Huawei Ascend Mate 7 - pealt nagu õun, seest nagu lollipop?

Huawei on trendikas Hiina mobiilifirma (üks maailma suurim, hiljuti ka TOP 100 brändide hulka jõudnud), mis teab, kuidas ajaga kaasas käia. Kui hiljuti testitud P7 oli justnagu väike õhuke iPhone 5, siis nüüd pakub Mate 7kerget  deja vu tunnet iPhone 6 Plusi näinutele. Ja kui ekraan lukustusest avada, siis oh üllatust - Androidi juures on uue Android L-i ehk Lollipopi (loe lähemalt) üksikuid tunnuseid märgata. Näiteks alumised funktsiooninupud on disainitud tuleviku-Androidi silmas pidades ning teadete menüü meenutab pisut tuleviku-Androidi.

IOS-ile sarnanev tarkvara torkab silma ka telefoni sisemuses: ümarate nurkadega ikoonid, puhas, liigsete detailideta kasutajaliides, nn app tray eraldi puudumine ja kõik äppid on reas avaekraanidel, mille vahel tuleb järjest lapata. See on üsna samamoodi nagu iPhone´il, seega sealt ületulnute jaoks täiesti harjumuspärane.

Kuigi telefon on kuuetolline, pole see väga suur "labidas", sest ekraani ääred on väga kitsad ja selle võrra sai telefoni väiksema teha. Sõrmedega kinnihoidmiseks on ruumi alumisel äärel.

SIM ja microSD käivad mõlemad peene pulgaga avatavasse sahtlisse, need sahtlid avanevad üsna raskelt. Pehmema traadiga pole mõtet proovida - igaks juhuks võiks SIM-i ja mälukaarti vahetuseks kaasasolevat luugiavamispulka nt rahakoti vahel kaasas kanda. Sest kirjaklamber sellesse avamisauku ei mahu.

Tagaküljel on ka sõrmejäljelugeja, millega saab asendada paroole. See skannib igas suunas, seega ei pea sõrme alati täpselt otse ülalt alla tõmbama.

Telefonil on üsna suur laadija, aku on ka suur ja sisseehitatud, laeb 2,5 tundi. See-eest kestab karmimal kasutusel ca 25-30 tundi, rahulikumal kasutusel aga sai ka kaks päeva laadimata olla.

Mälu oli meie testitud pruunika korpusega mudelil 2 GB (RAM) ja 16 GB (välkmälu), kuid kuldsel versioonil on juba 3 GB RAM / 32 GB välmälu.

Internet on tulevikukindel: LTE 300 Mbit/s.

Ka kaamera, võib öelda, on tulevikukindel: esikaameraga saab näiteks teha panoraamset selfie´t, nii et ka grupp peale mahub. Kätt ei peagi väga pikalt endast eemale ajama.

Ekraan on Full HD (1080p), IPS-iga ja selge ning hea. Päikese käes on pilt üsna rahuldav või isegi hea ja loetav.

Operatsioonisüsteem, nagu öeldud, on Android 4.4.2. Kuid telefonidele jooksevad juba välja 4.4.4 uuendused, ilmselt peab ka Huawei varsti uuenduse käsile võtma. Vihjed ütlevad, et Android L pole ka enam uuendusena väga kaugel. Kaetud iPhone´iliku Emotion UI-ga ehk EMUI-ga, mis on Huawei enda disainitud kasutajaliides. See näeb välja selline:



Huawei on telefoni pannud ka mõned oma rakendused. Üks neist on Phone Manager ehk telefonihaldur – aitab optimeerida telefoni, et aja jooksul nii aeglaseks ei läheks, nagu Androidid tavaliselt kipuvad pikapeale minema.

Näeb välja selline:

Kui see tarkvara on mingil määral kasulik, siis leidub ka hulk vähem vajalikke, mis alati kaasa tulevad ja telefoni koormavad. Mõnele hakkavad ehk meeldima, mõned tahavad oma traditsioonilisi kasutada.

Kiiruse osas pole miskit ette heita - on kiire, ja uued suured tipptelefonid on vanadest ikka kiiremad olnud. Siin sai tehtud mõned testid.

Kiirustestid:

  • Quadrant - 11028 p
  • Linpack - 386.85 MFLOPS
  • AnTuTu - 42656 p

Kui Quadrant andis Huawei tulemuse mäekõrguselt paremaksHTC One M8-st, siis AnTuTu pakkus, et HTC One M8 on tiba kiirem.

Ja veel ilusat kasutajaliidest - sellised on eestikeelsed kiirvaliku nupud.

Suure telefoni dilemma on kuuetollise puhul eriti päevakorral. Kui veebi ja uudiseid vaadata, on suur ekraan hea. Kui helistada, siis on natuke keerulisem. Kõndimise ajal telefoni näppimine on aga lausa telefoni tervisele ohtlik, sest võib käest kukkuda. Seega - igaühele oma. Kuuetolline telefon on kasutatav rahulikumates olukordades, kes tänaval ja käigupealt tahab telefoniga helistada, sellele sobiks pisem.

Aga võimeka ja tahvlit asendava suure suhtlusvahendina on Huawei Ascend Mate 7 praegu peaaegu et parim valik.

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon/tahvel Huawei Ascend Mate 7

Hind: 499 eurot (saabub müügile lähiajal)
Operatsioonisüsteem: Android 4.4.2 KitKat, kasutajaliides EMUI 3.0
Kibistik: Hisilicon Kirin 925 octa-core (protsessorid - neljatuumaline 1,8 GHz Cortex-A15 & neljatuumaline 1,3 GHz Cortex-A7)
Operatiivmälu: 2 GB
Välkmälu: 16 GB, microSD mälukaardi lisamise võimalus
Ekraan: 6-tolline, 1920 x 1080 pikslit, 368 ppi, multipuutetundlik
Kaamerad: 13 MP AF BSI F2.0, välguga, esiküljel 5 MP kaamera lainurk-selfie funktsiooniga
SIM: microSIM
Mobiilne andmeside:  LTE B1/B3/B7/B8/B20 / HSPA+ / GSM
Ühendused: WiFi, GPS, Bluetooth 4.0, NFC
Aku: 4100 mAh
Mõõtmed: 157 x 81 x 7,9 mm
Kaal: 185 grammi

PLUSSID:
+kiire
+aku kestab üle ühe päeva
+hea ekraan

MIINUSED:
-liiga suur igapäevatelefoniks
-kohati harjumatu Androidiliides
-kaasa tuleb palju "kohustuslikke" rakendusi

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.