Lamborghini jõuludeks - vaid 3000 euro eest

Kui taskus on parasjagu 3000 eurot, siis maksab nüüd vaadata ka Lamborghini poole - just tuli välja Tonino Lamborghini nutitelefon, mis maksab nii palju (või vähe).

Tundub, et auto- ja isegi ekskavaatoritootjatel on suur kiusatus tulla mobiiliturule: Caterpillaril on telefon (isegi koos prillitoosiga), Vertu on teinud Ferraritelefoni, Porsche disainitud telefoni tegi valmis RIM / Blackberry. Ega siis Lamborghinigi kehvem pole.

Tonino Lamborghini, kes juhib omanimelist gruppi, ei soovi siiski oma telefone autodega reklaamida. Tegemist on teise firmaga, kui Automobili Lamborghini, kuigi suguvõsa on sama. Telefoni disainijoontest on ka sportautot selgelt tunda. Materjal on samamoodi valitud kõrgklassist: metallkorpus ja nahkne tagakülg. 

3000-eurosele telefonile on kindel turg ja Eesti sinna sihtturule ei kuulu. Telefon tuleb detsembris müügile Venemaal ja Hiinas. Järgmisel aastal lisanduvad müügikohtade hulka ka Tšehhi, USA, Suurbritannia ja Saksamaa mõned väljavalitud luksuskaupade poed, Itaalia ka. Venemaal näiteks nähakse potentsiaalseid ostjaid Krasnodaris, Rostovis Doni ääres ja muidugi Moskvas. Saksamaal võib kalli telefoni kätte saada Baden Badenist või Berliinist.

Välimus on tõesti sportautotegija kohaselt viimistletud ja ilus, detailid on telefoni käes hoidnute sõnul täpsed, luksust õhkub juba kümnete meetrite kaugusele. Lisaks peab mobiilile hea heli tagama Yamaha helisüsteem ja stereokõlarid.

Kuid autodes on tippelektroonika tavaliselt jäänud muule elektroonikatööstusele kergelt järele sörkima, nagu teame autode pardakompuutritest ja naviseadmetest. Nii pole Lamborghini ka eriti suurt rõhku pannud telefoni sisule. Tegelikult on Tonino Lamborghinil juba paar aastat olnud oma bränditelefon, aga see oli juhtumisi veel (küll hea disainiga) tavaline kõnetelefon, mille operatsioonisüsteem näis pärinevat kuskilt 90ndate lõpust. Antarese nutitelefoniga koliti nüüd moodsa Androidi peale, ehkki 3000 eurot maksnud telefoniomanik ei saa Google´i uusimat, vaid "kõigest" Android 4.2 operatsioonisüsteemi kohendatud ekraanimenüüdega. Sisu poolest võib veel 1,5 GHz protsessorit pidada talutavaks, aga mitte luksuslikuks ja 32 GB sisemist mälu on samuti normaalne (RAM-i 2 GB), aga see kõik pole kulme kergitama panev. 13 MP kaamerat saab ka pidada paremaks kui keskmistel mobiilidel, aga tippu Lamborghini sellega ei üritagi. Esikaamera on 5 MP ja teeb Full-HD videot.

Neljatolline 960 x 540 piksline ekraan on küll gorillaklaasiga kriimustuste vastu, kuid eraldusvõimelt jälle keskmine, kui varsti sedagi. Selle juurde räägitakse muidugi kulunud juttu sellest, et 3000-eurost telefoni ei ostetagi mingite tipptasemel tehniliste näitajate pärast.

Telefon on saadaval mitmes värvitoonis tagakaanega ning musta või kuldse metallkorpusega. Palju aku kestab, seda pole kirjas.

Eks tehniliste näitajate järel nuhkivatele tehnoloogiaajakirjanikele ongi see soov loogiline, miks üht kiireimat Lamborghini sportautot ei taheta kõrvutada Lamborghini nutitelefoniga - kiiruses see käeshoitav mobiil mõnede laiatarbetelefonide vastu ei saagi. Küll aga välimuses, sest tavatelefonid on praegu kõik nagu Fordid eelmise sajandi esimeses pooles - mustad ja äravahetamiseni sarnased.

FOTOD JA VIDEO: Tonino Lamborghini Group

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.