See mõnus klikiga vajutus: Kyocera tahab teha puuteekraanid sama heaks kui nupud

Puuteekranidel on üks ühine häda - need on sõrme jaoks tundetud siledad klaaspinnad, mida peab nühkima, vaadates ka silmaga, kuhu sõrm satub. Seepärast pole puuteekraanid ka kuigi pimedasõbralikud ja loomulikult ei tohi neid kasutada roolis olles, sest nutitelefon eeldab alati ekraanile vaatamist, sõrmega pole seal midagi kombata.

Kuni... lähema homseni. Sest ootamatu firma - Kyocera on võtnud nõuks siin asja natuke või isegi üsna palju muuta. Kui see teoks saab, siis võib muutus olla isegi revolutsiooniline.

Meil printeritootjana tuntud Kyocera tegeleb ka paljude muude asjadega, nagu Jaapani tehnoloogiahiiule kombeks kööginugadest kontrikombainideni. Sinna vahele jäävad ka mobiilid ja ekraanid. Just viimastest me seekord räägimegi.

Kyocera tahab tuua ekraanide puudutamise juurde füüsilise tagasiside - me saame sõrmega tajuda pehmet ja kõva ning vajutades võib mobiilne seade tekitada meie sõrmenärvis selle ihaldatud "klikk!" tagasiside - nupp on vajutatud. Seda üks tehnoloogiaajastu inimene nende siledate ekraanide maailmas lõpuks tahabki.

Kyocera nimetab uut tehnoloogiat Haptivity´ks.

Haptivity annab sõrme Pacini närvile vajaliku elektriimpulsi, et me saaksime ehedalt sõrme all tunda pehmet või kõva pnda, klikkimist, libisemist jne. Nupu- ehk ekraanivajutus simuleeritakse esialgu suurema vastupanud tunnetamisega, kuni liikumine kergeneb ja toimub nupuvajutuse illusioon ehk kostab meeldiv klikk. Selle heli saab veel nutiseade heliliselt juurde simuleerida. 

Kyocera lubab oma järgmistes toodetes selle funtsiooni kasutusele võtta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.