaliteetset häält, siis pigem otsi mõni muu telefonitootja lipulaev. 

 

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon Google Nexus 5X

Hind: 479 eurot (Elion)

Protsessorid: neljatuumaline 1,44 GHz Cortex-A53 & kahetuumaline 1,82 GHz Cortex-A57

Graafikakaart: Adreno 418

Mälu: 2 GB operatiivmälu, 32 GB välkmälu, SD-kaardi pesa puudub

Ekraan: IPS LCD, 5,2-tolline, 1080 x 1920 pikslit (423 ppi), Gorilla Glass 3

Operatsioonisüsteem: Android 6.0 (Marshmallow)

SIM: nano-SIM

Kaamerad: tagakaamera 12,3 MP, f/2.0, laser-autofookus, topelt-LED (kahe tooniga) sensor 1/2.3''; esikaamera 5 MP, f/2.0, HDR

Ühendused: WiFi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, A-GPS, GLONASS, NFC, USB 2.0 Type-C, sõrmejäljelugeja

Aku: mittevahetatav, Li-Po, 2700 mAh

Mõõtmed: 147 x 72,6 x 7,9 mm

Kaal: 136 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.