Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Husqvarna toob turule maailma esimese tehisintellektiga neljarattaveolise robotniiduki

tehisintellekt tähendab tänapäeval masinõpet - Husqvarna uus robotmuruniiduk Automower 435X AWD, mis äsja välja tuli, on seega iseõppiv murutrimmija. Maailma esimene seda tüüpi tark neljarattaveoline (AWD) ja nutika koduga ühenduv masin on täisautonoomne ja loodud toime tulema rasketel (mägi)maastikel. Robotniiduk saab hakkama kuni 70% kallakutel ning töötab koos  Amazon Alexa, Google Home´i, IFTTT-ga ning võimaldab kasutada avatud rakendusi nutika kodu lahendustes.

Husqvarna Automower 435X AWD on klientidele, kellel on keerukad murupinnad ja nutikad kodud. Neljarattaveoga ja uutmoodi kaheosalise, liigendiga ühendatud korpusega robotniiduk suudab hooldada kuni 3500 m2 murupindu.

“Husqvarna Automower® 435X AWD seab uued standardid robotniidukitele, sidudes perfektset niitmist “võimatutes aedades” mitmete toote omaduste koostoimega, sealhulgas tehisinteligentsete hääljuhtimisrakendusega Amazon Alexa ja Google Home," ütles Olle Markusson, Husqvarna tootekategooria juht.

Käsuta oma muruniidukit häälkäsklustega

Robotmuruniiduk

Husqvarna Automower 435X AWD-d ja kõiki teisi Husqvarna robotniidukeid, millel on Husqvarna Automower Connect, saab juhtida häälkäsklustega Amazon Alexa ja Google Home rakenduste kaudu. Läbi häälega juhitavate kõlarite saavad kasutajad juhtida robotit kodust. Samuti saab kujundada oma programmi robotniidukile IFTTT algoritmide või avatud API abil. Lisaks töötab Husqvarna Automower Connect ka GARDENA SmartSystemiga, lisades nutikasse aeda nutika kastmisvõimaluse.

Hääljuhtimine on kõigepealt kättesaadav inglise keeles, millele järgneb saksa ja prantsuse keel ning hiljem ka teised keeled.

Uued ohutuslahendused

robotmutuniiduk

Husqvarna Automower 435X AWD on lisaks sisseehitatud turvafuntsioonile, mis automaatselt peatab niiduki tõstmise või ümberpööramise korral, ka mitmeid uusi funktsioone, mis suurendavad ohutust. Husqvarna Automower 435X AWD vähendab liikumiskiirust niipea, kui ta tajub lähedal asuvat objekti, kasutades ultraheliga objekti tuvastamise funktsiooni. Koos eesmise kummist põrkerauaga tagab Ultrasonic pehme löögi, kui robotniiduk puutub kokku objektiga. Husqvarna Automower 435X AWD-l on ka automaatne läbipääsutuvastus ja LED-esilaternad.

Niiduki jaoks on saadaval mitmeid lisavarustusse kuuluvaid lisatarvikuid, kaasa arvatud valged ja oranžid vahetatavad pealmised katted, samuti harjakomplekt, mis hoiab rattad puhtana, et parandada veojõudu.

Multšiva lõikemeetodiga ei vaja rohi võrreldes teiste lõikamismeetoditega sama palju väetamist. Husqvarna Automower lõikab korraga vähe, kuid tihti, mis koos iseväetamisega tagab tiheda ning rohelisema muru ja takistab sambla arengut.

Masin on Eestis saadaval alates aprillist soovitusliku hinnaga 4999 €.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.