märts 2019

Asus Vivobook 15 - tõeline Harju keskmine

Asus Vivobook 15 X512UA.

Oodates ligi 1600-eurost Asuse imelist sülearvutit, millel hiire puuteplaadi asemel puutetundlik ekraan Windowsi omaette aknakesega, saabus ootamatult testilauale hoopis üks täiesti tavaline Vivobook, mida Ultrabookide asemel hoopis rohkem inimesi ostab. 

Asus Vivobook 15, täpsema mudelinimetusega X512UA ei torka tõesti eriti millegi erakordsega silma. Ei positiivses ega ka negatiivses mõttes. 

Seitse seadistust, mida igas uues mobiilis kohe tegema peaksid

Nutitelefon.

Uue nutitelefoniga alustamine on läinud väga lihtsaks tänu pilvekontodele ning rakendustele, mis aitavad vanast seadmest üle kanda kõik andmed ja seadistused. Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma toob välja mõned olulised seaded, mida peaks iga uue mobiili omanik üle vaatama enne, kui oma nutiseadet üldse kasutama hakkab. 

„Need on just need väikesed seadistused, mida peaks kohe esimest korda mobiili sisse lülitades tegema, sest see ei võta kaua aega, aga hiljem võivad need juba ununeda,“ selgitas Aasma. 

Kas iPhone 8 Plus või iPhone XR?

Iphone XR mobiili vaated 3 küljest Kaup24

(Sisuturundus)

iPhone X oli disaini mõttes revolutsioon Apple tootevalikus ja seda üle pika aja, kuid paljude jaoks jäi see ostmata erinevatel põhjustel ning jäädi harjumuspärasema 8 Plus juurde. Kui Apple avalikustas oma uued iPhone mudelid eelmisel aastal, sealhulgas ka iPhone XR, muutus ka 8 Plus omanike jaoks oma telefoni vahetus aktuaalsemaks. Allolevalt vaatame lähemalt, mida pakub iPhone XR.

Asuse vastus uuenduste serverisse sokutatud pahavara uudistele

Tarkvara, mis kontrollib pahalase olemasolu.

Kirjutasime teisipäeval, et Asuse tarkvarauuenduse serverisse sokutati pahavara, mis otsis kindlaid MAC aadresse, et neisse siis veel midagi täiendavat (nuhkimiseks) sokutada. Nüüd on Asus uuenduste tarkvara ära uuendanud ja pakub ka tööriista, et oma masinast pahalast avastada ja kõrvaldada.

Tegemist oli sihitud rünnakuga, mis Asuse esindajate sõnul polnud suunatud tavakasutaja, vaid kindlate organisatsioonide vastu. Seega kui tavakasutaja arvuti ka nakatus, ei tehtud seal tõenäoliselt midagi, sest vajati kindlat sihtmärki.

Ekspert: küberturvalisusele mõeldakse nutitelefoni valides üldiselt viimasena

Knox.

Uut nutitelefoni valides mõeldakse ostetava seadme kaitstusele kübermaailmas enamasti viimasena ja ennekõike huvitab kliente seadme aku, kiirus ja kaamera, rääkis Samsung Eesti tootekoolitaja Riho Kopso täna Kultuurikatlas toimunud küberturvalisusseminaril „Küberkaitse mobiiliseadmete ajastul“.

Xiaomi Mi 9 - tipptelefon neile, kes ei taha palju maksta, kuid ihkavad ikkagi parimat

Xiaomi Mi 9.

(Sisuturundus)

Kui tahad endale kõige paremat telefoni, mis teeks superhäid pilte, oleks kiire, hea ekraaniga, korraliku akuga ja kõigi vajalike lisadega, siis ei pea eelarvesse plaanima neljakohalist summat väljaminekuteks. Saab odavamalt - umbes täpselt poole odavamalt.

Xiaomi Mi 9 maksab vaid 445 eurot. See on aga Xiaomi selle aasta tipptelefon, mis on täis kõike seda, mida üks suurtootja oma lipulaeva sisse panna on soovinud.

Huawei P30 Pro - 50x suurendus, on mul seda vaja?

Huawei P30 Pro Pariisis esmaesitluse demoalal Arvutimaailma käes.

Teisipäeval esitleti Pariisis maailmale Huawei uut tooteseeriat P30. Selle telefonid P30 ja P30 Pro muu riistvara poolest väga suurt hüpet tulevikku ei kujutanudki, küll aga olid jälle olulise täiustuse saanud kaamerad. Kas aga 50-kordne suurendus mobiilil mingit praktilist väärtust omab, seda testime juba lähiajal.

Siin aga täpsemalt uuest telefonist ja mida see endast kujutab - juba saab seda ka Eestis osta ja kiiremad saavad endale kingiks Huawei Watch GT nutikella, mida ka meie varsti põhjalikumalt testime.

Asuse tarkvarauuenduste serverisse sokutati pahavara, nakatati miljon masinat

Asuse arvuti

Nii, nagu 2017. aastal sokutati tarkvara CCleaneri tarkvarauuenduste serverisse pealtnäha usaldusväärselt signeeritud pahavara, nii tegid häkkerid samamoodi Asuse tarkvarauuenduste serveris, istutades sinna Asuse signeeringuga uuenduse, mis sisaldas väikest troojalast.

See troojalane ei tahtnud siiski kõigi enam kui miljoni masina järgi nuhkida, vaid tarkvarasse olid sisse kirjutatud kindlad MAC-aadressid, mis huvi pakkusid. Neid oli üle maailma, peamiselt USA-st, Venemaalt, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Itaaliast.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.