Hyundai Motor Group ostis SoftBankilt tuntud robotiarendaja Boston Dynamicsi

Hyundai Motor Group, Boston Dynamics ja SoftBank Group teatasid, et pärast vastavate regulatiivsete kinnituste saamist omandas Hyundai SoftBankilt Bostoni Dynamicsi osaluse kontrollpaki. Tehingu tulemusel hinnati mobiilsete robotite arendusfirma väärtuseks 1,1 miljardit dollarit. Muid tehingu finantsandmeid ei avaldatud.

Hyundai sai 80-protsendilise osaluse Boston Dynamicsis ja SoftBank säilitab ühe oma tütarettevõtte kaudu ülejäänud 20-protsendilise osaluse.

Boston Dynamics on hästi teada oma humanoidroboti ja robotkoera arendamise poolest. Prototüübist on edasi jõutud toodeteni, mida saab juba kasutada paljude maailma juhtivate tööstusettevõtete tegevuses.

Miks ostis autotootja robotifirma? Hyndai põhjendab seda pressiteates uute teadmiste omandamisega tulevaste tehnoloogiate väljatöötamises, sealhulgas autonoomses juhtimises, tehisintellektis, linnakeskkonnas liikuvuses, nutikates tehastes ja paindlikku liikumist jäljendavates robotites.

Robootika valdkonnas on Hyundail plaanis arendada tehnoloogiaid, mis parandavad inimeste igapäevaelu ohutust.

Samuti lubatakse tehinguga Hyndai kontsernil ja Boston Dynamicsil kasutada üksteise vastavaid tugevusi tootmises, logistikas, ehituses ja automaatikas. Koos loovad Hyundai ja Boston Dynamics robootika väärtusahela alates roboti komponentide tootmisest kuni nutikate logistikalahendusteni. Boston Dynamics tootesarja arendatakse jätkuvalt edasi, nii ülemaailmne müük kui teenindus jätkuvad.

Boston Dynamics alustas oma esimese kommertsroboti Spot müüki 2020. aasta juunis ja nüüd töötab juba sadu roboteid erinevates tööstusharudes, sealhulgas elektri-, ehitus-, nafta- ja gaasitööstuses ning mäetööstuses. Ettevõte tutvustas hiljuti ka oma esimest kaubarobotit Stretch, mis on spetsiaalselt loodud laohoonete ja jaotuskeskuste jaoks.

Hyundiai avaldas eelmisel nädalal peale tehingu avalikustamist ka uue video, et näidata Boston Dynamicsi robotite võimalikke rakendusi. Vaata siit:

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.